• Uudis

Jõuluootus ja jõulud 2023 Sibulateel

16. Oktoober 2023
Ole meie uudistega kursis

Jõuluaeg jõuab ka Sibulateele. Sibulateelistel on plaane, vaata, mida pakutakse nii lastele (lasteaiad, kooligrupid), oma ettevõttega või sõpradega väljasõiduks. 

Jõulutaat Ahtole külla Nugise hobitallu!

Jõulutaat Ahto jõuab Nugise Hobitalu pere juurde ja veedab seal suisa pool detsembrit. Külalistele näidatakse koos jõulutaadiga talu uhkeid sulelisi ja karvaseid, keedtake koos lõkkel rammusat suppi ja juuakse jõuluteed, jutustatakse jõuluajast. Jõulutaat kuulab rõõmuga vahvaid luuletusi ning jagab kõigile vahvaid kingitusi.

Lisainfo jõulutaadi külaskäigu kohta.

Jõuluootuse maa Kruusa talus

Kruusa talu ehk Paitame Loomakesi MTÜ jõuluootuse maa ootab väikeseid ja veidi suuremaidki. 

Tähemaal, Tartust vaid nii kahekümne viie minuti kaugusel ootavad paitamist kuuskümmend üks looma-lindu. See on koht, kus laste seas loomaarmastust levitada! Kruusa talu jõuluootuse maa 1. kuni 20. detsembrini 2023. Mis jõuluootuse maal toimub ja kuidas sinna pääseb, vaata siit.

Samovaritee ja präänikute õpituba

Varnja Samovarimaja ootab külalisi uudistama sadat erinevat samovari. Õpitoa raames saab samovari üles panna, uurida erinevaid samovare, nende kujusid, vorme, meistreid ning ajalugu. Joome koos samovariteed keedusuhkru ja präänikutega.

Eesti parim präänikumeister, naaberkülas Kolkjas elav Natalja Rästas, viib läbi präänikute kaunistamise õpitoa ning räägib omalt poolt präänikutest ja vormidest. Oma kaunistatud prääniku saad koju kaasa. 

Detailid siin.

Kummituslikud õhtusöögid lossis

Kummituslik õhtusöök on justkui ajarännak 130 aasta tagusesse aega. Aega, kui lossis elasid von Nolckenid. Aega, kus nutiseadmed ei köitnud õhtusöögi laua taga pilke ning aega kus puudus isegi elekter. Seetõttu saadab kummituslikku õhtusööki söögipalve, lauakõnede harjutamine ja üleüldine vestlus. Seejärel jalutatakse koos lossiprouaga küünlavalgel mööda lossi ja otsitakse jälgi paruniperest ja nende hiilgeaegadest.

Sobib 10- kuni 30-liikmelistele gruppidele, eriti tore koos oma sõpruskonnaga ette võtta.

Lisainfo kummituslike õhtusöökide kohta Alatskivi lossis.

Jõuluhõnguline õhtusöök Kivi kõrtsis

Kivi kõrts Alatskivil pakub kolmekäigulist jõulusööki, mida võimalik tellida kas lõunaks või õhtuks. Jõulupaketis on:

  • Lõhetartar – tillimajonees/värske soolakurk/röstitud ciabatta
  • Pikalt küpsenud pardikoib – kõrvitsakreem/ahjukapsas/röstitud juurviljad
  • Ingverikook – karamellkaste/vanillijäätis

Lisainfo ja tellimine martin@kriso.ee ja telefonil 5108433.

Alatskivi lossi jõuluturg

Talvisel päeval enne jõule saavad muinasjutulises lossis kokku kauplejad ja kingiostjad. Lettidele tuuakse endatehtu: toidud, joogid, moosid-hoidised, käsitöö. Saalides kõlavad jõululood ning tunne on peaaegu et jõulune. Sel aastal kohtume siis 2. detsembril, laat on avatud kell 10-16.

Sel aastal on käsitööga kauplejad lossis ning toidukraami leiab lossi kõrvalt vastrenoveeritud mõisa sõiduhobuste tallist.

Jõuluruumid ja ideed

Meie eelmise aasta artikkel jõuluruumide kohta pakub välja kohti tervel Sibulateel, kus oma jõuluaega veeta.

Jõulukingitused Sibulateelt

Peipsimaa Külastuskeskuse käsitsi trükitud otse- või reservtrükis rõivaid ja kodusisustustooted. Nii sinised kui punased.
Peipsimaa Külastuskeskuse e-pood.

Imeline ivan tšai on Samovarimaja signatuurtoode. Ja nüüd on purgid saanud endale kaaslaseks lisaks põdrakanepile ka melissi, pärnaõitega, mündiga, angervaksaga, marjadega.

Magasiait on Alatskivil asuv käsitöö- ja suveniiripood. Lisaks väga suurele valikule kohapeal on see kõik tellitav ka Magasiaida e-poest. Iseäranis toredad on Magasiaida enda Talusahvri tooted.

Alatskivi Mõisamaitsed ja nende poeriiulid on terve sügise täiendust saanud. Kogu valikuga saab tutvuda Mõisamaitsete e-poes. Pakke saadetakse üle terve Eestimaa.

Voronja galerii on magusas talveunes, kuid Raul ja Kaili toimetavad usinalt Tartus. Uhke valik kunsti on saadaval nii Haki galeriis Kastani tänaval kui e-poes.

Jälgi Sibulatee tegemisi
Liitu meie uudiskirjaga
Ole meie uudistega kursis
Filtreeri

Cart