Voronja galerii

Ole meie uudistega kursis

Voronja galerii on 2014.aasta suvel uksed avanud õdus kohake Varnja külas. Tegutseb vanas kalurimajas suviti, mil avatakse igaks suveks uus näitus.  Nii maja kui hoov muutuvad kunstinäituseks, kus ringi uudistades kohtud tõenäoliselt ka härra Voronini ja tema abilistega. Voronja galerii kohal hõljub alati magus vahvlilõhn või on siin siis valminud miskit muud suupärast, mida külalistele pakutakse. Proua Voronja aga laotab külaliste ette oma võrratud näputööoskuse abil sündinud nukuperekonnad. Neid on nii imetlemiseks kui kaasa ostmiseks.

Voronja galerii on avatud suviti. Talveks kolib Voronja galerii aga Tartusse, kus avab aeg-ajalt tartlaste kodudes paar päeva kestvaid kunstinäituseid ja kus Raul ja Kaili peavad tARTu poodi.

2023. aasta suvel on avatud näitus  “Ajuokse (tagurpidi) suvetuur”, mida kureerib Stina Leek.Kuna „Ajuokse“ kunstirühmitusse kuulub palju erinevaid kunstnikke, püstitas kuraator Stina Leek näituse alguspunktiks festivali ja peo, et konkreetne teema ei piiraks kunstnike loomevabadust. „Leidsime, et selline lähenemine annab kõigile piisava vabaduse eneseväljenduseks ning ühtlasi annab see aimu, kust „Ajuokse“ on välja kasvanud ning lisaks kannab see ka kunstirühmitusele omaseid väärtusi – lõbus, ennast mitte liiga tõsiselt võetav, vaba,“ avas Stina Leek näituse tagamaid.

Aias on avatud aina täienev skulptuuride aed.

Galerii avatud 2023. aasta suvel R-P kell 12-18.

Teenused
  • Kunstinäitus
  • Kodukohvik
  • Disainipood
Hinnad
  • Näituse külastamine 3 €, sooduspilet 2 €, lapsed tasuta.
  • Arveldamine poes ja kohvikus sularahas, kui on hea netilevi, saab kaardiga ka:)
Galerii
Jälgi Sibulatee tegemisi
Liitu meie uudiskirjaga
Ole meie uudistega kursis
Filtreeri

Cart