• Uudis

Ootame puhvetipidajaid 2018

18. March 2018
Ole meie uudistega kursis

Sibulatee puhvetite päev on toimunud nüüdseks kahel korral. Oma kodudes ja aedades on külalisi võõrustanud üle 30 meie piirkonna inimese. Puhveteid on avatud nii Varnjas, Kolkjas, Alatskivil kui teistes väiksemates kohtades.

2018.aastal toimub puhvetite päev laupäeval, 15. septembril. Pakume võimaluse oma puhvet avada 20-le piirkonna elanikule. Puhveteid avama on oodatud muidugi ka külaseltsid ja aktiivsed naabrid, kes panevad nõu ja jõu kokku ning avavad koos ühe puhveti. Kuna huvi puhvetit avada on piirkonnas suur, siis kuulutame välja juba nüüd puhvetite kirjapaneku! Kui puhvetite sooviavaldusi laekub rohkem kui 20, teema valiku, milles arvestame: puhveti iseloomu (stiilpuhas; nt ühele teemale pühendatud puhvet), pakutavaid toite (võimalikult kohalikust toorainest, kohalikud retseptid) ning puhveti asukohta (külastajatel võimalus terves Sibulatee piirkonnas ringi sõita).

NB! Kuna Sibulatee piirkond on laienenud seoses valdade ühendamisega, siis on ootatud puhvetid ka endise Pala valla piirkonnast.

Mõtle, kas oled valmis:

  • olema avatud kell 10-17
  • teenindama päeva jooksul ca 500 kuni 1000 külastajat
  • mõtlema hoolsalt läbi kogu menüü ning tegema endast parima, et võimalikult paljud toidud oleksid kohalikust toorainest, põhineksid kohalikel retseptidel ja oleks imeliselt serveeritud
  • komplekteerima meeskonna, kus on vähemalt 10 inimest (alates toidutegemisest kuni parklas liikumise korraldajani)
  • ettevalmistamisel osalema puhvetipidajate kokkusaamistel (ca 2 koosolekut), hiljem ka kokkuvõtval koosolekul
  • mõtlema ka lisategevustele, mida puhvetis võiks pakkuda (alates muusikutest, näitustest kuni käsitööni)
  • tekitama õdusa keskkonna, kus vihmase ilma korral saab ka varju ning kus on olemas nii tualett kui kätepesemise võimalus, samuti kuhu saab autoga ligi ja võimalusel organiseerima lisaparkimisvõimalusi.

Osalemine maksab neile, kes pole Sibulatee võrgustiku liikmed, 50 eurot puhveti kohta. Selle eest aitame kogu sündmust ette valmistada ja reklaamida parimal viisil.

Kui see kõik on Sind kõnetanud ja soovid, siis täida osaluseks see vorm 15.aprilliks. Osalevad puhvetid tahame välja selgitada maikuu alguseks. Kui sul on küsimusi, palun võta kontakti info@sibulatee.ee või telefonil 56480065.

Eelmiste puhvetite päevade kokkuvõtted:

 

Jälgi Sibulatee tegemisi
Liitu meie uudiskirjaga
Ole meie uudistega kursis
Filtreeri