• Uudis

7 viga, mida vältida puhvetitepäeva külastamisel

4. September 2022
Ole meie uudistega kursis

Oleme kuuel eelneval aastal kuulanud nii puhvetipidajaid kui saanud väärt tagasisidet ka külalistelt. Tegime neist väikese kokkuvõtte, mis omakorda võiks aidata Sinu külastust planeerida. 

1. Puudulik ettevalmistus. Kui puhvetitepäeva lõppedes kuuled tuttavatelt, et piirkonna teises otsas asuvas puhvetis toimus Laulge Kaasa või et ühes puhvetis sai käed külge panna villahaldjate valmistamisel, aga ise nendesse puhvetitesse ei sattunud, on see puhtalt puuduliku ettevalmistuse küsimus. Tasub paar päeva varem ette võtta kodulehekülg või näoraamatusse loodud üritus ning tutvuda, mis puhvetid pakuvad. Sest – puhvetitepäev, see pole vaid hoolega kokatud toit, vaid midagi palju ägedamat!

2. Soov ühe päevaga ette võtta kõik puhvetid. Ütleme kohe ära, et see on võimatu. Kui puhvetitepäev toimuks kusagil linnaosas, oleks see võimalik. Aga kui puhvetitepäev toimub maapiirkonnas, kus üksteisest kõige kaugemal asuvaid puhveteid lahutab teineteisest veidi üke 40 kilomeetri, on see ikka võimatu. Sibulatee külaliste varasemate aastate tagasiside on, et keskmiselt külastatakse ja nauditakse viit puhvetit ühe päeva jooksul. Tuleb vaadata päeva kaarti ja omale mõistlik marsruut koostada. 

3. Tahaks veel seda ja toda, sibulaid koju kaasa otsa ja mõned hoidised talveks keldrisse viia, aga sularaha ei ole rohkem. Maapiirkonnas on sularahaautomaatidega tihti keerulised lood. Ehk neid ei olegi. Samas puhveteid peavad ja aiasaadusi külatänava ääres müüvad ikka kohalikud inimesed, kellel ei ole kaardimaksete vastuvõtmiseks võimalust. Seega – pigem tule kohale paksema rahakotiga ja vii koju ka head-paremat.

4. Vale riietus. Puhvetitepäev toimub iga ilmaga. Tasub jälgida ilmateadet ja riietuda vastavalt. Võibolla võtta kaasa ka kummikud ja vihmajope. Märja ja kurvana on ikka nukker puhvetite melu nautida. Või siis hoopis mõtle, et ka oleks kihilist riietust, mida sooja päikese käes järjest maha koorida. 

5. Eeldada, et autoga saab treppi sõita. Jah, mõnedel taludel on kohe sissesõidu juurde tehtud parklad. Aga eriti kui satud tihedamale külatänavale, pargi auto nii, et mahub nii mööda sõitma kui kohalikud oma aedadest väljuma. Ja seejärel kõnni antud küla puhvetite vahel jala – see rõõmustab nii keskkonda, kohalikke kui saad kindlasti ise ka ehedame elamuse. 

6. Eeldada, et saad laitmatut michelini-tärni teenindust ja toitu. Pigem saad puhvetitepäeval sõbraliku vastuvõtu osaliseks, Sa lähed justkui külla kohalikele inimestele, kes on sel päeval avamas oma õuesid ja aedasid. Ning kes annavad kõik, et külalisi parimal kombel võõrustada ja pakkuda omal viisil oma parimaid toite. Ole samuti avatud ja naudi, mida pakutakse. 

7. Jätta jagamata oma kogetud emotsioonid. Meeleolukad emotsioonid, mis fotode või videotena puhvetitepäeval tehtud, väärivad jagamist. Tavaliselt on sündmuse korraldajal oma kanalid sotsiaalmeedias, mis väga ootavad püütud hetki.

Ja lõpetuseks: naudi päeva ja seda, mida pakutakse.

Info 2023. aasta KALApuhvetite kohta Sibulatee kodulehel, Sibulatee FBs ja Google Maps kaart puhvetitega

Sarnased uudised
Jälgi Sibulatee tegemisi
Liitu meie uudiskirjaga
Ole meie uudistega kursis
Filtreeri

Cart