• Uudis

Sibulatee pirukameistrid ja pilkupüüdvad sibulamüügikohad

27. Detsember 2021
Ole meie uudistega kursis

Alates 2019. aastast oleme Sibulatee puhvetite päeva ajal valinud Sibulatee pirukameistri ja pilkupüüdvaime sibulamüügikoha. Esimest aitab valida selleks päevaks kokku tulnud žürii ja teise valivad Sibulatee võrgustiku liikmed. 

Parima sibulapirukameisteri konkursile saavad oma pirukaid esitada kõik Sibulatee piirkonna elanikud. Konkureerida saab nii suurmate kui väikesemate pirukatega, nii pärmitaigna kui lehttaigna pirukatega. Oluline on vaid see, et ühe olulise komponendina kasutatkse kohalikku sibulat. 

Sibulatee pirukameistrid

Aastal 2019 sai pirukameistri tiitli Natalja Rästas, kes võlus žüriid oma imelise vanaema retsepti järgi tehtud pirukaga. Natalja pirukaid saab tellida siit.

Natalja Rästase Prääniku talu pere puhvetite päeval.

2020. aasta parimad sibulapirukad tulid Kasepää külast, kus neid küpsetab Tatjana Kruglova. Tatjana pirukaid saab osta või tellida Kasepääl asuvast väikesest perepoest. 

Tatjana Kruglova oma aumärgiga.

2021. aasta parim sibulapirukameister tuleb aga Palalt. Selle tiitli tõi koju Marve Juursalu. Marve kaasaegsemaid sibulapirukaid saab tellida siit

Marve Juursalu, sibulapirukameister 2021.

Pilkupüüdvaimad sibulamüügikohad

2019. aastal (ja tegelikult, juba varemgi) köitis sibulateeliste pilku Kasepääl asuv Nikolai ja Vera Djukovi sibulamüügikoht. Otse tee ääres on maja, milles sirged samovariread – lisaks heale sibulale saab silmarõõmu kauba peale. 

2020. aasta pilkupüüdvaim sibulamüügikoht on samuti Kasepääl, see on Uljani talu. Auhinna üleandmise aastal roheline, järgmisel juba täiesti lillades toonides. Pilke peab ju püüdma!

2021. aasta pilkupüüdvaima müügikoha aumärk läks taas Kasepääle. Seal on sibulamüügi hooajal avatud pilkupüüdev Latika talu müügilett. 

Jälgi Sibulatee tegemisi
Liitu meie uudiskirjaga
Ole meie uudistega kursis
Filtreeri

Cart