• Kiiksuga Sibulateel,
  • Kohaliku toidu sündmus,
  • Kultuurisündmus,
  • Peredele sobiv

Sibulatee KALApuhvetite päev 2022

  • Aprill 30, 2022 - Aprill 30, 2022 @ 11 - 16
  • Sibulatee
Ole meie uudistega kursis

Kui sügisesel puhvetite päeval on aukohal meie kohalik peipsi sibul, siis kevadel on meil kalapüük täies hoos. Seepärast otsustame korraldada küll veidi väiksemas mahus, võrreldes sügisese üritusega, aga siiski olulise kalapuhvetite päeva. Kohalikud elanikud avavad oma kodudes puhvetid, kus on vähemalt üks oluline roog tehtud Peipsi kalast.

Puhvetite päeva kaart Google Mapsis: https://bit.ly/Kalapuhvetid22

Kaart ka Navicup äpis, lae äpp telefoni ja siis otsisõna “Sibulatee”.

AVATUD on puhvetid:

NINA KORDONI PUHVET /Nina külas/ – peamine kalaroog kohakala taignas. Menüüs kohupiimapontšikud, sibulapirukad ja nii mõndagi veel.

PEIPSI CARAVANI PUHVET /Nina külas/ – menüüs kalasupp Peipsi kaladest, ahjus küpsetatud kala, sibula – ja kalapirukad, rabarberikook, toortatra-vahukoorerull. 

KOKORA PERENAISTE PUHVET /Kokora külas/ – kohalik vutt valgeveinikastmes, kalavorm Peipsi kalast koos stoovitud aedviljadega, kõrvitsa püreesupp ja kuulus ning just selle puhveti spetsialiteediks kujunenud sibulajäätis!

LATIKA PUHVET /Kasepää külas/ – tindisupp ja kalapirukad. Toidud on kõik otse vanausuliste köögipärandist.

ULJANI TALU PUHVET /Kasepää külas/ – voblasupp, ahjust tulnud kalapraad, pirukad ja küpsised.

KIVI KÕRTSU POPUP PUHVET /Alatskivi/ – mitme kala seljanka, ahvenaäkise võiku, suitsukala pirukas, kohakalast fish&chips (loe: kalajakartulid). 

TURGI TALU TERVISEPUHVET /Torila/ – Peipsi kohafilee praetud kujul, supp Peipsi kohast, soolarääbise rullid, gluteeni- ja laktoosivabad sibulapirukad, seemneleivad, toortordid, hernehummused värskete suupistetega.

KULDKALAKESE PUHVET /Alatskivi/ – Kalasõprade hittroogadeks on sel korral krõbeda kohaga burger ning loomulikult fish and chips. Kes kala kõrvale ka midagi lihasemat himustab, siis plaanitakse tossama ajada ka suitsuahi.

PRÄÄNIKU TAREKESE PUHVET /Kolkja küla/ – kohapirukad, koha-guljašš, erinevad präänikud, pirukad lihaga ja kapsaga ja sibulaga. On moonisaiu, õuna- ja kaneelisaiu, kohupiimasaiakesi ja pihlakasaiu! Pakutakse pelmeene, boršši koos küüslaugu kukli ehk pampuškiga. Saab kohvi ja ivan tšaid.

ALJONUSHKA PUHVET /Kolkja küla/ – kuldne kala, tseburek, vareenikud, pirukad, kalachi, koogid ja maiustused.

PEIPSIMAA PRÄÄNIKU TALU PUHVET /Kolkja küla/ – kalaseljanka ja sibulasupp seentega. On kala tomatikastmes, mis serveeritakse koos kartuliga. On terve kuhi erinevaid pirukaid. Saab samovariteed koos kohaliku keedusuhkruga. Ning muidugi need präänikud!

POOL 7 PUHVET /Kallaste/ – juustusupp suitsukohaga, puder koduse hautisega, kalakotletid, koha taignas, seljanka, võlu-uhhaa, pannkoogid täidisega. Kuhjaga erinevaid kooke, pirukaid ja magustoite, keedutud suhkur pealekauba.

KALLASTE KALAPUNKTI PUHVET /Kallaste/ – suitsukala otse ahjust: angerjas, rääbis, latikas, koha. Kolme kala uhaa, rikkalik kalakulinaaria valik, vanaema pirukad.

VIGURITE PUHVET /Haapsipea külas/ – kalasupp, suitsukala korv, lihapirukad õlis, kohupiimapuff, napoleonikook. Kohv ja tee. 

KARGAJA KUKE PUHVET /Vanaussaia külas/ – kalasupp Peipsi erinevatest kaladest, suitsukala pirukas, sibula-singi pirukad, kohupiimapontšikud, erinevad plaadikoogid ja magusad ampsud. Mekkida saab koduveini.


Samal ajal toimub üle-Eestiline Avatud Kalasadamate Päev. Meie kandis avatud Kolkja ja Varnja sadam, avamisajad kell 9-14. Kolkja sadamasse tulevad ka külalis-toidupakkujad, nii et toimub väike laat.  

Samal päeval ja ka 1. mail toimub üle-Eestiline Avatud Veinitalude Päev. Avatud on ka Sibulatee liige Alatskivi Mõisamaitsed (kell 11-17).

30. aprillil Juhan Liiv 158. Mis Juhan Liivi muuseumis toimub, vaata siit.

Magasiait on avatud, toimub Anderson beeri õllede tutvustus ja degustatsioon. Saab ka kaasa osta. Pakutakse ka õlle kõrvale sobivaid näkse ning Talusahvri toodangut. Lisainfo siin.

Kell 10-16 on külalistele avatud Alatskivi loss.

1.mail toimub Maaturismi avatud uste päev, seega põhjust piirkonda ja Põhja-Tartumaale jääda on. 

Puhvetid on avatud kell 11-16.

Vali välja oma lemmikud enne ja planeeri selle järgi oma teekond.

Varu kaasa sularaha, päris paljudes puhvetites saab tasuda vaid sularaha eest.

Selga ilmale sobivad rõivad. Enamik on õuepuhvetid, kus peakohal kas telk või päikest täis taevas.

Igas puhvetis on ka käte pesemise võimalus ja WC.

Kõik puhvetid on tähistatud suure puhvetitepäeva lipuga.

 

Kogu jooksev info sündmuse ja puhvetite kohta Sibulatee FBs.

 

Korraldaja

MTÜ Sibulatee
info@sibulatee.ee
+37256480065

Jälgi Sibulatee tegemisi
Liitu meie uudiskirjaga
Ole meie uudistega kursis
Filtreeri

Cart