Klassiekskursioonid

Ole meie uudistega kursis
Ole meie uudistega kursis

Sibulatee. See on piirkond suure Peipsi ääres, kus elavad kõrvuti nii venelased kui eestlased ning mis on rikas erinevate kultuuride poolest. Sibulateele välja sõites tasub võtta aega rohkem kui tavalise koolitunni jagu. Seetõttu oleme ka oma haridusprogrammidesse kaasanud kõik Sibulatee muuseumid. Et ikka terve päev läheks asja ette! Ühelt poolt on tegemist haridusprogrammidega, mis annavad tarkus ja sobivad koolitunniks koolist väljas, teisalt oleme siia lisanud toredaid tegevusi, mistõttu sobivad programmid ka klassiekskursiooniks.

Sibulatee keskus Alatskivi asub Tartust ühe koolitunnitee sõidu kaugusel. Tallinnast ja Pärnust siia jõudmiseks tasub aega varuda kaks ja pool tundi, Narvast kaks tundi ning Valgast poolteist tundi.

 • Haridusprogrammid oleme kokku pannud teemade lõikes. Õpetaja, kui Sa aga näed, et soovid teemasid veel omavahel vahetada ja võtta mõne tunni siit teemast ja teise tunni teisest teemast, anna aga märku. Samuti anna märku kui soovid tundi keelekümblusklassile või suisa vene keeles: osade tundide puhul on see võimalik.
 • Maksumus õpilase ja/või grupi kohta on iga programmi juures välja toodud. Kahele gruppi saatvale õpetajale sissepääs tasuta. Erivajadustega õpilaste gruppide puhul ei ole saatjate arv piiratud.
 • Grupi suuruseks üldiselt kuni 25 õpilast, kuid kokkuleppel on võimalik osade programmide puhul ka suuremaid gruppe vastu võtta.
 • Pane tähele, et kõik haridusprogrammid ja klassiekskursioonid toimuvad ette registreerimisel. Kontaktid iga programmi juures.
 • Pika päeva jooksul on vajalik ka üks söögivahetund. Hea võimalus selleks Pala kooli sööklas või Alatskivil asuvas Mõisa Tallis.

Sajanditagused mängud Peipsi kandis

Millised olid vana aja mängud? Mängud, mis õpetasid ja arendasid, kuid olid siiski kaasakiskuvad? Kodavere Pärimuskeskuses tutvutakse eesti talulaste hulgas tuntud mänge, näiteks “Rebase püüdmine”, “Hiirelõks”, “Must mees” jt, mis on enamjaolt liikumis- ja osavusmängud. Lapsed jooksma ja mürama!  Liivi muuseumis lähevad käiku rohkem nuputusmängud, mõistatused ja vanasõnad. Samuti proovitakse kuidas kurnimäng käib.Vene vanausuliste laste mängudest annab ülevaate Peipsimaa Pärimuskeskus, kus tehakse ise vanade traditsioonide järgi tekstiilnukud. Alatskivi lossis ja lossiõues mängitakse mõisaaegseid sakste laste mänge.
 • Külastatavad kohad: Alatskivi loss, Liivi muuseum, Peipsimaa Pärimuskeskus, Kodavere pärimuskeskus (ring ca 35km)
 • Programmi kestvus: ligikaudu 300 minutit + sõiduaeg
 • Tellimise periood: september, oktoober ning aprill, mai, juuni
 • Hind: alates 10-liikmelisest grupist 17 € õpilase kohta. Grupile suurusega kuni 9 õpilast hind 153 €.
 • Kooliastmed: lasteaiarühmad vanuses 5-7; I ja II kooliaste
 • Koolitunnid: kehaline kasvatud ja liikumine, eesti keel ja kirjandus, käsitöö
 • Kontakt: Alatskivi loss, admin@alatskiviloss.ee

Peipsi ääre helid. Rahvalaulust klassikalise muusikani

Kahe muuseumi külastusega saab ülevaate eesti rahvalaulust ning klassikalisest muusikast. Kodavere Pärimuskeskuses tutvutakse regilaulude vahendusel kodavere keele ja eluoluga. Saame teada mis on regilaulud ja kuidas on need tekkinud. Koos võetakse ka regilauluviis üles. Tubina muuseumis tekitatakse ülesannete ja tegevuste kaudu uudishimu klassikalise muusika maailma vastu Eduard Tubina elu ja loomingu tutvustamise läbi. Õpilased saavad omal käel ringi vaadata ka Alatskivi lossis.
 • Külastatavad kohad: Eduard Tubina muuseum Alatskivi lossis, Kodavere pärimuskeskus (vahemaa 13km)
 • Programmi kestvus: ligikaudu 120 minutit + sõiduaeg
 • Tellimise periood: september, oktoober ning aprill, mai, juuni.
 • Hind: alates 15-liikmelisest grupist 8 € õpilase kohta. Grupile suurusega kuni 14 õpilast hind 112 €.
 • Kooliastmed: III ja IV kooliaste
 • Koolitunnid: eesti keel, muusika
 • Kontakt: Kodavere Pärimuskeskus, kodaverepk@gmail.com

