• Kiiksuga Sibulateel,
  • Peredele sobiv

Rääbu päev 2024

  • Juuli 20, 2024 - Juuli 20, 2024 @ 13:00 -
  • Kolkja, Peipsimaa külastuskeskus

Rääbu on Peipsis elav rääbis, kes aeg-ajalt käib seiklemas ka maa peal. Paljud lapsed on tuttavad temaga just Rääbu lasteraamatutest. Rääbu päeval toimuvad lastele erinevad töötoad ja tutvustatakse siinset elu-olu lastele sobivalt.

Ole meie uudistega kursis

Rääbu päev on käsitöö- ja meisterdamispäev lastele ja noortele, kus tutvustatakse Peipsimaa käsitööd ja igapäevaelu. Rääbu päev on välja kasvanud kirjanik Pavel Varunini Rääbu-teemalistest muinasjuturaamatutest. 2024. aastal ootab muinasjututegelane Rääbu endale külla uusi ja vanu sõpru juba kümnendat korda!

Peipsimaa Pärimuskeskuse aed on Rääbu päeval muinasjutuline Rääbu maailm, kus lapsed kohtuvad nii Rääbu enda kui ka Rääbu sõpradega nagu harakas Sulka, hiirekese Kraabu, koera Kuri Malmpea ja hernerimutise Kurjavaimu Nolgiga.

Plaanis on: 

13.00 Rääbu tervitab oma sõpru ja kuulutab sünnipäevapeo avatuks tordi ja kommisajuga. Pidupäeva puhul tõmbab Rääbu koos oma väikeste sõpradega lipuväljakul lipu vardasse ning avab oma uue kunstinäituse.

13.30 Peeter Volkonski loeb soomuseid

14.00 alustame õpitubadega

16.00 tantsuetendus
 
18.00 Rääbu päeva lõpetamine
 
Sissepääs 6 eurot inimene või perepiletiga 15 eurot (2 täiskasvanut+lapsed) ja 
lapsed saavad osaleda kõikides õpitubades alates kangatrükis, savikausside treimisest kuni rakettide ehitamise ja talismannukkude meisterdamiseni. 

Rääbu päev on väliüritus ja see toimub Peipsimaa Pärimuskeskuse aias.

Rääbu päev 2024 on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammist.

Korraldaja

Peipsimaa Külastuskeskus

info@peipsimaa.ee

Tlf 37255639398

Jälgi Sibulatee tegemisi
Liitu meie uudiskirjaga
Ole meie uudistega kursis
Filtreeri

Cart