• Kiiksuga Sibulateel,
 • Kultuurisündmus,
 • Peredele sobiv

Talveprääznik ja Kolkja küla matk 2024

 • Märts 3, 2024 - Märts 3, 2024 @ 12:00 - 15:00
 • Kolkja, Peipsi jää
Ole meie uudistega kursis

Kui jää Peipsit katab ja lumi mõnusalt põldudel tuiskab, ajavad kohalikud välja oma tõukekelgud ja teevad nendega sõite nii naabrite poole kui külapoodi. Kui jää Peipsit katab, ajame ka meie tõukekelgud välja, et ette võtta üksteiselt suisa mõõduvõtmised. Nii sünnibki tõukekelguvõistlus Kolkja Kelk! Talveprääzniku osa toob Peipsile kohalikud toidupakkujad ja kultuuriprogrammi. Sel aastal esmakordselt avatud lasteala, kus tegevust pisematele ja suurematelegi.

Kolkja Kelk ja Talveprääznik Peipsil on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammist.

UUENDUSED 26.02.2024

Ilm on soe, jää sulab ja seda katab vesi, järvel on pragusid, rand on täis pori. Ei ole kõige mõnusam viis tõukekelgutamise peo jaoks. Seega: 3. märtsil toimub Talveprääzniku osa koos Kolkja küla matkaga. Talveprääzniku kese on Kolkja rahvamaja ees (Ranna tn 5), kus asub nii registreerimine, kohaliku toidu pakkujad, siin toimub kultuuriprogramm ja asub lasteala. 

MATKAJALE

Eelregistreerimine koos pääsmeostmisega toimub kuni 1.03.2024 kell 18. 

 • Perepääse 20 € (kuni kahele täiskasvanule ja nende alaealistele lastele) osta siit (lingil registreeri osalejad, pane pilet ostukorvi ja tee makse).
 • Üksikpääse 10 € osta siit. Lingil registreeri osaleja(d), pane pilet(id) ostukorvi ja tee makse. 
 • Peipsiääre valla elanik – Sulle on osalemine prii (ainult eelregistreerimisel)! Palun registreeri kuni 1.03.2024 kell 18 siin lingil.

Osalemistasu sisaldab ettevalmistatud matka Kolkja külas (koos rajakaardi, mahamärgitud küsimuspunktide ning ristsõnaga), maitsvat osalusmedalit, ja peale matka prii sissepääsu tutvuma vastrenoveeritud Kolkja vanausuliste muuseumiga. Kui hästi läheb, saad toredate auhindadega koju minna. Matkama võid minna nii üksi kui koos perega, osta vastav pääse. Matka pikkus ca 3 kilomeetrit. 

Kogutud andmeid (nimi, e-aadress) kasutab korraldaja vaid vajalike teadete saatmiseks e-aadressile ning võistluspäeval kohapeal võistlejate identifitseerimiseks. Pärast üritust andmed hävitatakse.

TALVEPRÄÄZNIKUL OSALEJALE

Kui matkamine ja Kolkja külaelu avastamine ei ole Sulle, siis tule Talveprääznikule. Kui siiski tunned, et tahad matkal osaleda, astu registreerimislaua juurest läbi ja uuri, kas veel mahub matkale. Kui aga kohe kindlasti ei soovi matkale minna, saad rahvamaja juures mekkida seda ja teist, proovile panna end erinevatel võistlusmängudel ja lapsed saavad lasteala tegevusi nautida (NB! Kui lähed ise matkale ja soovid lapse jätta lastealale mängima, on see võimalik). 

Kohale tulevad kohaliku toidu pakkujad, saab nii suppi, teed, pirukaid kui muud head-paremat, ühtteist ka koju kaasa ostmiseks (võta ka sularaha kaasa).

PÄEVAKAVA

 • 12:00 Talveprääzniku algus, matkast osavõtjate registreerimine. Kui oled eelregistreerinud, astu samuti registreerimislaua juurest läbi. Kui ei ole veel registreerunud, on võimalus matkale registreeruda (ükskikpilet 20 €, perepilet 30 €, sularahas). Koht: Kolkja rahvamaja, Ranna tn 5
 • 13:00 start Kolkja matkale
 • 13:00 võimalus keha kinnitada, võistlusmängudel osaleda, lastealal lustida
 • 14:30 matka finiš, ootame tagasi kõige viimaseid matkalt saabujaid
 • 14:40 autasustamine
 • 14:30-17:00 on avatud Kolkja vanausuliste muuseum, kuhu sel ajal on kõigil matkal osalenutel prii sissepääs.

Aitäh ütleme: 

Peipsiveere toetusprogramm, Tartu 2024, Pagarini, Tartumaa Spordiliit, Coop Tartu, Duo Sport/Reklaam, film “Biwa järve 8 nägu”, Alatskivi loss, Liivi muuseum, Kolkja vanausuliste muuseum, Alatskivi mõisamaitsed, Maitseaed, Kodavere Pärimuskeskus, Samovarimaja

Korraldajad

MTÜ Sibulatee ja Peipsiääre vald
info@sibulatee.ee
Telefon: 56480065

Jälgi Sibulatee tegemisi
Liitu meie uudiskirjaga
Ole meie uudistega kursis
Filtreeri

Cart