fbpx
  • Kiiksuga Sibulateel,
  • Kohaliku toidu sündmus

Sibulatee uudseveinipäev

  • November 18, 2020 - November 21, 2020 @ 23:59 - 18:00
  • Alatskivi, Hirveaia 4

2019.aasta 21. ja 23. novembril toimub esimene SIBULATEE UUDSEVEINIPÄEV.

Ole meie uudistega kursis

Alatskivi mõisamaitsete veinikelder tähistab uudseveinipäeva 18. novembril, mil avab uksed ja pakub degusteerimiseks selle suve veine. Uudseveinipäev ehk beaujolais nouveau on veinimaailmas tuntud püha, mida tähistatakse iga aasta novembrikuu kolmanda neljapäeval. Just siis keskööl avatakse noore veini pudelid ja kõik saavad suvisest saagist tehtud veine esimest korda maitsta.

Mõisamaitsete perenaised avavad oma veinikeldri uksed 20.novembri keskööl vastu 18.novembrit kell 24 täpselt tunniks ajaks. Lahtikorkimisele tulevad meevein „Viikingi veri“, suvemarja vahuvein „Hirveaia mullusuvine mullikas“, uus veel nimetu kreegivein, viinamarjavein „Tammine Zilga“, mis tehtud Kuningveres kasvanud viinamarjadest, ja aroonjavein „Parunessi põsepuna“. Perenaise Külli Musta sõnul võib õhtul tulla veel üllatusi, sest osad veinid alles võtavad hoogu ning on ehk uudseveinipäevaks end valmis küpsetanud.

Kes ei saa osaleda õigel ööl uudseveini maitsmisel, siis on oodatud külla laupäeval, 21.novembril. Küll mitte keskööl, vaid ajavahemikus 14 kuni 18. Laupäeval saab juba soovi korral ka uusi veine koju kaasa osta.

Korraldaja

Alatskivi Mõisamaitsed
Telefon +37257400987
must.kylli@gmail.com

Jälgi Sibulatee tegemisi
Liitu meie uudiskirjaga
Ole meie uudistega kursis
Filtreeri