• Uudis

Kuidas sujus 2023. aasta tippsündmus Sibulatee puhvetite päev?

16. Oktoober 2023
Ole meie uudistega kursis

Sibulatee kaheksas puhvetite päev toimus laupäeval, 9. septembril. Suurim kaaskorraldaja sel aastal oli vananaistesuvi, mis tõi kohale sooja ja imelise ilma koos kahekümne soojakraadi ning kuldse päikesega. 

Uksed avas 31 puhvetit üle terve Sibulatee piirkonnas alates Tähemaast Rannani ning Välgist Sipelga külani. Mõni puhvet oli rivis juba kaheksandat korda. Kuid eriti meeldiv on, et uued seltskonnad tulevad meie kampa – sel aastal olid just väikese naabruskonna ja sõpruskonna puhvetid nii Välgi metsade keskel kui Haavakivi ja Ranna külades.

 

Mõned päris erilised hetked:

 • Esimest korda sai puhvetite päeva ajal käia ka puhvetisaunas. Rannamõisa puhvet küttis soojaks oma jurtasauna, mis möödunud talvel rahva lemmikusaunaks Sibulatee saunafESTi ajal valiti. 
 • Peipsi Caravani puhvetis Nina külas punuti pikka sibulapatsi. Kokora Lillevabriku Tuuli eestvedamisel said ka külalised vanikupunumist harjutada ning õhtu lõpuks oli patsi pikkuseks 4,4 meetrit!
 • Teist aastat toimus Alatskivil Mõisa Talli hoovil puhvetite päeva järelpidu Oktoberfest tuleb Sibulateele. Pikad lauad, saksa-stiilis õllekannud, bratwurstid, ettekandjad ja õllemängud tõid Sibulateele Baierimaa hõngu ja kohale sadu osalejaid.

Konkursid:

 • Viies Sibulatee sibulapirukameister sai valitud! Konkursile saabus 11 eriilmelist pirukat alates muffini sugulastest kuni uhke sibulatordini. Žürii üksmeelse otsuse tulemusel on Sibulatee 2023. aasta sibulapirukameister Katrin Vaasna-Karo. Ta küpsetas maistva lahtise piruka, kus ohtralt kohalikku sibulat, Gouda juustu ja kitsejuustu, piisavas koguses tüümiani ning tsipatsipa seda õiget tumedat mett. Palju õnne, Katrin!
 • Pilkupüüdvaima sibulamüügikoha tiitli andsid sibulateelised Varnjas elavale ning uhkele sibulamüügi kohale, mille omanik on Faina Savostkina. Palju õnne!

Numbrid ja tagasiside:

 • Sibulatee puhvetite päeva külastas ligikaudu 6000 külalist. Mitmete puhvetipidajate väitel oli see kõige suurema külastajatearvuga puhvetitepäev meie ajaloos. Igatahes oli teid mõnusalt palju. Jah, ikka tekkisid aeg-ajal ummikud Kolkja külas ja ikka sai siin-seal mõni toit enne päeva lõppu otsa. Eks see ongi väikeste kohtade ja väikeste sündmuste murekoht. Samas ka rõõmukoht – toit saab tarbitud ja midagi ei lähe raisku.
 • Külastajate tagasisidest lähtuvalt jäeti keskmiselt piirkonda 55 eurot. Seda nii puhvetitesse, sibulamüüjate juurde, majutuskohtadesse kui poodidesse. Ehk üks suurem sündmus võib piirkonda sisse tuua ligikaudu 330 000 eurot. 
 • Külastajatest 40% külastas Sibulatee puhvetite päeva esimest korda (hea meel, et jõuame uute inimesteni) ning 5% ütles, et nad on kõik 8 aastat kohal olnud (tubli tulemus!).
 • Huvitaval kombel sel aastal suurenes Põhja-Eestist meie kanti külla tulnute osakaal. Ju ikka ka see imeline ilm innustas pikemat sõitu tegema. Või siis hoopis kuuldused meie kandi maitsvatest sibulapirukatest.
 • Ürituse soovitusindeks skaalal 1-10 (1 – ei soovita üldse kuni 10 – muidugi soovitan) on teist aastat järjest 9,2. Aitäh, head külalised!

Meie ütleme sel aastal aitäh LEADER programmile, mille abil saime üritust veel võimsamalt üleriigiliselt eeltutvustada ja turundada!

2024:

 • Sibulatee KALApuhvetite päev toimub 11. mail.
 • Sibulatee puhvetite päev leiab aset 7. septembril.

Kohtumiseni!

Sarnased uudised
Jälgi Sibulatee tegemisi
Liitu meie uudiskirjaga
Ole meie uudistega kursis
Filtreeri

Cart