• Kultuurisündmus

Murdemuusika kontsert. Kert Krüsban

  • Juuli 14, 2024 - Jaanuar 1, 1970 @ 17:00 -
  • Kodavere Pärimuskeskus, Pala, Peipsiääre vald
Ole meie uudistega kursis

2024. aasta suvel korraldab Kodavere Pärimuskeskus kolm kontserti, millel astuvad üles Vabariigi Pillimehe aunimetust kandvad pärimusmuusikud. Kontserdid toimuvad keskuse mõnusa atmosfääriga sisehoovis. Lisaks heale muusikale saab kontsertide eel ja järel nautida kohalike kokkade hõrgutisi. Kontserdid on osa Euroopa Kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammist.

Sarja teise kontserdi annab Kert Krüsban (snd. 1998), kes mängib lõõtspilli. Kert Krüsban alustas pilli kääksutamist niipea, kui vanaisast koju jäänud väike lastekarmoška sülle ära mahtus. Tänu Lahemaa Rahwamuusikutele sai lõpuks kääksutamisest pillilugu ning sealses kogukonnas kasvas temast lõõtspillimängija. Samaaegselt alustas Kert akordioniõpinguid Loksa Muusikakoolis. Hiljem jätkus koolitee Heino Elleri Muusikakoolis pärimusmuusika lõõtspilli erialal. Aastast 2022 kannab Kert Krüsban Vabariigi pillimehe tiitlit.

Kert Krüsban õpetab lõõtspillimängu Tabivere huvikoolis, Tartu Valla Muusikakoolis Lähtel, Viljandi muusikakoolis, Mooste Rahvamuusikakoolis ja lisaks sooloesinemistele musitseerib ansamblites Tuulebant, Pärlin ning Duo Krüsban ja Mänd.

Kodavere Pärimuskeskus on alates 2020. aastast korraldanud suviti pärimusmuusika kontsertide sarja, mille raames on üles astunud muusikud, kes kasutavad oma loomingus teadlikult Eesti piirkondlikke ja põliskeeli. Näiteks esimesel hooajal andsid sarjas kontserdid õed Triinu ja Anu Taul, Meelika Hainsoo ja Lauri Õunapuu ning Mari Kalkun, teisel hooajal ansamblid Duo Ruut, Etnosfäär ning Puuluup. Sarja avaram eesmärk on tõmmata tähelepanu ja anda hoogu juurde kodavere kiälele ehk idamurdelisele Kodavere murrakule.

Murdemuusika sarjas astuvad samas üles juunis Juhani Uppin päkarauakandlel (16.06.2024 kl 17) ja augustis Martin Arak (25.08.2024 kl 17).

Pilet kontserdile hinnaga 5-8 eurot müügi enne kontserdi algust kohapeal.

Korraldaja

Kodavere Pärimuskeskus

Telefon 55538703

Jälgi Sibulatee tegemisi
Liitu meie uudiskirjaga
Ole meie uudistega kursis
Filtreeri

Cart