• Uudis

Sibulatee muuseumid ja galeriid 2020

29. Mai 2020

2020. aasta suvel on Sibulatee muuseumites ja galeriides nii uusi kui juba tuttavaid näituseid, kohtumisi ja emotsioone. Anname ülevaate, et teaksid millal tulla ja kuidas külastada. Voronja galerii, Samovarimaja, ambulARToorium, Kolkja vanausuliste muuseum, Peipsimaa külastuskeskus, Liivi muuseum, Kodavere pärimuskeskus, Alatskivi loss ja Tubina muuseum.

Ole meie uudistega kursis

2020. aasta suvel on Sibulatee muuseumites ja galeriides nii uusi kui juba tuttavaid näituseid, kohtumisi ja emotsioone. Anname ülevaate, et teaksid millal tulla ja kuidas külastada.

Voronja galerii

Avatud alates 20.juunist kolmapäevast pühapäevani kell 12 – 18. Sissepääsupilet 2€ külastaja kohta. Saab vaadata suviseid näituseid, jalutada skulptuurideaias, lihtsalt laiselda ning krõbistada Voronja vahvleid, juua kohvi või teed. 2020.aasta näituste kohta vaata infot siin. Eelistatult varu kaasa sularaha, sest vahel netiühendus Varnja külas ei tööta.

Samovarimaja

Samovarimaja Varnjas avab päris esimest korda uksed augusti alguses. Avatud siis reedest pühapäevani kell 12 – 18. Saab uudistada suurt samovarikollektsiooni ja juurde kuulata pererahva pajatusi. Sissepääsupilet 3€, mis sisaldab ta tassitäit ivan tšaid koos kohaliku keedusuhkruga. Eelistatult varu kaasa sularaha, sest vahel netiühendus Varnja külas ei tööta.

Galerii ambulARToorium

Fotogalerii Kasepääl, ikka sellel Sibulatee Kasepääl. Ei ole konkreetseid avamisaegasid, kuid helista ette või kohapeal olles naabritädi Mašale, kes ambuka uksed lahti teeb. Sissepääsupilet 2€ külaline. Info hetkel nauditavate näituste kohta siin. 

Kolkja vanausuliste muuseum

2020.aasta suvel Kolkja vanausuliste muuseum avatud kolmapäevast pühapäevani kell 11 – 18. Pileti hind 3€ külastaja kohta, 15€ giiditeenus grupile. Vot see on koht, kus kindlasti soovitame giiditeenuse võtta – nii saate ikkagi väga autentse ülevaate selle rahvakillu elust-olust, ajaloost ja traditsioonidest. NB! Siin on vaja kaasa võtta sularaha! 

Peipsimaa külastuskeskus

Kolkjas, suures roosas majas tegutseb Peipsimaa külastuskeskus, kelle peamine eesmärk on elustada ja tutvustada kohalikku tekstiilipärandit (naboika, indigoga värvimine jne). Aga mitte ainult: keldrikorrusel on sigurimuuseum, terve maja tuur näitab kuidas vanausulised elasid, sel aastal avatakse lubokiõu ja sepikoda. Ja üldse on mõnus istumine suures aias. Lahtiolekuaegadel avatud ka Tädi Šura kohvik, kust saab nii siguritoite kui sibulapirukaid. 2020 suvehooaeg avatakse 14.juunil. Keskus avatud augusti lõpuni K – P kell 11 – 18. Majapilet 3€. Kui vähegi võimalust on, soovitame tellida ka majaekskursiooni giidiga, saate palju enam teada, ekskursiooni hind 25€ grupile. 

Liivi muuseum

Muuseum avatud suvel esmaspäevast pühapäevani kell 10 – 18. Perepilet 8€, tavapilet 4€ ja sooduspilet 3€. Giidituuri hind 15€ grupile. Saab ise ringi vaadata (kolm maja, erinevad näitused) ja kasvõi piknikku pidada ning suurel külakiigel hoogu anda. Kui mahti, soovitame taas ette tellida giidituuri, mis nii Juhan Liivi elu kui siinse kandi eluolu nii 120 aastat tagasi valgustab. Juulikuus avatakse Bita Razavi näitus “Balti remondimuuseum”, lisaks terve suve avatud fotonäitus Kanimambo vabatahtlike Mosambiigi-kogemuse põhjal.  

Kodavere Pärimuskeskus

Kodavere pärimuskeskuses saad tutvust teha meie kohaliku, kodavere kultuuriga. Milline on kodavere käsitööpärand, milline on kodavere keel.  Saad teada, milline on päriselt vallamajaks ehitatud torniga hoone. Uus kodavere keele näitus avatakse 1.juulil. Keskus avatud igal kolmapäeval kell 10 – 16, muul ajal etteteatamisel. Sissepääsupilet 3€, perepilet 8€, giidituur 20€ grupile. Soovi korral võimalik ette tellida ka pärimuskultuurialaseid õpitubasid. Kohapeal tasumine sularahas.

Turgi käsitöötalu

Talu perenaise Veinika kogutud vägev kangastel kootud tekstiilide näitus on avatud vaid etteteatamisel. Lisaks saad uudistada vana talu, kiigata sisse toredalt renoveeritud aita ning juua oma puu pärnaõieteed. Käsitöötalu külastamine 4€ külastaja kohta. Tasumine kohepeal sularahas. 

Alatskivi loss ja Tubina muuseum

Terve loss, sealhulgas ka Tubina muuseum, on avatud suvel esmaspäevast pühapäevani kell 10 – 18. Sissepääsupilet sisaldab terve lossi külastust, hind 7€, pensionäridele 5€, õpilastele 4€. Perepilet 14€. Ja alla 5-aastased lapsed tasuta. Samuti, kui aega on, soovitame võtta giidituuri, mis avab kõige paremini lossi ajalugu ja siin juhtunud lugusid. Ligikaudu tund aega kestev giidituur maksab grupile 20€. Lossis saab ülevaate nii Tartumaa mõisate ajaloost, näha mõisa teenijarahvast, aimu milline oli parunipere elu üle saja aasta tagasi. Teisel korrusel on Eduard Tubina muuseum, keldrikorrusel töötab Alatskivi lossi keraamikakoda, kus saad soovi korral õpitoas osaleda. Lossi roosiaed on kõige kaunim just juulis ja augustis ning mõisaproua trepist jalutades jõuad Alatskivi matkarajale. Lossist saad laenutada järvel sõitmiseks ka vesijalgratast. 

Alatskivi looduskeskus

Alatskivi looduskeskuses üleval näitused, kus saad tutvuda meie kandi loodusega: kivimid, puud, konnad, kiilid. 2020.aasta suvel avatud kolmapäevast pühapäevani kell 11 – 17. Sissepääsupilet 2€, perepilet 5€. Kui soovid giidimist (30€ grupp), võiks selle varem ette tellida. 

Näitus „Ajareis nõukogude argipäeva“

Kuni oktoobri lõpuni on Kallastel avatud põnev näitus, kus saad oma lastele või lastelastele seletada ja näidata, milline oli elu nõukaajal. Milliseid toite poes müüdi, millised oli leivakastid, kuidas töötas kettaga telefon jne. Lisainfo näituse kohta on siin. 

Kui soovid lisainfot, mis sündmused suvel Sibulateel toimuvad, vaata siia.

Sarnased uudised
Jälgi Sibulatee tegemisi
Liitu meie uudiskirjaga
Ole meie uudistega kursis
Filtreeri

Cart