• Kultuurisündmus

Voronja suvehooaeg 2023

  • August 26, 2023 - August 27, 2023 @ 14:00 - 18:00
  • Kesk 27, Varnja
Ole meie uudistega kursis

2023. aastal avaneb suvehooaeg 18. juunil kell 14 ning kestab 27. augustini 2023.
Näha saab kuraator Stina Leek`i  näitust “Ajuokse (tagurpidi) suvetuur”.
Voronja saunamajas on avatud MAIKRO näitus “Paradiisiaed”.
Voronja galerii on kümnendal hooajal avatud: 
R-P 12-18. NB! 25.08 on galerii suletud. Ja päris viimane võimalus selle suve näituseid näha on 9. septembril, Sibulatee puhvetite päeval. 

„Kümnendal hooajal toob Stina Leek galeriisse taas mässumeelsed ja noored kunstnikud, kel on tekkinud oma arusaam, milliseks kunstiskeene peab tulevikus kujunema. See on ka omamoodi viide Voronja esimesele hooajale, mida kureeris kunstnik Kiwa, esitledes suvegaleriis raamist väljunud punkkunsti,“ selgitasid Voronja galeristid Kaili Kask ja Raul Oreškin kuraatori valikut.

Kuna „Ajuokse“ kunstirühmitusse kuulub palju erinevaid kunstnikke, püstitas kuraator Stina Leek näituse alguspunktiks festivali ja peo, et konkreetne teema ei piiraks kunstnike loomevabadust. „Leidsime, et selline lähenemine annab kõigile piisava vabaduse eneseväljenduseks ning ühtlasi annab see aimu, kust „Ajuokse“ on välja kasvanud ning lisaks kannab see ka kunstirühmitusele omaseid väärtusi – lõbus, ennast mitte liiga tõsiselt võetav, vaba,“ avas Stina Leek näituse tagamaid.

„Olles inspireeritud Eestis 90ndatel populaarsust kogunud tuuride kontseptsioonist ja nendega
kaasnevast meeleolust ja stilistikast, laiendame festivali mõtte suvetuuriks, millele keerame juurde lõbusa, iroonilise ja õnnesummerliku atmosfääri. Kuna Voronja galerii asub pigem ebatavalises kohas ning meie näitus tegelikult ringi ei tuurita, lisasime pealkirja sõna “tagurpidi”. Mitte meie ei tuurita publikuni, vaid publik tuuritab end Voronjasse,” lisas kuraator.

Korraldaja

Voronja galerii

MTÜ Peipsiveere Kunstikeskus

Telefon:  5884 4909

Piletid

Pilet galeriisse 3€
Õpilased, tudengid, õpetajad, pensionärid 2€
Alla 7 a lapsed tasuta

Jälgi Sibulatee tegemisi
Liitu meie uudiskirjaga
Ole meie uudistega kursis
Filtreeri

Cart