• Kultuurisündmus

Eduard Tubina aastapäevade tähistamine

  • Juuni 28, 2024 - Juuni 28, 2024 @ 17:00 -
  • Alatskivi loss, Peipsiääre vald
Ole meie uudistega kursis

28. juunil 2024. aastal algusega kell 17.00 tähistame Eduard Tubina 119. sünniaastapäeva, muuseumi 13. sünnipäeva ja 100. aasta möödumist helilooja dirigeerimisdebüüdist.

29. juunil 1924. aastal möödub helilooja Eduard Tubina dirigendidebüüdist täpselt 100 aastat. Debüüt toimus Alatskivi rahvapeol Alatskivi, Savastvere ja Koosa segakooride kontserdil. Samal kuul möödub Tubina sünnist 119. aastat ning Alatskivi lossi II korrusel asetev isikumuuseum saab 13. aastaseks. Nendest tähtsatest sündmustest inspireerituna toimub Tubina nooruspõlve aegse fotonäituse avamine ja kontsert.

Kontserdil astub üles Eesti Filharmoonia Kammerkoor. Dirigeerib Mihhail Gerts. Kavas Tubina 8 segakoorilaulu.
 
Eesti Filharmoonia Kammerkoor (EFK) on kujunenud üheks tuntumaks Eesti muusikakollektiiviks maailmas. Kahe Grammy ja Gramophone’i auhinnaga pärjatud koori on kutsutud esinema paljudele mainekatele festivalidele ja kuulsatesse kontserdipaikadesse kogu maailmas nagu BBC Proms, Aix-en-Provence’i festival, Carnegie Hall, Sydney ooperimaja, Viini kontserdimaja, Los Angelese Walt Disney nimeline kontserdimaja jpt. 2020. aastal valis BBC muusikaajakiri Classical Music Eesti Filharmoonia Kammerkoori kümne parima koori hulka maailmas. Koori asutas 1981. aastal Tõnu Kaljuste, kes oli selle kunstiline juht 20 aastat ning alates hooajast 2021/2022 taas EFK peadirigent.
 
Mihhail Gerts on festivali TubIN ellukutsuja ja kunstiline juht aastast 2021. Ta on hinnatud dirigent, olles juhatanud üle 70 orkestri kõikjal maailmas. Nende hulgas on NHK Sümfooniaorkester ja Osaka Filharmooniaorkester Jaapanis, Prantsuse Raadio Filharmooniline Orkester, BBC Sümfooniaorchester, Accademia Nazionale di Santa Cecilia (Itaalia), Sydney Sümfooniaorkester, arvukad orkestrid Prantsusmaal ja Saksamaal, sh. Gewandhausorchester Leipzig, Staatskapelle Dresden, Deutsches Symphonie-Orchester Berlin, samuti Belgia Rahvusorkester, Oslo Filharmooniline Orkester, Helsingi Linnaorkester jpt.
 
Üritus on kõigile tasuta.

Sündmus kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammi.

Korraldaja

Liivi muuseum

Telefon: 534 60993

Jälgi Sibulatee tegemisi
Liitu meie uudiskirjaga
Ole meie uudistega kursis
Filtreeri

Cart