• Kiiksuga Sibulateel,
  • Kohaliku toidu sündmus,
  • Kultuurisündmus,
  • Peredele sobiv,
  • Romantikutele

Valgusfestival Alatskivi Valgus

  • Oktoober 12, 2024 - Oktoober 13, 2024 @ 18:00 -
  • Alatskivi loss, Lossi 6
Ole meie uudistega kursis

Alatskivi lossis ja selle ümbruses ärkab kohalik ajalugu ellu läbi video, valguse ja heli ning käsitöö- ja maitseelamuste.

SA Alatskivi loss korraldab 2024. aasta oktoobris valgusfestivali, kus tutvustatakse lossi ajalugu ja tähelepanuväärseid kohalikke inimesi. Kaheks õhtuks täituvad loss ja selle lähiümbrus valguse, muusika ja varjuteatriga.

Lossis ootab külastajaid külluslik öösööming ja salongiõhtu ning võimalus omal käel või giidi juhendamisel ringi uudistada. Käsitööhuvilised saavad katsetada lossi keldrikorrusel tegutsevas keraamikakojas, matkarajal toimuvad nõiduslikud laternamatkad.

Õhtud kulmineeruvad valgusküllase etendusega lossiõues. 2024. aastal on vaatemängu keskmes Alatskivi lossi ajalugu ning helilooja Eduard Tubin ja tema looming uues võtmes. Valgusinstallatsioonide ja näitlejatöö koostoimel ärkab ajalugu pealtvaatajate silme all ellu ning loss näitab end õhtuhämaruses täiesti uuest küljest!

Tutvustame kohalikku kultuuri- ja ajalugu kaasahaaraval ja mõjuval moel – valgusfestival sobib hästi nii tavahuvilistele kui ka koolitundi täiendama. Aitame edendada kohalikku kultuuri-, harrastus- ja loodusturismi (eriti hooajavälisel ajal) ning teeme koostööd teiste piirkonna algatustega (nt Sibulatee Puhvetite Päev).

Valgusfestival Alatskivi Valgus on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Korraldaja

SA Alatskivi loss

Mikk Kirikal

+3725220161

kirikal.mikk@gmail.com

Jälgi Sibulatee tegemisi
Liitu meie uudiskirjaga
Ole meie uudistega kursis
Filtreeri

Cart