Loading Sündmused
  • Sündmus event on möödas

See tuleb oma kalendrisse märkida! Puhvetite päev toimub Sibulatee esimest korda! Ja muide, september on Eesti toidu kuu!

Sibulateel avatakse üheks päevaks ägedad hoovid ja õued, et teha ruumi puhvetitele. Pakutakse head ja paremat nii kohapeal nautimiseks kui kaasa ostmiseks. Koju kaasa saab tõenäoliselt minna nii õunamahla kui isetehtud mooside-hoidiste-purgisalatitega. Samal päeval ka Varnja sibulalaat (kell 9-16), kust saad endale talvesibula varud kaasa soetada.

Esimest Sibulatee puhvetite päeva ettevalmistusi ja korraldamist toetab rahandusministeerium kohaliku omaalgatuse programmi vahenditest.

Avatud on (puhvetite täpsemad kirjeldused klikkides puhveti nimele):

Puhvetid kulgevad mööda Sibulateed. On kohti, kus on need riburada peaaegu et reas ja on kohti, kus menüü nautimiseks tuleb veidi pikem teekond ette võtta. Suurem osa puhvetitest on avatud kell 11-16. Aga ka neid, mis avavad kas kell 10 või sulgevad kell 18. Kõigis puhvetites ootab rõõmus pererahvas, kes on selleks päevaks endale sõbrad ja sugulased appi kutsunud ja ootavad teid külla.

Puhvetite külastamiseks palun varuge SULARAHA! Suure sularaha häda korral pöördu Alatskivi AjaO kauplusesse, kes on Swedpanki ametlik partner ja kust saab raha välja võtta. SEBi partneriks on kauplus Kallastel (Oja 16).

Piirkonna ainus TANKLA asub Alatskivil.

Avatud on piirkonna muuseumid, külastuskeskused, kõik restoranid, kõrtsid ja trahterid. Kui soovid alustada oma päeva juba Sibulateelt või hoopiski jääda puhvetite päeva lõpuks siiakanti, siis siin kõik ööbimisvõimalused. 

Liiklemisinfo. Varnja-Kasepää-Kolkja külatänav on kitsas. Pargi palun oma sõiduk nii, et keskelt mahuvad mööduma nii teised sõidukid kui ka bussid. Ära pargi kohalike väljasõiduteede ette! Varnjast Kolkjasse ja vastupidi kiiresti ja otse sõitmiseks kasuta palun külatänava paralleeltänavat, nö suurt teed. Väga kitsas on Ninal. Seal ole samuti palun tähelepanelik!

Lisaks:

  • mitmed puhvetid asuvad otse järve ääres. Palun jälgi ise oma järeltulijaid:)
  • piir teise riigiga ei ole kaugel; just järve ääres võib juhtuda, et Su mobiil on aeg-ajalt teise riigi levis.

Oma muljeid jagades sotsiaalmeedias, kasuta palun ka hashtagi #puhvetitepaev