• Kultuurisündmus,
  • Peredele sobiv,
  • Romantikutele

Muuseumiöö 2024 Sibulateel

  • Mai 18, 2024 - Mai 18, 2024 @ 17:00 -
  • Rupsi küla ja Alatskivi
Ole meie uudistega kursis

Muuseumiöö “Öös on vabadust” toimub 18. mail! Sibulateel avavad uksed kaks muuseumit – Liivi muuseum ja Eduard Tubina muuseum, lisaks on muidugi avatud Alatskivi loss oma täies uhkuses!

Juhan Liivi muuseumis

Muuseumiöö Liivi muuseumis algab kell 18. Muuseumi kõigi majade uksed on avatud ning ringi saab uudistada priilt. Kes tahab jätta oma jälje muuseumi uue väliekspositsiooni “Juhan Liivi meelemaastikud” loomisesse, saavad osaleda talgutel. Koos luuakse lilledele pesasid ning istutatakse taimi, hiljem pakutakse talgukooki.  

Kell 21 toimub giidituur muuseumi juhataja Mari Niitra eestvedamisel. 

Väljapanek “Juhan Liivi meelemaastikud” avatakse ametlikult 31. mail ning see viib külastajad kõiki meeli kaasavale rännakule luuletaja kodukohas, kus Liiv veetis suure osa oma elust. 

Alatskivi lossis, Eduard Tubina muuseumis

Alatskivi loss on kuldselt valge – vabaduse värvi! Eriti hästi tuleb see välja päikselistel talvepäevadel kui valge lumi kontrastina Eestimaad katab. Ka öine loss on valge, kuid salapäraselt valge. Miks mitte avastada lossi pimedamal ajal, nautida kaminatuld, küünlavalgust, ilusat muusikat, vaikust ja klaasikest veini. Avatud on ka keraamikakoda ja lossi restoran.

Muusemiöö programm Alatskivi lossis ja Eduard Tubina muuseumis:

17.00 – Kontsert Alatskivi lossi sõiduhobuste talli näitusteruumis. Esinevad Eesti Panga kammerkoor koos Tallinna Jaani kiriku meeskooriga, dirigent Peeter Perens ja Eesti panga rahvatantsurühm „Estonia pst“, juhendaja Märt Agu. Kontserdi nimeks on “Kevade helid ja värvid”.
19.00 – giidituur Alatskivi lossis ja Eduard Tubina muuseumis (ca 75 minutit)

Alatskivi loss ja Eduard Tubina muuseum on muuseumiööl avatud kella 17-23.

Korraldajad

Liivi muuseum ja Alatskivi loss

Jälgi Sibulatee tegemisi
Liitu meie uudiskirjaga
Ole meie uudistega kursis
Filtreeri

Cart