• Uudis

Suvi 2023 Sibulateel

30. Juuni 2023
Ole meie uudistega kursis

Mida uut sel suvel?

Igal kevadel hakatakse ootama teateid Voronja galeriilt. Ikka, et kes on selle aasta näituse kuraator ja mis teemal suvenäitus avatakse. Sel aastal on galerist Stina Leek, kes toob näituse «Ajuokse (tagurpidu) suvetuur». Galerii saunamajas on avatud MAIKRO näitus “Paradiisiaed” Voronja galerii on sel suvel avatud reedest pühapäevani.

Peipsimaa külastuskeskus muutis enda nime ja nüüd ootab teid Kolkja külas Peipsimaa pärimuskeskus. Suur õu koos lastele mõeldud Rääbu-maailmaga, vägev maja ja majas muide ka uus näitus vahaküünalde tegemisest. Ja muidugi käsitöö õpitoad, millest osa võtta!

Alatskivi lossi kõrval on renoveeritud sõiduhobuste tall, mis annab hea pildi sellest, kuidas mõisa majandamisega tegeleti. Ja lastele on äge lossi nukumaja, kus mõisaelu mängida. Lossi kõrval asuvas suures pargis saab golfikettaid lennutada ning 4,5-kilomeetrine matkarada ümber järve on väärt ettevõtmist.

Suus sulav toit

Sibulatee pole ainult sibulapirukad ja sibulamoosid, kuigi neid saab päris mitmetes erinevates vormides. Mida meie soovitame proovida: sibulapirukad ja samovaritee Samovarimajas, sigurikook ja ˗kohv Peipsimaa pärimuskeskuses, imelised kalatoidud nii Kolkja kala- ja sibularestoranis, Kivi kõrtsis, Lendavas Laevas kui Alatskivi mõisa tallis, kohalik suitsukala Kallastel Peipsi Kalapunktis, väga heal tasemel restoranitoit Alatskivi lossi restoranis, toredad kodused küpsetised Vigurite pagaritöökojas või ette tellimisel Peipsimaa Präänikutalust. Selgi suvel jätkab Turgi käsitöötalu oma rehe all suviste gurmeeõhtutega (piletid Sibulatee e-poest). Muidugi ei saa unustada Alatskivi Mõisamaitseid, mis kohalikust toorainest suurepäraseid veine ja limonaade valmistab. Koju kaasa saab värskeid aedvilju Maitseaia peenardelt ja kasvuhoonetest (müügikoht asub Kivi kõrtsi ees).

Väärt sündmused

 

Augustikuu juhatab sisse Alatskivi lossipäev, mis tavaliselt lossi roosiaia õitesolekuga ühte langeb. Liivi muuseum valib, nagu ikka, oma kirjandusfestivalil aasta kirjanikku. Augusti viimasel nädalavahetusel kutsub kuulus Kallaste sibula- ja kalalaat ning suured muutused (loe: ehitustööd) ette võtnud Ranna puhkebaasis toimub suveöö kontsert koos Orelipoisiga.

Kodavere keelt ja pärimust kannavad edasi Kodavere pärimuskeskuse ettevõtmised: keelelaagrid ja keeleõppetunnid. Pärimuskeskus korraldab suvel ka murdemuusika kontserte.

Sibulatee ürituste suvehooag lõppeb 9. septembril Sibulatee puhvetite päevaga.

Saunata, ööbi ja naudi

Sibulateel on valikus erinevaid majutusasutusi paadimajadest kuni lossisviitideni. Mitmetes kohtades on ka saunad suitsusaunadest vene saunadeni. Ehk päevastest elamustest pungil pea ja keha leiavad nii lõõgastust kui koha puhkamiseks. Sibulatee ööbimiskohad. 

Sibulatee on paras piirkond ka jalgrattaga sõitmiseks. Võta kaasa oma kaherattaline või rendi Nina Kordonist. Sibulatee on kokku pannud ka soovituslikud jalgrattamarsruudid ja lisanud, mida tee peal kõik näha saab. Kes aga soovib piirkonda hoopis Peipsi pealt ehk paadiga avastada, võtab ühendust Mesi tare pererahvaga.

Peipsi järve ujumiskohad asuvad Sibulateel nii Varnjas, Kasepääl, Kolkjas ja Ninal, aga kõige suurema liivarannaga ujumiskoha leiad Kallastelt – väikesest linnakesest, mille tänavad ja arhitektuur on väärt lähemalt uurimist.

Suvised avamisajad 2023

Sibulatee pakub veel palju põnevaid teenuseid ja külastamist väärt kohti, mis võtavad vastu külalisi või tellimusi ette broneerides. Vaata kõiki sibulateelisi siit www.sibulatee.ee/sibulateelised

Oleme võrgutatud!

Sarnased uudised
Jälgi Sibulatee tegemisi
Liitu meie uudiskirjaga
Ole meie uudistega kursis
Filtreeri

Cart