• Kiiksuga Sibulateel,
  • Kohaliku toidu sündmus,
  • Kultuurisündmus,
  • Peredele sobiv

Kolkja Kelk ja Talveprääznik Peipsil 2022

  • Veebruar 27, 2022 - Veebruar 27, 2022 @ 12:00 - 15:00
  • Kolkja

Tõukekelguvõistlus Peipsi jääl koos kultuuriprogrammi ning kohaliku toiduga.

Ole meie uudistega kursis

TÄHELEPANU! Liikluskorraldus:

  • Sündmus toimub Kolkja Suplusrannas (nii leiad selle ka Google Mapsist).
  • Sadama tänav on sel päeval ühesuunaline (Alatskivilt Kolkjasse sisse sõites, saad Sadama tänavale pöörata; Kolkja restorani juurest ei saa Sadama tänavale). 
  • Suplusranna juures on parkimiseks kohti. Kui need on täis, juhatavad parkimiskorraldajad Sind edasi Kolkja küla vahele. 
  • Külas pargi palun vaid ühele poole teed ja nii, et kohalikud ka oma väravatest välja saavad. Head kohad parkimiseks: Kolkja restorani juures, Suur tee Kolkjast Varnja poole. 

Sissejuhatus

Kui jää Peipsit katab ja lumi mõnusalt põldudel tuiskab, ajavad kohalikud välja oma tõukekelgud ja teevad nendega sõite nii naabrite poole kui külapoodi.

Kui jää veebruaris Peipsit katab, ajame ka meie tõukekelgud välja, et ette võtta üksteiselt suisa mõõduvõtmised. Nii sünnibki tõukekelguvõistlus Kolkja Kelk! Tule oma tõukekelguga või laenuta kohapealt sõitmisvahend. Sea ennast ilmale kohaselt riidesse. Aga enne muidugi registreeri end võistluseks. 

Talveprääzniku osa toob Peipsile kohalikud toidupakkujad.

PÄEVAKAVA

12:00 Talveprääzniku algus. Osalejate registreerimine, kelkude väljastamine
12:30 Kultuuriprogramm
13:00 Tõukekelgu start ühisstardist, ca 800 meetrit (toimub kaks ühisstarti, ühes sõidus max 50 osalejat koos; arvestust peetakse vanuseklassides:  kuni 7, 8-12, 13-16, 17+mehed, 17+ naised). Peale sõite autasustamine.
13:45 Kultuuriprogramm
14:00 Tõukekelgu teatevõistlus 4 x 250 meetrit (tiimi registreerimine kohapeal; tiimis 4 osalejat). Peale sõite autasustamine.
14:40 Kultuuriprogramm ning võimalus soovijatel osaleda erinevates põnevates mõõduvõtmistes. Toimub ka motoriseeritud tõukekelkude võistlus.
16:00 Talveprääzniku lõpp
Kogu päeva on avatud järvel toidu-uulits, kus nii Sibulatee liikmed kui külalised lähemalt ja kaugemalt oma valmistatud toite pakuvad. NB! Sularaha kaasa!
Päeva juhib Hannes Lents, kohal on kindlasti ka Rändur Rääbis.
ÜRITUS ise on tasuta, OSALUSTASUGA on tõukekelguvõistlustel osalemine. Kõik on oodatud kaasa elama, talvepäeva nautima!

REGISTREERUMINE

* Võistlusel osalemise hind on 10 € osaleja kohta, mis tuleb tasuda enne ürituse toimumist. Registreerimine siin: https://bit.ly/KolkjaKelk2022 ja seejärel maksmine Sibulatee e-poes: https://pood.sibulatee.ee/kolkja-kelk-2022-osalejapilet
* Võistlusel saab osaleja ka terve perega (kuni 2 vanemat ka nende alaealised lapsed), hind 20 € pere kohta. Registreerimine siin: https://bit.ly/KolkjaKelk2022 ja seejärel maksmine Sibulatee e-poes: https://pood.sibulatee.ee/kolkja-kelk-2022-perepilet
* Varnja, Kasepää, Kolkja, Nina ja Kallaste elanikele on koos oma kelguga osalemine võistlusel tasuta. Palume registreerida end ikka siin: https://bit.ly/KolkjaKelk2022
* Osalemistasu sisaldab võistlusnumbrit, tõukekelku võistlusel sõitmiseks ning võimalust end toredal päeval proovile panna.
* Kui osaled nii ühisstardis kui teatevõistluses, siis topelt ei pea maksma.
* Pane tähele, et korraldajatel on õigus välja anda erinevaid auhindu. Alates toredaimast kostüümist või auväärseimast kelgust. Lase fantaasial lennata!
* Kui peaks juhtuma, et nii lumi kui jää on sulanud ja võistlusi pidada ei saa, kannab korraldaja osavõtutasu tagasi samale arveldusarvele, kust tuli varasem laekumine.

Kogu sündmus toimub KOLKJA külas. Kas ilmataat pakub võimalust olla järve jääl või jää ääres, seda täpsustame enne võistlust. Jälgi nii seda lehte kui ürituse FB lehte: https://www.facebook.com/events/1066550673917787

PRÄÄZNIKUL lisaks:
* Mesi tare karakat, millega safarisõitu nautida
* Soe toit ja jook, toidukaubad kaasa ostmiseks, lõkked soojendamiseks.
* Peipsi jää uisutamiseks, uisud võta ise kaasa.

AUHINNAD

Kõik ühisstardis osalejad saavad meene.
Auhindame ühisstardis eraldi kõikide eelpooltoodud arvestusklasside parimaid.
Teatevõistlusel saavad auhinnad parim laste, parim naiste, parim meeste ja parim segavõistkond.

Korraldajad

MTÜ Sibulatee ja Sibulatee liikmed, Peipsiääre vald

Kontakt:

info@sibulatee.ee
5648 0065

Registreerimine

Võistlusel osalemise hind on 10 € osaleja kohta, mis tuleb tasuda enne ürituse toimumist. Registreerimine siin: https://bit.ly/KolkjaKelk2022 ja seejärel maksmine Sibulatee e-poes: https://pood.sibulatee.ee/kolkja-kelk-2022-osalejapilet

Võistlusel saab osaleja ka terve perega (kuni 2 vanemat ka nende alaealised lapsed), hind 20 € pere kohta. Registreerimine siin: https://bit.ly/KolkjaKelk2022 ja seejärel maksmine Sibulatee e-poes: https://pood.sibulatee.ee/kolkja-kelk-2022-perepilet

Varnja, Kasepää, Kolkja, Nina, Kallaste elanikele osalemine oma kelguga tasuta. Palume osalus registreerida siin: https://bit.ly/KolkjaKelk2022.

Jälgi Sibulatee tegemisi
Liitu meie uudiskirjaga
Ole meie uudistega kursis
Filtreeri

Cart