• Uudis

Lastega Sibulateel

1. Aprill 2020

Suvel ikka reisitakse terve perega. Või võetakse lisaks perele veel sõbrad koos lastega kampa. Ühesõnaga, ka Sibulateel liigub just suvel palju peresid ringi ning siit tulebki väike ülevaade, mida lastega Sibulateel ette võtta.

Ole meie uudistega kursis

Suvel ikka reisitakse terve perega. Või võetakse lisaks perele veel sõbrad koos lastega kampa. Ühesõnaga, ka Sibulateel liigub just suvel palju peresid ringi ning siit tulebki väike ülevaade, mida lastega Sibulateel ette võtta. Eks muidugi on suur vahe, kas kaasas on väiksemad või suuremad lapsed. Meie postitus on pigem peredele, kus lapsed, kes juba oskavad nautida ise tegemist ning teadmiste saamist. Ja muidugi lustimist:) Ehk peredele, kus lapsed alates 5-6 eluaastast.

Aktiivsed tegevused Sibulateel:

 • Jalgratastel Sibulatee avastamine. Sellest oleme jube pikemalt kirjutanud postituses “Jalgrattaga Sibulateel”
 • Õpitoad Peipsimaa külastuskeskuses Kolkjas. Lastele meeldib värvidega möllata ja siin saavad nad ise pakutrükis omale näiteks Tsärgi või riidekoti meisterdada. Või vahaküünlaid valmistada. Või köit keerutada. Muidugi saab siin ka veidi kõhutäit – tädi Šura pakub oma kohvikus teed ja pirukaid. Õpitoad tasub enne saabumist ette tellida.
 • Õpitoad Alatskivi lossis. Saab nii savist meelepäraseid asju voolida. Lisaks tasub kostüümilattu piiluda ning ümberriietudes leida end sajanditagusest ajastust. Õpitoad tuleks ette tellida.
 • Perega disc golfi mängima! Alatskivi lossiparki on peidetud mitmed disc golfi pesad. Lendavaid kettaid saab laenutada lossi administraatori käest.
 • Suvel saab Alatskivi järvel veejalgratastega sõita. Rataste laenutamine Alatskivi lossis.

Vaatamist ja uusi teadmiseid:

 • Põnevus Alatskivi looduskeskuses. Teadmised looduse kohta nii suurtele kui väikestele. Väga oluline, et saab ise käed kogu ekspositsioonile külge panna ja avastada loodust meie ümber.
 • Voronja galerii Varnjas. Kui vanemad on ehk enam huvitatud näitusest ning pererahvaga suhtlemisest, siis lastele on tegevused õues. Nii maja õunapuu otsas kui äge liivakast ja põnevad aianurgad ootavad avastamist
 • Giidituur Liivi muuseumis. Suuremad kuulavad huviga giidi pajatusi talupoegade elust ja Juhan Liivist, väiksemad jooksevad lihtsalt mõnuga mööda heinamaad ja kiiguvad külakiigel.

Sinasõbraks loodusega:

 • Alatskivi matkarada. Neli ja pool kilomeetrit Alatskivil, mille peavad vastu ka väiksemad matkasellid. Vahelduva reljeefiga rajal Hirveaed, Alatskivi lossipark, Veski- ja Lossijärv, Turbasild, Truuduse tamm, Punane allikas, Kalevipoja säng, vaated Alatskivi lossile, NG projekti kollane aken.
 • Mitte kaugel Alatskivilt Padakõrve matkarada. Pea neli kilomeetrit mööda metsasisest kruusateed kulgev matkarada tutvustab sipelgate elu. Liigutakse vaid mööda kruusateed, mille ääres on teabetahvlid ja sipelgapesade juures vastavad sildid-viidad. Rada võib läbida ka sõidukiga.
 • Suviseks karastamiseks ehk Peipsi nautimiseks soovitame randasid Kolkjas ja Kallastel. Kallastel lisaks soovitame üle vaadata punase liivakivi paljandid.

Öö mööda saatmiseks ning kõhutäitmiseks on Sibulateel mitmeid võimalusi.

Ja sugugi mitte kaugel Sibulateest on veel Jääaja keskus, Elistvere loomapark ja Vudila. Ning põhja poole minnes Kalevipoja koda.

Võid lisainfo saamiseks üle vaadata ka postituse “Mida teha Peipsi ääres”.

Jälgi Sibulatee tegemisi
Liitu meie uudiskirjaga
Ole meie uudistega kursis
Filtreeri

Cart