• Uudis

Sibulatee puhvetite päev 2020. Kokkuvõte

17. Oktoober 2020
Ole meie uudistega kursis

Hoidsime ju sel aastal kõik hinge kinni: saame teha üritust või mitte. Selja taga talv, mida meie kandis ei olnud (loe: ei olnud talve, ei olnud lund, ei olnud külastajaid), ilus, kuid külalistevaene koroonakevad ja hullumeelne suvi, kus kõik Eesti sihtkohad, väljaarvatud pealinn, külastajatest pungil olid. 

Nii ei julenud me terve suve üldse isegi puhvetite päeva välja reklaamida, hoidsime end väga tagasi. Meie peamiseks sõnumi levitamise kanaliks sai Facebook. Mõtlesime, et kui peaks juhtuma, et koroona pärast peame sündmuse ära jätma, saame sama ja selle ainsa kanali kaudu lihtsalt sõnumit ka potentsiaalsetele külastajatele saata. 

Muidugi olid puhvetipidajad valmis. Saanud sel korral rohkem juhiseid, kuidas ette valmistada, kuidas kasutada kindaid ja vajadusel maske, kuidas jagada paberkäterätte ning kui tihti laudu pühkida. Ja sellest hoolimata olid kakskümmend puhvetipidajat valmis keetma ning küpsetama, pakkuma külalistele kõige paremaid elamusi. 

Kuidas meil siis läks? 

Väga hästi. Kõige olulisem: meie põhiline sõnum ehk “jää haigustunnustega või haigetega kokkupuutumise korral koju; kohtume järgmisel aastal” jõudis kohale. Mitte keegi ei nakatunud, kuigi kohal oli päris suur hulk külalisi lähemalt ja kaugemalt. Kuigi järgmisel nädalal piirkonnas oli ka väike “koroonapesa” ja ajakirjandus korra kogemata tõi sisse ka puhvetite päeva, ei olnud see seotud meie üritusega. 

  • Külalisi oli kokku sarnaselt eelmisele aastale ligikaudu 6000.
  • Võrreldes varasemaga oli palju neid, kes esimest korda sündmust külastasid (teame ju küll, miks):)
  • Üks külastaja väisas keskmiselt kuut puhvetit.
  • Kogu päeva turismituluks terves piirkonnas oli ligikaudu 272 000 eurot. Ehk ligikaudu nii palju raha jätsid külalised puhvetitesse, poodidesse, tanklasse, majutuskohtadesse, sibulamüüjatele jne. 

Nii meeldiv oli lugeda külaliste tagasisidet. Suurem osa väga rahul, mõned kriitikanooled nagu ikka parkimise kohta (ongi väga keeruline seda kitsastel külatänavatel korraldada). Paljude jaoks on puhvetite päev sündmus, mida pikisilmi oodatakse. Näiteks tagasisideks oli: „Tähistasime minu sünnipäeva, pere sõitis üle Eesti kokku ja külastasime erinevaid puhveteid, maitsesime erinevaid sööke, nautisime ilusat ilma ja head seltskonda, super!“ või hoopis “Enim emotsioone tekitas Peipsiäärse rahva eluolu ja tagaaedade vahetu tunnetamine. Mõnusaks tegid päeva elav muusika, inimeste hea tuju ja sõbralikkus. Muljet avaldas, et ka tihedas liikluses ja kitsastes oludes jäid sõitjad igati viisakaks”.

Parim sibulapirukameister ja pilkupüüdvaim väljapanek

Teist aastat järjest, ehk võib öelda juba, et traditsiooniliselt, valisime parimat sibulapirukameistrit ja pilkupüüdvaimat sibulamüügikohta. 

Sibulapirukakonkursile tuli 13 erinevat sibulapirukat, millest žürii end läbi murdis (või näris). Võitis klassikaline sibulapirukas pärmitaignaga, mille autoriks Tatjana Kruglova, kes saab kanda aumärki Parim Sibulapirukameister 2020.

Teist aastat järjest andsime koos sibulateelistega välja aumärgi “Pilkupüüdvaim sibulamüüja”. Palju õnne Galina Kulak perega! Tõenäoliselt on see väljapanek Kasepää külas ka teie pilkusid püüdnud: juba mitu aastat sarnases heas korras, kuid iga aastaga ka järjest arenev.

Loe lähemalt ajalehest Postimees ja vaata TV3 klippi. 

Aitäh kõigile vabatahtlikele fotograafidele, kes pilte puhvetitest klõpsisid! Terve album päevast on vaadatav meie FB kodus. 

Kohtume Sibulatee KALApuhvetite päeval 8.mail 2021 või päris puhvetite päeval 11.septembril 2021. Või siis hoopis varem – meil on ju muudki kui ainult puhvetid:)

Ning tore klipp, mis filmitud Sibulatee puhvetite päeval 2020. 

 

Sarnased uudised
Jälgi Sibulatee tegemisi
Liitu meie uudiskirjaga
Ole meie uudistega kursis
Filtreeri

Cart