25 aaret

Ole meie uudistega kursis
Ole meie uudistega kursis

Sibulatee. See on Kesk-Peipsimaal looklev piirkond, mis oma kümnendaks tegevusaastaks on saavutanud vähemalt Eestis tubli tuntuse. Kümnendaks sünnipäevaks liitusime www.eesti100aaret.ee keskkonnaga oma 25 aardega. 2020.aastal on aardejahti kolinud NAVICUP äppi, kus on marsruut “Sibulatee 25 aaret”. 

Tähtsad tärminid:

  • Aarete kogumine kuni 10.veebruar 2019. Üle viiekümne inimese esitas oma nägemuse avastamistväärt kohtadest. Kokku saadeti 36 erinevat objekti üle terve Sibulatee piirkonna. Nende seas nii tähelepanuväärseid loodusobjekte kui inimkätega loodud kunstiteoseid; nii konkreetseid objekte kui inimestele oluliseks saanud suuri ja raskemini hoomatavaid kohti. Näiteks on esitatute seas nii Välgi metsad, sibulakülad kui Peipsi järv.
  • 25 aarde väljavalimine 23.veebruariks 2019. Aarded valivad välja Sibulatee piirkonna elanikud, kes piirkonda hästi tunnevad. Olulisteks valikukriteeriumiteks on nii piirkonna katvus aaretega, objekti olulisus kui see, et külastajatele on objekt nö kättesaadav.
  • Aarete kohta küsimuste koostamine veebruar-aprill 2019
  • Aarete mängusüsteemi sisseseadmine, mäng valmis maikuus 2019. Mängida sai perioodil mai kuni september eesti100aaret.ee mängukeskkonnaks.
  • 2020.aastal kolis mäng NAVICUP keskkonda, kus kõik saavad aardeid avastada, lugeda aarete kohta taustainfot ning isekeskis oma seltskonnaga leida vastuseid ka küsimustele.

Kõik küsimused: info@sibulatee.ee, telefon 56480065

Mängu loomist toetas Peipsiveere arenguprogrammiga Maaeluministeerium.

Sibulatee 25 aaret mängu loomist toetas Peipsiveere arenguprogramm.

Jälgi Sibulatee tegemisi
Liitu meie uudiskirjaga
Ole meie uudistega kursis
Filtreeri

Cart