• Kiiksuga Sibulateel,
  • Kohaliku toidu sündmus,
  • Kultuurisündmus,
  • Peredele sobiv

Kolkja Kelk ja Talveprääznik Peipsil 2023

  • March 5, 2023 - March 5, 2023 @ 12:00 - 15:00
  • Kolkja

2023. aasta Kolkja Kelk kuulub ka Tartumaa liigub 2023 seeriaürituste programmi.

Ole meie uudistega kursis

Kui jää Peipsit katab ja lumi mõnusalt põldudel tuiskab, ajavad kohalikud välja oma tõukekelgud ja teevad nendega sõite nii naabrite poole kui külapoodi.

Kui jää Peipsit katab, ajame ka meie tõukekelgud välja, et ette võtta üksteiselt suisa mõõduvõtmised. Nii sünnibki tõukekelguvõistlus Kolkja Kelk! Tule oma tõukekelguga või laenuta kohapealt sõitmisvahend. Sea ennast ilmale kohaselt riidesse. Aga enne muidugi registreeri end võistluseks.

Talveprääzniku osa toob Peipsile kohalikud toidupakkujad.

Lisainfo ürituse saabudes.

PLAAN ja ASUKOHT

Meil on plaan A ja plaan B. 4.03.2023 uuendus: realiseerub plaan A ehk toimub võistlus jääl! Google Mapsis sisesta “Kolkja supluskoht” (Kolkja, Sadama tänava ääres). Parkla on supluskoha juures, Sadama tänav sel päeval ühesuunaline – jälgi ajutisi liiklusmärke!

Plaan A on ideaal ehk toimub siis kui jää Peipsit katab ja saame tõukekelkudega jääle. Toimuvad tõukekelkude ühisstardid erinevatele vanuseklassidele arvestust peetakse vanuseklassides: kuni 7, 8-12, 13-16, 17+mehed, 17+ naised. Ning toimub tõukekelgu teatevõistlus neljaliikmelistes meeskondades. Kui veab, toimub ka motoriseeritud tõukekelkude võiduajamine. Muidugi järgnevad autasustamised.

Plaan B toimub juhul kui jääd ei ole. Siis ei saa ka kelgutada. Sel juhul toimub Kolkja küla matk. Koos väikeste teadmiste saamise ja jagamisega.

Mõlemal juhul toimub kultuuriprogramm, saab kohalikku toitu nautida ning piirkonnas ringi uudistada. Jääl ka karakatid ja jääkarussell.

PÄEVAKAVA

(algusajad on hinnangulised, võivad nihkuda veidi ette või tahapoole; kindel on, et esimene start on ca 12.30)

12:00 algus, osavõtjate registreerimine, numbrite jagamine. Kui oled eelregistreerinud, saad kätte numbri. Kui ei ole veel registreerunud, on võimalus vabade kohtade olemasolul registreeruda (ükskikpilet 10 €, perepilet 20 €, sularahas)
12:30 kuni 7-aastaste start (ring ca 400 meetrit) ja laste autasustamine
12:45 8-12 ja 13-16 aastaste start (ring ca 800 meetrit)
13:00 17+ naiste start (ring ca 800 meetrit)
13:15 17+ meeste start (ring ca 800 meetrit)
14:00 teatevõistlus, meeskonna 4 inimest (4×800 meetrit ring)
14:30 motoriseeritud kelkude võistlus
15:00 auhinnad

REGISTREERIMINE

 Võistlusel osalemise hind on 10 € osaleja kohta, mis tuleb tasuda enne ürituse toimumist. Eelregistreerimine kuni kohti jätkub või kuni 4. märts kell 20.

NB! Naised 17+ ühisstardi klass on täitunud! 17+ naised saavad registreerida veel teatevõistlusele oma tiimiga.
* Võistlusel saab osaleja ka terve perega (kuni 2 vanemat ka nende alaealised lapsed), hind 20 € pere kohta.
Varnja, Kasepää, Kolkja, Nina ja Kallaste elanikele on koos oma kelguga osalemine võistlusel tasuta. Palume registreerida end ikka.
* Osalemistasu sisaldab võistlusnumbrit, tõukekelku võistlusel sõitmiseks ning võimalust end toredal päeval proovile panna.
* Kui osaled nii ühisstardis kui teatevõistluses, siis topelt ei pea maksma.
* Pane tähele, et korraldajatel on õigus välja anda erinevaid auhindu. Alates toredaimast kostüümist või auväärseimast kelgust. Lase fantaasial lennata!
* Kui peaks juhtuma, et nii lumi kui jää on sulanud ja võistlusi pidada ei saa, toimub Kolkja külas tore matk.

REGISTREERIMINE ja PILETID

Registreerimine nii individuaaldistantsidele ühisstardiga kui teatevõistlusele siin (eelregistreerimine kuni 4.03 kell 20): https://forms.gle/kDoYGVB4uuMWzit77

Üksikpilet (annab võimaluse startida kas individuaalselt ja/või ühisstardiga sõites): https://pood.sibulatee.ee/kolkja-kelk-2023-osalejapilet

Perepilet (kuni 2 vanemat ja nende alaealised lapsed) annavad võimaluse startida kas individuaalselt (vali vanuseklassid) kui ühisstardis võistkonnana: https://pood.sibulatee.ee/kolkja-kelk-2023-perepilet 

Aitäh ütleme: 

LEADER toetusprogramm, Pagarini, Vudila, Sportland, Kadina mõis, Vigurid, Alatskivi mõisamaitsed, Alatskivi loss, Voronja galerii, Ranna puhkebaas, Eesti Rahva Muuseum, Peipsimaa Pärimuskeskus, Nugise hobitalu, Coop, Tartumaa Spordiliit, Gardest, Kargaja Kuke saunad ja kämpingud, Duo Reklaam

 

Korraldaja

MTÜ Sibulatee ja Peipsiääre vald
Telefon: +372 56480065 (Liis Lainemäe)
info@sibulatee.ee

Jälgi Sibulatee tegemisi
Liitu meie uudiskirjaga
Ole meie uudistega kursis
Filtreeri