• Uudis

Varnja-Kasepää-Kolkja näituste külatänav 2022

22. Juuli 2022
Ole meie uudistega kursis

Kunsti on Sibulatee kõige järvepoolsemates külades palju ja mitmekesist. Ühe külastuskorraga võibolla ei jõuagi kõiki näituseid läbi käia ja seega tasuks mitu päeva varuda. Lisaks päris näitustele tasub küladevahel avara pilguga uudistada: rahvakunsti pärleid leiab siin ja seal õuedel ning aedades. 

Siin kirjas, millised ajutised näitused pikas ridakülas 2022. aasta suvel vaadata on.

Voronja galerii Varnjas

Voronjas on igal suvel uus suvenäitus. Selle aasta näituse “IKOONILINE. eesmärk ja ettekääne” kuraator on  Kadri Noormets. 

Saunamajas on avatud Daniil Logovoi näitus “Pärisrikke mahapesemine”. Alates 4. augustist lisandub aeda Sashami näitus “Sibulatee majad”. Ajutisi näitusi täiendab Voronja skulptuurideaed, mis aeg-ajalt saab uute tööde näol täiendust. 

Voronja galerii avatud kuni 28. augustini kolmaspäevast pühapäevani kell 12-18.

Lendava Laeva galerii

Lendav Laev on eelkõige koduresto peaaegu et Peipsi kaldal Varnja külas. Kuna pererahvas on kunstilembeline ja kunstilooja, siis laeva laevaninas on avatud ka väike galerii. Galeriis perenaise Tuuli ja peremehe Martini ägedad tööd. 

Galeriid saab külastada Lendava Laeva koduresto avamisaegadel: kuni augusti lõpuni neljapäevast pühapäevani kell 12-18. 

ambulARTooriumi fotonäitused

ambulARToorium Kasepää külas (ikka see Kasepää Kolkja ja Varnja vahel) näitab head fotokunsti. Lisaks püsinäitusele saab sel aastal veel kord vaadata värviküllast näitust “EHA”

2022. aasta suve erinäitus on Jekaterina Solovjova “Tiir ümber päikese. Kolodozero”. Näitus jutustab pildiloo Eestist pärit punk-preestrist Arkadist. Arkadi ehitas Karjalas koos sõpradega üles Kolodozero kiriku ja oli seal preestriks.

ambulARTooriumil otseselt avamisaegasid ei ole. Kui pererahvas kohal, on uksed lahti. Kui kohal ei ole, on uksel naabri telefoninumber, mõistlikul ajal helistades tehakse uksed lahti. 

Peipsimaa Külastuskeskus

Suur roosa maja Kolkjas pakub nii kõhutäit kui isetegemise rõõmu kui vägevas Rääbu aias otsimismängu lastele ja puhkevõimalust vanematele. 

2022. aastal on majas avatud lisaks Sigurimuuseumile ning pakutrüki ajalugu tutvustavale näitusele ja vanausuliste trükikunsti tutvustav Lubokiõuele näitus “Ikooni sünd”. Näitus räägib nikerdatud reljeefse ikooni loomisest.

Mida veel Sibulateel teha?

Näitustest rääkides tasub põigata ka Sibulatee sisemusse. Palal, Kodavere Pärimuskeskuses on avatud kaks ajutist näitust: “Kodavere kihelkonna inimesed Oskar Tõrva klaasnegatiividel” ning “Kodavere kupuliud”. 

Siin mõned abistavad artiklid:

Sarnased uudised
Jälgi Sibulatee tegemisi
Liitu meie uudiskirjaga
Ole meie uudistega kursis
Filtreeri

Cart