Sibulatee

Ole meie uudistega kursis
Ole meie uudistega kursis

ÜKS PIIRKOND KAKS RAHVUST KOLM KULTUURI

Sibulatee on ideaalsel kaugusel ülikoolilinnast Tartust – 40 km Tartust asub Sibulatee süda Alatskivi. Sibulateele võiks ette võtta päevase väljasõidu ülikoolilinnast või kombineerida Sibulatee külastamine tagasisõidul Põhja-Eestisse või hoopis seigelda siin mitu päeva. Vaatamist on palju ja ise käe külge panemise jaoks on siin mitmeid võimalusi.

Sibulateel saab osaleda erinevates käsitöö õpitubades ning kohalikust toorainest toitude valmistamise tundides. Käia pärimusmatkadel, visata lendkettaid, proovida paadiga või purjede all Peipsit vallutada, tõukerataste või –kelkudega külatänavaid või maastikke mõõta. Kes soovib, see osaleb fotograafia õpilaagrites või saab selgeks kuidas filmi teha – nii ambulARToorium kui Voronja galerii pakuvad väljakutsuvaid laagreid ja näituseid. Suvel on muidugi kõige mõnusam nautida Sibulateed jalgrattal kilomeetreid mõõtes. Talvel seevastu soovitame nautida kalameeste elu Peipsil – kui Sul endal pole seda kalamehe geeni, siis meil on kalagiidid, kes viivad Su järvele, annavad kaasa vajalikud vahendid, õpetavad ja juhendavad nii jäässe augu puurimisel, kalapüügil kui hiljem kaladest toidu tegemisel. Või minna hoopis kohalikul karakatil Peipsile safarile (talvel) või paadiretkele soojal ajal.

Kuigi vahel võivad inimesed uurida, kuidas sibulateed juuakse, on Sibulatee siiski pigem Peipsi ääres looklev sihtkoht, kus elavad kõrvuti nii eestlased kui venelased ning mis on tuntud oma kultuuririkkuse poolest. Kolm kultuuri, mida siia saabudes oma silmaga kaeda:

Vene vanausulised

Baltisaksa mõisakultuur

Eesti kohalik kultuur

Jälgi Sibulatee tegemisi
Liitu meie uudiskirjaga
Ole meie uudistega kursis
Filtreeri

Cart