Talupoegade, vanausuliste ja sakste elupaigad ning tegevused Peipsi kandis sajand tagasi

Kas tead, milliseid hooneid ehitati ca 120 astat tagasi? Mille poolest erinevad sakste majad, talurahva hooned, vanausuliste puhul nii vaesema kui rikkama rahva majad?Õpilased külastavad Liivi muuseumit, kus läbi mängulise teekonna antakse ülevaate vana eesti talupidamisest, vajalikest hoonetest ning talutöödest. Kodavere Pärimuskeskuses, mis muideks just esimese vabariigi aegu vallamajaks ehitatud, saame teada milline on üks vallamaja ning muuhulgas saab proovida ise erinevaid vallapitsateid. Peipsimaa Pärimuskeskuses tutvustatakse vanausuliste maja ja riaküla arhitektuuri just käsitöö kaudu: tehakse ridaküla tekstiikott trükipakkudega. Muidugi vaadatakse ringi ka majas ja küla vahel. Alatskivi lossis toimub ekskursioon ning saab aimu kuidas üks mõis üle sajandi tagasi toimis.
 • Külastatavad kohad: Alatskivi lossi, Kodavere pärimuskeskus, Liivi muuseum, Peipsimaa Pärimuskeskus (ring ca 35 km)
 • Programmi kestvus: ligikaudu 260 minutit + sõiduaeg
 • Tellimise periood: september, oktoober ning aprill, mai, juuni.
 • Hind: alates 10-liikmelisest grupist 23 € õpilase kohta. Grupile suurusega kuni 9 õpilast hind 207 €.
 • Kooliastmed: II, III ja IV kooliaste
 • Koolitunnid: ajalugu, käsitöö
 • Kontakt: Liivi muuseum info@muusa.ee

Kalevipoja jäljed Peipsi ääres

Kalevipoeg olla Sibulatee kandis kõvasti tegutsenud. Üks haridusprogramm toobki siia Kalevipoja jälgi avastama koos asjatundajaga läbi kohapärimusretke. Kogutakse kõvasti teadmisi ning lahendatakse ülesandeid.

Retk toimub tellija bussiga, algus Kodavere Pärimuskeskuses. Sõidetakse Ranna- Nina-Alatskivi ring. Külastatakse ka Alatskivi looduskeskust.

 • Külastatavad kohad: Kodavere Pärimuskeskus, Alatskivi looduskeskus, lisaks sõidetakse Rannale ja Ninale (ring ca 40 km)
 • Programmi kestvus: ligikaudu 300 minutit koos sõiduajaga
 • Tellimise periood: september, oktoober ning aprill, mai, juuni.
 • Hind: alates 10-liikmelisest grupist 15€ õpilase kohta. Grupile suurusega kuni 9 õpilast hind 150€.
 • Kooliastmed: II, III ja IV kooliaste
 • Koolitunnid: ajalugu, eesti keel, loodusõpetus
 • Kontakt: Kodavere Pärimuskeskus, kodaverepk@gmail.com

Põnev koolipäev Alatskivil

Kui õige jätaks klassiruumi selja taha ja suunduks Alatskivile, kus kunagi kondas kirjanik Juhan Liiv, helilooja Eduard Tubin oma flöödist viisijuppe välja võlus ja kus uhke parunipere muinasjutulises Alatskivi lossis toimetas. Lisaks kutsub ennast avastama omanäoline ja metsik loodus.

Haridusprogramm „Põnev koolipäev Alatskivil“ ühendab neli ainetundi, mille käigus külastatatakse Liivi Muuseumi, Alatskivi lossi, Tubina muuseumi ning Alatskivi Looduskeskust. Osalejad kuulevad põnevaid lugusid möödunud aegadest ja siin elanud suurkujudest. Kirsiks tordil on Alatskivi ümbruse kaunis loodus, mis igal aastaajal näitab natuke erinevat palet. Siinne kant on kirev ja mitmekihiline, avastamislusti jagub terveks päevaks ja enamgi!

