• Uudis

Vihmase ilmaga Sibulateel

10. Juuni 2020
Ole meie uudistega kursis

Kuigi me armastame öelda “ei ole halba ilma, on kehv riietus”, siis vahel tahaks ju siiski värskele õhule vahelduseks vihma eest peitu pugeda ja samas siiski päeva huvitavalt veeta. Jättes välja kõik ööbimisvõimalust ja toitlustust pakkuvad kohad, siis siin on ülevaade, mida Sibulateel ka kehva ilmaga ette võtta ja kus just ise käsi külge lüües midagi luua või kus uusi teadmisi saada. Siin on reastatud kohad, mille külastamiseks ei pea ette teada andma (väljaarvatud õpitoad).

  • Peipsimaa külastuskeskus Kolkjas. Saab ringi vaadata ühe vanausuliste elumaja kolmel korrusel. Siin on ruumid nii õpitubadeks, tädi Šura kohvik, kohe avatav sigurimuuseum kui ka käsitöö- ja suveniiripood. Aga kellel käed sügelevad millegi põneva järele, siis soovitame teha kohalikus pitsattrükis (naboika) endale kaasa näiteks kandekott. Kui Sul on aega vähe, võta ette vahaküünalde meisterdamine. Soovides hoopiski rohkem vaeva näha, osale kuldamise õpitoas, kus valmivad magnetid ja ripatsid. Ja mehisematele külalistele sobib kindlasti köiekeerutamise õppimine või metallnikerduste õpituba.
  • Voronja galerii Varnjas. Voronja galerii hoovis lastele maja vanaema õunapuu otsas, näitusesaun ning terrass, kus vihmakaitse. Seega – vihm ei sega ka õues olemist!
  • Samovarimajas juua sooja teed ja uudistada rikkalikku samovaride valikut.
  • Alatskivi loss. Lossikülastuseks tasub aega varuda. Kui Sa pole siin veel käinud või käisid pikka aega tagasi, on mõistlik koos lossipreiliga lossihoone üle vaadata giidituuri käigus. Kellel rohkem aega, soovitame lossi keraamikakotta pidama jääda ja meisterdada. Muidugi teises majas ehk sõiduhobuste tallis üle vaadata mõisanäitus.
  • Alatskivi looduskeskus. Siin saavad huvilised tutvuda ise käed külge pannes meie loodusega – eksponaadid on siin just selleks, et neid puutuda ja otsida õigeid vastuseid. Põnevust on siin kindlasti nii suurtele kui väikestele.
  • Alatskivi magasiaidas saad imetleda parasjagu üleval olevat näitust ning tutvuda käsitöö- ja suveniirivalikuga.
  • Liivi muuseum. Liivi muuseumis saad kas ise või giidi abil ringi vaadata nii vanas rehitares kui uues majas, kus saad tuttavaks Kodavere kihelkonnaga. Muide, saad siin ka proovida lugeda kodavere murret ja mõistada, kuivõrd erineva on see meie tänasest keelest.
  • Kodavere Pärimuskeskus on end sisse seadnud vanasse Pala vallamajja. Majja, mis ligi sada aastat tagasi just vallamajaks ehitatud. Siin saad vaadata väljapanekut Kodavere kihelkonna valdade ja vallamajade ajaloost ning käsitöönäitust, mis tutvustab ühe siinse perekonna käsitöötraditsioone. Keskuses on ka Kodavere keelele pühendatud väljapanek (Kodavere kiäle pesä) ja sellekandi tuntuima luuletaja Anna Haava tuba.

Iga ilmaga Sibulateele!

Sarnased uudised
Jälgi Sibulatee tegemisi
Liitu meie uudiskirjaga
Ole meie uudistega kursis
Filtreeri

Cart