• Uudis

Suvi 2020 Sibulateel

21. Mai 2020

Kes ehitab, kes renoveerib, kes mõtleb väja uusi tooteid. Vaata ise järele!

Ole meie uudistega kursis

Olematu talv ning külastajatest tühi kevad on Sibulatee ettevõtjate sissetulekuid vägagi raputanud. Ära on jäänud külastused, sissetulek langes paljudel täiesti olematuks. Siiski on hea näha, et kriis võib olla alguseks millelegi uuele ja nii on ka mitmed ettevõtjad meie kandis kasutanud aega hoopis ehitamiseks, remondiks, uute teenuste loomiseks. Mida uut pakutakse?

Kadrina mõis on lõpetamas oma kolmanda korruse ehitust, kuhu tuleb viis lisatuba. Koos kämpingutega mahub nüüd Kadrina mõisasse ööbima 65+ inimest ehk Pullitall ja Lühikese Mehe Kõrts saavad võõrustada suuremaid üritusi. Samuti on kämpinguplatsil valmis hommikusöögimaja ja käreda leiliga saun.

Kodavere Pärimuskeskuses saab varsti valmis Kodavere keelenäitus ning siseõues on üritusteks kerkinud suur terrass. Liivi muuseum kutsub aga õueluule näitusele, kus saad külastajana oma nutiseadega leida üles luulenurgad.

Virgurid, kes maitsvaid koduküpsetisi pakuvad, plaanivad suvel aeg-ajalt avada oma kodukohviku, kus pakutakse möödujatele soojasid pirukaid ja maitsvaid kooke.

Talve lõpus andis teada Kargaja Kuke Saun, et on valmis külalisi võõrustama. Kaks sauna, tiik, lõõgastusruum ning ööbimiseks ka kämpingud ootavad saunalisi Vanaussaia külas.

Tõeline uuendamine on aga käsil Varnjas ja Kolkjas. Mesi Tare pakub lisaks oma Mesi Spaale sel suvel ööbimisvõimalust kahes uues lisanduvas majutuspaadis; hoolas töö käib ka Samovarimajas, mis renoveerimisjärgselt hakkab võõrustama külalisi kui samovaride muuseum ning teekultuuri majake. Peaaegu et Samovarimaja naaber, Voronja galerii, avab oma traditsioonilise suvenäituse, mille kuraator on Vahur Afanasjev ning avatakse ka näitus saunamajas. Esimest korda rullub külaliste ees lahti ka Voronja skulptuuride aed, kuhu selleks suveks saavad esimesed skulptuurid paika, aga mis oma täissuuruse saab 2024.aastaks kui Tartu on kultuuripealinn.

Peipsimaa külastuskeskus Kolkjas jätkab oma eesmärki ehk tutvustab siinset käsitööpärandit. Avatakse lubokiõu ning uus sepikoda. Uus, kohalikku käsitööd müüv e-pood, on juba avatud. Toimuvad mitmed käsitöö õpipäevad. Uue sündmusena tuleb külastuskeskuse kalendrisse lubokipäev, 14 juunil, mis külastuskeskus avabki hooaja.

Sibulateel toimuvad ikkagi mitmed traditsioonilised sündmused, veidi suuremad sündmused saavad toimud alates juulikuust. Nii on ikka plaanis juuli alguses Ranna puhkebaasis Tõnis Mäe kontsert, Kolkjas Rääbu päev jne. Alatskivi vanavaralaat kolib sel aastal septembri algusesse. Alatskivi lossis tuleb kordamisele eelmise suve etendus „Kui seda metsa ees ei oleks“. 

Viiendat korda toimub Sibulatee puhvetite päev, sel aastal 12.septembril. Just nüüd on õige aeg anda teada oma soovist avada kodupuhvet. Kui sul on tubli meeskond, köögiosavus, soov külalisi võõrustada, siis arutage plaanid läbi ja andke teada. Puhvetite osalussoove ootame kuni 20.juunini. Rohkem infot: https://www.sibulatee.ee/uudis/sugisene-puhvetitepaev-ootab-osalejaid/

Oleme algust teinud ka piirkonna ettevõtjate andmebaasi loomisega. Ikka seetõttu, et soodustada kohalikku tarbimist: miks minna kauba järele Tartusse või tellida teenust Tallinnast kui meil endil on siin osavad inimesi ja häid tooteid. Info oma ettevõtte registreerimise kohta ning andmetabel: https://www.sibulatee.ee/uudis/sibulatee-ettevotjate-baas/

Sarnased uudised
Jälgi Sibulatee tegemisi
Liitu meie uudiskirjaga
Ole meie uudistega kursis
Filtreeri

Cart