• Kultuurisündmus

Murdemuusika kontsert. Martin Arak

  • August 25, 2024 - Jaanuar 1, 1970 @ 17:00 -
  • Kodavere Pärimuskeskus, Pala, Peipsiääre vald
Ole meie uudistega kursis

2024. aasta suvel korraldab Kodavere Pärimuskeskus kolm kontserti, millel astuvad üles Vabariigi Pillimehe aunimetust kandvad pärimusmuusikud. Kontserdid toimuvad keskuse mõnusa atmosfääriga sisehoovis. Lisaks heale muusikale saab kontsertide eel ja järel nautida kohalike kokkade hõrgutisi. Kontserdid on osa Euroopa Kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammist.

Martin Arak on üks lihtne Eesti mees, kelle armastatud hobiks on saanud tema esiisade kombel rahvakandle mängimine. Sõbrad ja tuttavad kutsuvad teda Kandle Ossiks, sest pole just igapäevane nähtus, et üks ligemale sada kilo kaaluv kiilakas mehejurakas võtab talle armastatud pilli kätte ja hakkab sellest häält välja kiskuma. Mõne loo saatel on Oss isegi oma häälepaelad valla löönud ja kuulajaidki kaasa laulma kutsunud. Pealtnäha ossiliku fassaadi taga peitub tegelikkuses kahe tütre isa väga õrn hing ja soe süda, mis on ka kuulajatele lahkelt avali.

Augustikuise kontserdi Murdemuusika sarjas annab Raplamaalt pärit Martin Arak (snd. 1985) ehk Kandle Oss. Martini enda sõnul pole ta “paberitega pillimees”, vaid õppinud pillimängu vanaisa ja isa käest. Arak õppis kannelt nii, et isa mängis talle viiuliga viisi ja ta pidi duure juurde mängima. Praeguseks on temast saanud vägeva karisma ja hea suuvärgiga pillimees, kes on alati peo hing. Ta on Viljandi pärimusmuusika festivali publikule hästi tuttav, sest ta on üks tänavamuusikuid, kes festivalil aastast aastasse käib ja kes oma kadestamisväärse energiaga möödakäijaid järgmisele tasemele tõstab.

Kodavere Pärimuskeskus on alates 2020. aastast korraldanud suviti pärimusmuusika kontsertide sarja, mille raames on üles astunud muusikud, kes kasutavad oma loomingus teadlikult Eesti piirkondlikke ja põliskeeli. Näiteks esimesel hooajal andsid sarjas kontserdid õed Triinu ja Anu Taul, Meelika Hainsoo ja Lauri Õunapuu ning Mari Kalkun, teisel hooajal ansamblid Duo Ruut, Etnosfäär ning Puuluup. Sarja avaram eesmärk on tõmmata tähelepanu ja anda hoogu juurde kodavere kiälele ehk idamurdelisele Kodavere murrakule.

Murdemuusika sarja varasematel kontsertidel astuvad samas üles Juhan Uppin päkarauakandlel (16.06.2024 kl 17) ja Kert Krüsban lõõtspillil (14.07.2024 kl 17).

Pilet hinnaga 5-8 eurot müügil kohapeal enne kontserdi algust.

Korraldaja

Kodavere Pärimuskeskus

Telefon 55538703

Jälgi Sibulatee tegemisi
Liitu meie uudiskirjaga
Ole meie uudistega kursis
Filtreeri

Cart