• Uudis

Saunad Peipsi ääres Sibulateel

21. Mai 2020

Vene saunad, suitsusaunad, leilisaunad. Kas otse Peipsi kaldal või veidi kaugemal. Koos ööbimisega või ilma. Aga kohalikku toitu saunasuupisteteks soovitame küll!

Ole meie uudistega kursis

Teie ees ülevaade, millised saunad on sibulateeliste juures külalisi ootamas.

Kargaja Kuke Saun

Tartust 33-minutilise autosõidu kaugusel ootavad saunatajaid soome leilisaun koosolemiseks mõeldud eesruumiga ning suitsusaun. Suitsusauna ligi on ka karastav tiik. Saunarentimine kuni 12-liikmelisele seltskonnale. Peale sauna majutamiseks kämpingud. Kes soovivad ise midagi oma kätega teha, saab osaleda kehakoorijate või näomaskide valmistamise töötoas ja seejärel valmistatut kohe saunas proovida. Suvel õigel ajal saab meistri õpetuse järgi saunavihta meisterdada. Soovi korral saab pererahvalt tellida saunaks toidud ja suupisted.

Mesi Tare kodumaja saunad

Otse Peipsi ääres Varnja külas, nii 40 minuti autosõidu tee kaugusel ülikoolilinnast. Puhkemaja teenust pakkuva maja juures on soomeleili saun, mis mõeldud neile, kes kodumajutuses ka ööbivad. Võimalik tellida suitsusauna kütmist. Üldse on Mesi Tare pererahval veel erilisi saunavõimalusi: kilesaun, tünnisaun, telksaun. Osad neist saab talvel üles panna ka Peipsile. Ehk kui Sul on erilise sauna soov, tasub nende poole pöörduda.

Mesi tare peab veel otse Peipsil majutuskohta Mesi Spa. Mis siis ongi paadimajutuseks ja paadisaunaks ümber ehitatud alus. Ehk kui tellid Mesi Spas ööbimise, saad kasutada ka seda erilist sauna.

Kalamehe talu saun

Nina külas asuval Kalamehe talul on väga mõnus vene saun. Mahutab väikese seltskonna, mõeldud pigem neile, kes soovivad talus ka ööbida. Kuid vahel kui ööbijaid ei ole, võimalus ka vaid saunateenusena välja pakkuda. Soovi korral saab pererahvas pakkuda ka kodust õhtusööki ja saunasuupisteid.

Nina Kordoni leilisaun

Otse Peipsi ääres asuva Nina Kordoni saun on mõeldud vaid ööbijatele või üritusete tellijatele (seminarid, õhtusöögid jms). Saunaga samal korrusel asub kuni 25 külalist mahutav ruumikas söögisaal. Ning umbes 50 meetri kaugusel on mõnus Peipsi rand.

Vaino talu saunad

Otse Peipsi ääres, Nina külas, saab Vaino talu pakkuda ehtsat vene sauna. Nii et sauna ja siis järve ujuma (ka talvel) ja jälle sauna. Sauna kõrval ka varjualune, kus mõnus suvel istuda. Majas sees on väike leilisaun, mis mõeldud peamiselt majutujatele.

Peipsi Caravan

See on looduslikuks pargiks kujundatud puhkeala, mis asub vanal taluõuel. Peipsi järv ja Nina tuletorn asuvad vaid 10-minutilise jalutuskäigu kaugusel. Lõõgastuda saab ehedas suitsusaunas, peale kuuma leili võib jahutada end jahedas tiigivees. Või kuulata linnulaulu hammokis kiikudes 🙂 Liivane tiigirand on lastele mõnus mängumaa.

Ranna puhkebaas

Samuti otse Peipsi rannal, imelise liivarannaga kohas, laiuvad Ranna puhkebaasi valdused. Siin saab telkida või karavaniga kohale tulla puhkust nautima. Ranna puhkebaasi saun on samuti otse Peipsi kaldal ning mahutab ikka päris mitu-mitu külalist. Eraldi ruum kööginurgaga ja söömislaudadega.

Kadrina mõisa saunakeskus

Kadrina mõisa keldrikorrusel, vägevate võlvlagedega ruumides, asub tõeline saunakeskus. Siin on aurusaun, infrapunasaun, soome saun, torusaun, tünnisaun, jacuzzi ja tavaline mullivann. Mahutab vabalt nii 20-lise seltskonna. Sauna kõrvalruumides Lühikeste Meeste Kõrts, kuhu saab tellida pidusöögi. Ja kui väsimus peale tuleb, saab ööbida ka mõisatubades.

Võta aga kontakti otse saunateenuse pakkujatega ning seljad puhtaks!

Sarnased uudised
Jälgi Sibulatee tegemisi
Liitu meie uudiskirjaga
Ole meie uudistega kursis
Filtreeri

Cart