• Uudis

Suvi 2024 Sibulateel. Mida põske pista, kus öö veeta ja milliseid kohti külastada?

27. Mai 2024

Siit tuleb Sinu selle suve puhkusespikker. On ju teada vanasõna “Kui sa suvel Sibulateele ei jõua, siis pole suve olnudki”!

Ole meie uudistega kursis

Siit tuleb Sinu selle suve puhkusespikker. On ju teada vanasõna “Kui sa suvel Sibulateele ei jõua, siis pole suve olnudki”! Seega, siit tulevad meie näpunäited. Kui tundub, et ei leia siit otsitavat, vaata ringi Sibulatee kodulehel või küsi otse, saates e-kirja Sibulateele. Pane tähele, et kui on soov külastada muuseumeid-galeriisid-pärimuskeskuseid väiksema või suurema grupiga avamisaegade välisel ajal, siis võta kindlasti ühendust – tõenäoliselt leitakse lahendus.

Uued näitused ja väljapanekud

Juhan Liivi muuseum

Liivi muusemi näitustemajas saab Juhan Liivi elust ja loomingust ülevaate, lisaks on praegu vaatamiseks väljas näitus meie kandi nätlejast Karl Adrast koos päris jalgrattaga teleetendusest “Onu Tik-Taki seiklused”. Aga kõige uuem osa ootab muuseumi välialal: siin on alates 1. juunist avatud ekspositsioon “Juhan Liivi meelemaastikud”, mis juhib külastaja tähelepanu seostele ümbritseva maastiku, Liivi loomingu ja meeleseisundite vahel. Erinevaid meeli kasutades saab kogeda nii tuntud ja vähemtuntud luuletusi kui ka Liivi elulooseiku. Muuseum on avatud augustikuu lõpuni iga päev kell 10-18.

Kodavere Pärimuskeskus

Pala külas Eesti ainukeses kellatorniga vanas vallamajas tegutseb Kodavere Pärimuskeskus. Saab proovida kõneleda kodavere keelt, saab imetleda käsitööd, saab vaadata ägedalt digiteeritud näitust Oskar Tõrva vanadest fotodest. Selle suve näitusteks on “Laulupeod Palal 100 aastat tagasi“ ja „Eelmise sajandi peoriided“. Pärimuskeskus on suvel avatud reedel, laupäeval ja pühapäeval kell 10-16.

Peipsimaa Pärimuskeskus

Roosa maja Kolkjas on muutnud oma nime – külastuskeskusest on saanud pärimuskeskus. Eks ta õige ole – tegeletakse siin majas peamiselt vanausuliste käsitööpärandi oskuse säilitamisega. Õues ootab lapsi Rääbu õu; kõik perega külastajad saavad õue avastamiseks paberkaardi, kus tähtsad ülesanded ja toimetused peal. Saab lihtsalt majaga tutvuda, disainipoodi sisse astuda. Saab tellida giidituuri või proovida osavust mõnes töötoas, mekutada Tädi Šura kohvikus. Selle suve suurnäitus, kus peategelaseks trükimustriga padjad, avatakse juunikuu lõpus. Peipsimaa Pärimuskeskus on avatud alates juunikuust kolmapäevast pühapäevani kell 11-18.

Alatskivi loss ja Eduard Tubina muuseum

Lossi kõige suurem uudis on, et maikuus jõudis lossi tagasi valik parunipere von Nolckenite mööblist ja lauanõudest. Need on vaatamiseks väljas päris mitmel järgmisel aastal. Niisamuti nagu teistes muuseumites ja keskustes, soovitame lossiga ja mõisa sõiduhobuste talliga tutvumiseks tellida giidituur – näeb ja kuuleb tunduvalt rohkem kui muidu! Juulikuus puhkeb lossi ümber õide roosiaed. Suvel avatud iga päev kell 10-18.

Samovarimaja

Samovaride kollektsioon on siin päris pirakas ning varsti ei mahu samovarid riiulitele enam äragi! Sel suvel avatud kolmapäevast pühapäevani kell 11-18. Kui on soov ka teetseremooniast ja perenaise tuurist osa saada, soovitame külastus ette tellida.

Kolkja vanausuliste muuseum

Eelmise aasta lõpus renoveerimisest tulnud muuseum on avatud suvel iga päev kell 11-18.

Voronja galerii

Voronja XI suvehooaeg on avatud 22. juuni – 25. august 2024 ning uksed on lahti reedest pühapäevani kell 12-18. Üheteistkümnenda hooaja näituse kureerivad Voronja galerii asutajad Kaili Kask ja Raul Oreškin. Näitus, millest saab kuraatorite sõnul omamoodi visuaalne aruanne galerii esimesele kümnendile, kannab pealkirja “Tulevikuvaated”, millega soovivad kuraatorid koos publikuga otsida vastust küsimusele, miks me neid asju üldse teeme, mida me igapäevaselt teeme? Muidugi tasub aega võtta ka Voronja skulptuurideaiaga tutvumiseks ja kardemonivahvlite söömiseks.

Lastele

Lastele on parimateks sõpradeks loomad. Sibulateel asub kaks loomatalu, mis oma iseloomult teineteist täiendavad. Kruusa talu (Paitame Loomakesi) Tähemaal tegeleb loomade päästmisega ja neile uue elukoha pakkumisega; talus on loomi kõvasti üle 60. Nugise hobitalu Sipelga külas on võtnud endale eesmärgiks rohkem haruldasemeid loomakesi kasvatada ja neid näidata. Nugise hobitalu on avatud suve lõpuni iga päev 12-18. Kruusa talu on avatud iga päev kell 11-19. Mõlemad talud paluvad grupiga tulles oma saabumisest eelnevalt teada anda. 

