• Uudis

Sibulatee sai kümneseks ja raiuti nii laulu kui punase raamatu sisse

18. November 2019
Ole meie uudistega kursis

Kümme aastat tagasi otsustas üks tore kamp Kesk-Peipsimaa turismiettevõtjaid koos piirkonda tutvustama hakata. Seati üheskoos fookus paika, leiti nimi ning hakati tegutsema. Tänaseks on Sibulatee toimetamas nii ettevõtjate võrgustikuna kui turismi sihtkohana, mida teavad hästi nii eestlased kui külalised Lätist, Soomest ja näpu otsaga ka Venemaalt ning Saksamaalt.

MTÜ Sibulatee toimib pakkudes igapäevast tuge võrgustikku kuuluvatele ettevõtjatele, neid utsitades, koos tooteid välja mõeldes ja piirkonda turundades. Kuid veelgi suurem eesmärk on julgustada meie piirkonna aktiivseid inimesi alustama oma ettevõttega. Kui sa tunned, et soovid arutada oma tekkinud ideid, soovid infot toetusvõimaluste kohta või tahad lihsalt oma ettevõtte/toodete/teenustega kuuluda Sibulatee võrgustikku, siis võta meiega kindlasti ühendust. Koos on palju ägedam toimetada kui üksi nokitseda.

Sibulatee juubelisünnipäevale Alatskivi lossi olid kokku tulnud nii võrgustiku liikmed kui meie suuremad fännid ja toetajad. Pidasime kõnesid, tantsisime Kõkaru bändi järgi ning muidugi oli maitsva laua katnud Alatskivi lossi restoran, ka  teised sibulateelised oli lauale head-paremat toonud.

Sünnipäeval andsime üle kaks auhinda. Oma parima sibulapirukameistri märgise sai kätte Natalja Rästas. Lisaks andsime välja sibulateeliste poolt märgise „Pilkupüüdvaim sibulamüüja 2019“, mis läks Kasepääl asuva igal aastal tõelist silmailu pakkuvale Nikolai ja Vera Djukovi sibulaväljapanekule. Peipsiääre vald andis üle Liis Lainemäele ka valla vapitaldriku. Aitäh selle eest ja sujuvat koostööd Sibulateele ja vallale!

Õhtu suurima üllatuse valmistasid sibulateelised ise, kes olid kokku pannud pika laulu, kus Sibulatee eestvedaja Liis mööda piirkonda ringi reisib ja erinevaid kohti külastab. Ehk mis laulu sisse on pandud, ei see enam sealt välja saa. Laulu võib vaatama minna Sibulatee näoraamatu kontole. Lisaks on Sibulatee kümne aasta ajalugu talletatud ligi kümne sentimeetri paksusesse punasesse raamatusse.

Järgmisel aastal ootavad ees juba mitmed traditsioonilised sündmused: alates Kolkja Kelgust kuni lõpetades Sibulatee puhvetite päevaga. Augustikuus aga etendub Kolkja külas Tartu Uue Teatri poolt etendus „Serafima+Bogdan“, mille ettevalmistamisse ka Sibulatee liikmed panustamas on. Koos Voronja galerii ja Vahur Afanasjeviga oleme juba asunud Tartu2024 Kultuuripealinna raames Peipsi Kunstitee projekti ette valmistamist.

Tegutsemislusti meil jagub, sest kambas on 26 piirkonna ettevõtet ja kamaluga toredaid inimesi. Kui tunned, et ka Sind kõnetab, võta kontakti. Sibulatee toimetamisi vaata ikka kodulehelt sibulatee.ee või Sibulatee näoraamatust  ja Instagramist.

Sibulatee sünnipäev

Sibulatee sünnipäevapeo toimumist ehk bändi, fotograafi ja videograafi teenuseid toetas Kohaliku Omaalgatuse Programm. Aitäh!

Mesi tare perenaine võttis ka oma muljed kokku siin. 

Liis käis rääkimas Ring FM hommikusaates peale sünnipäevapidu. Ja valgustas ajalugu ka Kuku Maatunnis. Aitäh Kadri ja Kristjan ning Madis!

Enne sünnipäeva ilmus usutlus Sibulateest Tartu Postimehes nime all “Sibulateel näeb Disneylandi asemel ausat elu”. Aitäh, Kaspar!

Sarnased uudised
Jälgi Sibulatee tegemisi
Liitu meie uudiskirjaga
Ole meie uudistega kursis
Filtreeri