 • Külastatavad kohad: Liivi muuseum, Alatskivi loss, Tubina muuseum lossis, Alatskivi looduskeskus, e (vahemaa ca 5 km)
 • Programmi kestvus: ligikaudu 240 minutit koos sõiduajaga
 • Tellimise periood: september, oktoober ning aprill, mai, juuni.
 • Hind: alates 10-liikmelisest grupist 15 € õpilase kohta. Grupile suurusega kuni 9 õpilast hind 90 €.
 • Kooliastmed: II, III kooliaste
 • Koolitunnid: kirjandus, ajalugu, muusika, loodusõpetus
 • Kontakt: Liivi muuseum, info@muusa.ee

MUUSEUMITUNNID

Sibulatee muuseumite tunnid, mida võimalik eraldi tellida. Või siis omavahel kombineerida.

2-tunnine Peipsimaa programm Peipsimaa Pärimuskeskuses

Tutvutakse ridakülaga tõukeratastel, õpitakse trükipakkudega kangaid trükkima ja kuulatakse muuseumis vanainimeste lugusid vanausuliste külast: et miks ikka oli oluline, et majas oleks palju trepiastmeid ja mida tuli karta, kui samovar vilistama hakkas, jne. Ühtlasi saab tuttavaks rändava rääbise Rääbu maailmaga. Hind ühe lapse kohta 15 eurot. Programmi kestvus 120 minutit. Sobib I – IV kooliastmele. Kontakt: info@peipsimaa.ee

Etiketipakett Alatskivi lossi restoranis

Alatskivi lossis toimub lossiekskursioon, mis lõppeb lossi restoranis. Lossi restoranis lauaetiketi koolitus koos kolmekäigulise lõunaga. Sobib I – IV kooliastmele. Minimaalne grupi suurus 15 õpilast, hind 25€ osaleja kohta. Kontakt: admin@alatskiviloss.ee

Seakarjusest suurmeistriks

Tunni eesmärk on helilooja ning dirigendi Eduard Tubina elu- ja loometee tutvustamise kaudu tekitada õpilastes uudishimu klassikalise muusika maailma vastu. Mis vahe on klassikalisel muusikal ja popmuusikal? Aga sümfooniaorkestril ja bändil? Kas ooperid ja balletid on tõesti igavad? Kui lihtne on muusikat kirjutada? Aga orkestrit või laulukoori juhatada? Sobib II – IV kooliastmele, programmi kestvus 60 minutit. Grupi suuruseks maksimaalselt 25 õpilast, hind 2€ õpilase kohta. Kontakt: tubin@muusa.ee

Rahvakalendri tähtpäevad

Muuseumitund toimub kas Liivi muuseumis või Kodavere pärimuskeskuses. Tunnis antakse ülevaade vastavalt aastaajale kevade või sügise olulisematest rahvakalendri tähtpäevadest, keskendudes Ida-Eesti ja Kodavere piirkonna eripäradele kalendrikombestikus. Sobib I-IV kooliastmele. Hind 4€ õpilase kohta. Kontakt: kodaverepk@gmail.com ja info@muusa.ee

Looduse lood Alatskivil

Alatskivi Looduskeskus, mis on end sisse seadnud vanas ait-kuivatis, pakub erinevaid muuseumitunde. Valikus on: vee programm, kivimite programm ning salumetsa programm. Iga programm kestab tund aega ning lisaks spetsiifilisele infole tutvutakse terve majaga ning saab ülevaate ka vana kuivati toimimisest. Koos mängitakse erinevaid mänge. Programmid sobivad 5-7 aastastele lasteaialastele ning I-III kooliastemle. Hind 3€ õpilase kohta, miinimumhind 15€ grupi kohta.  Kontkat: moisaaitinfo@gmail.com

Looduskeskus viib huvilised ka Alatskivi matkarajale, kus tutvutakse giidi abil elusloodusega ning põimitakse ringkäiku ka pärandkultuuri ja muistendeid (Kalevipoja temaatika, punane allikas jne). Matk kestab 90 minutit, sobib I-III kooliastemel. Hind 30€ grupi kohta. Kontakt: moisaaitinfo@gmail.com

Söögivahetund Pala koolis

Pala kooli söökla pakub toitvat koolitoitu hinnaga 2,5 € õpilase kohta. Mõistlik tellida kui programmis on ka Kodavere Külastuskeskuse külastus. Kontakt: ergohart@gmail.com

Söögivahetund Alatskivil

Alatskivil pakub toitlustust Mõisa talli pubi (alatskivi@moisatall.eu).

Jälgi Sibulatee tegemisi
Liitu meie uudiskirjaga
Ole meie uudistega kursis
Filtreeri

Cart