 

Kus süüa?

Igapäevasemat kõhutäidet saab Alatskivil, Kolkjas ja Kallastel. On mitmeid kohti, mis avatud nädalavahetuseti. Ja on kohti, kus saad omale näiteks randa minekuks pirukad ja saiad ette tellida.

 • Mõisa tall Alatskivil ootab külalisi tööpäeviti kell 11.30 kuni 17, laupäeval ja pühapäeval kell 12-18. Alates jaanipäevast nädalavahetusel avatud kuni kell 20. Sisehoovis avatud terrass.
 • Kivi kõrts Alatskivil pakub süüa E-N kell 10-15 ning R-P kell 10-18. Väliterrass maja ees.
 • Alatskivi lossi restoran on avatud alates juunist N-P kell 13-20, peale jaane avatud T-N kell 13-20, R-P kell 13-21. Väliterrass lossi taga.
 • Koduresto Lendav Laev avatud alates 28. juuni R-P kell 12-18.
 • Kolkja kala- ja sibularestoran on avatud suvel iga päev kell 12-18. Einestamisvõimalus ka maja ees õues.
 • Aljonushka puhvet Kolkjas pakub suvist brunchi juulis ja augustis laupäeviti ja pühapäeviti kell 11-18.
 • Prääniku Tareke Kolkjas pakub pirukaid ja kooke, kaunistatud präänikuid. Suvel avatud L-P kell 12-20.
 • Tädi Šura kohvik Peipsimaa Pärimuskeskuses Kolkjas avatud K-P kell 11-18.
 • Kallaste söökla avatud kuni 25. juunini E-L kell 11-14; kuni 31. august avatud E-N 11-14 ja R-P 11-20.
 • Peipsi Kalapunkti kalapood ning väike kalatoidukohvik avatud suvel T-P kell 11-20.
 • Kohalikke pirukaid, saiakesi ja koogikesi pakub ette tellimisel Peipsimaa Präänikutalu Kolkjas. Präänikutalu lahtiste uste päev 17. augustil kell 11-17. 
 • Käsitööküpsetisi pakub Vigurite pere Haapsipeal. Kodune kohvikunurk koos kaasamüügiga avatud suvel K-L kell 10-16. 
 • Kohalikke veine saad proovida ja/või kaasa osta Alatskivi Mõisamaitsete pere juurest. Avatud suvel R-L kell 12-18, muul ajal ettetellimisel või siis, kui pererahvas kodus ja uks lahti on.
 • Kuulda on, et tulevad taas Turgi talu suvegurmee õhtud. Kuupäevadeks 20. juuni, 18. juuli ja 22. august.
 • Kala ja kalatooteid müüb Kallastel Rannapuura pood. Avatud K-L kell 10-17:30 ja P kell 10-15.
 • Käsitöö- ja suveniiripood Magasiait müüb kõige muu hulgas on väga häid enda tehtud moose ja hoidiseid. Avatud suvel iga päev kell 10-17.
 • Aigne on võrratu hoidisevõlur. Tema erinevad hoidised märgi “Taska toedab” alt on müügil Kivi poes (Kivi kõrtsiga sama maja).
 • Kõike värsket, mida aiast saada on, müüb Alatskivil Maitseaed. Võta otse ühendust. 

 

Mida veel vaadata või kus käed külge lüüa? Kus ujuda? Või saunatada?

 • Aktiivse tegevuse otsijatele soovitame matkata Alatskivi matkarajal või Pala terviseradadel.
 • Visata discgolfi Alatskivi mõisapargis, Koosal või Palal. 
 • Paate saab laenutada Varnjas Mesi Tare pererahvalt.
 • Väiksematele seltskondadele paadisõite kasvõi Piirissaarele pakub Mesi tare kodumaja
 • Lõbusõite Peipsil korraldab Kadrina mõis.
 • Tee ise omale keraamikat! Võimalust pakub Alatskivi lossi keraamikakoda.
 • Uuri, kuidas meie kandis sibulaid kasvatatakse. Telli omale tuur Kostja sibulatalus.
 • Peipsi järve rannad on meitel Kallastel, Ninal, Kolkjas, Kasepääl, Varnjas. Kõigis olemas tualet, riietevahetuskabiin. Lisaks avalik ujumiskoht Alatskivi järve ääres. 
 • Sibulateel on mitmeid saunu. Kust neid leida? Vaata siit.
 • Vanavara või antiiki saab koju kaasa osta Alatskivi Antiik antiigikuurist. 

Öömaja Sibulateel

Kõik sibulateelised, kes ühel või teisel kombel öömaja pakuvad, leiad siit.

Ja väga oluline küsimus – mis suvel Sibulateel toimub?

Kõik olulised sündmused alates jaanipeost koos Terminaatoriga ja Mari Kalkuni kontserdist kuni vanavara laada ja suviste mõisaetendusteni leiad Sibulatee kodulehel siit.

 

Sarnased uudised
Jälgi Sibulatee tegemisi
Liitu meie uudiskirjaga
Ole meie uudistega kursis
Filtreeri

Cart