• Kultuurisündmus

Murdemuusika kontsert. Juhan Uppin

  • Juuni 16, 2024 - Jaanuar 1, 1970 @ 17:00 -
  • Kodavere Pärimuskeskus, Pala, Peipsiääre vald
Ole meie uudistega kursis

2024. aasta suvel korraldab Kodavere Pärimuskeskus kolm kontserti, kus astuvad üles Vabariigi Pillimehe aunimetust kandvad pärimusmuusikud. Kontserdid toimuvad keskuse mõnusa atmosfääriga sisehoovis. Lisaks heale muusikale saab kontsertide eel ja järel nautida kohalike kokkade hõrgutisi. Kontserdid on osa Euroopa Kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammist.

Tänavuse Murdemuusika sarja esimese kontserdi annab Juhan Uppin (snd 1984), kes tutvustab kontserdil päkarauakannelt. See Aksel Tähnase (1911-1997) väljatöötatud topeltkeeltega võimsakõlaline kannel on maailmas ainulaadne instrument, mida mängiti saatepillina külapidudel. Päkarauakannel oli levinud just Eesti idaosas ja Juhan Uppin on tänapäeval üks kõige tuntumaid selle pilli mängijaid, kes uuris päkarauakandle mängu võimalusi ka oma Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias 2022. aastal kaitstud doktoritöös.

Lisaks päkarauakandlele mängib Juhan Uppin paljusid teisi rahvapille nagu näiteks Teppo tüüpi lõõtspill, karmoška, väikekannel, kromaatiline kannel jne. Juhan Uppin alustas pillimängu just kandlest, tema esimene kandleõpetaja oli Tuule Kann. Ta on Tallinna Lõõtsaklubi asutaja, lõõtsaõpetaja, laulu- ja tantsupeo kõrval aset leidva rahvamuusikapeo eestvedaja, samuti ansamblite Tuulelõõtsutajad ja Rüüt liige. Aastast 2018 kannab Juhan Uppin tiitlit Vabariigi Pillimees, mida Eesti Pärimusmuusika Keskus annab ehedatele soolomuusikutele.

Kodavere Pärimuskeskus on alates 2020. aastast korraldanud suviti pärimusmuusika kontsertide sarja, mille raames on üles astunud muusikud, kes kasutavad oma loomingus teadlikult Eesti piirkondlikke ja põliskeeli. Näiteks esimesel hooajal andsid sarjas kontserdid õed Triinu ja Anu Taul, Meelika Hainsoo ja Lauri Õunapuu ning Mari Kalkun, teisel hooajal ansamblid Duo Ruut, Etnosfäär ning Puuluup. Sarja avaram eesmärk on tõmmata tähelepanu ja anda hoogu juurde kodavere kiälele ehk idamurdelisele Kodavere murrakule.

Murdemuusika sarja järgmistel kontsertidel astuvad samas üles Kert Krüsban lõõtspillil (14.07.2024 kl 17) ja Martin Arak (25.08.2024 kl 17).

Pileti hind 5-8 eurot, piletid müügi kohapeal. 

Korraldaja

Kodavere Pärimuskeskus

Telefon: 55538703

Jälgi Sibulatee tegemisi
Liitu meie uudiskirjaga
Ole meie uudistega kursis
Filtreeri

Cart