• Uudis

Sibulatee Romantilisel Rannateel külas

22. April 2018
Ole meie uudistega kursis

Te Romantilisest Rannateest olete ikka kuulnud? Sellest, mis Eesti läänerannikul Pärnust nii lõunas kui põhjas lookleb? Romantiline Rannatee on sarnaselt Sibulateele nö kunstlikult loodud sihtkoht, mis seob ettevõtjaid ja toob piirkonda külastajaid.

Sibulatee RR õppesõit

Sibulateeliste viimane ühine õppereis jääb sinna nii kuue aasta taha, seetõttu oli viimane aeg end üheskoos kodust välja ajada. Ikka eesmärgiga, et näha mida mujal tehakse ning loomulikult on sellised õppesõidud meeskonda kokku kasvatava iseloomuga. Väga mitmeid tegevusi 2017-2019 Sibulateel toetab LEADER projekt, samuti see õppereis on läbi antud projekti toetatud.

Mida me siis nägime?

 • Esimene peatuspaik Allikukivi Veinimõis Tihemetsas. Tallinnast “sisserännanud” pererahvas, kes kasvatab marju ning aitab ka naabruskonnal marjadest lahti saada, on oma südame kaotanud veinitegemisele. Saime sellest osa meiegi. Muide, sel suvel kui Pärnu-Valga tee ääres näete veinimõisa viida juures silti “avatud”, tasub sisse põigata.
 • Lepanina hotell on uuenemas: saunakompleks renoveerimises, nipetnäpet tubades ning restorani pool täitsa uuenduslik. Meie tegime tiiru majas, rannas (NB! hotell on tõesti otse rannas!) ning nautisime lõunasööki.
 • Eveli, kes on RR projektikoordinaator ja meie päeva teejuht, juhatas meid läbi Kabli rannaäärse ning rääkis RR telgitaguseid. Eks meil ole üksteiselt paljugi õppida.
 • Kosmonautika puhkekeskuse peremees näitas oma ilmatuid valduseid ning muidugi piilusime Tereshkova suvilasse.
 • Fishing Village Puhkekeskus Sauga jõe ääres oli elamus omaette. Märksõnadeks: peremehe tohutu pühendumine, glamping, põhiteenusele lisateenuste juurdemüük, kalastus.
 • Jõuluvana Korstna Talu. Tõesti, no ei pea olema jõuluvana juures käimine kohustuslik osa ainult jõuluprogrammist. Jõuluvana ja jõulumemm olid päris ehtsad! Kui ei usu, pead järgi minema proovima. Ja mis kõige etem – see programm sobib samuti täiskasvanutele!
 • Õhtusööki nautisime Maria talu renoveeritud rehetoas. Maitsva talupojatoidu kõrvale kuulasime pererahva kogemusi ühe turismitalu ülesehitamisest.
 • Päeva lõpetasime otse mererannas Ojako puhke- ja koolituskeskuses. Oli imeline vaadata kuidas perenaine on üles leidnud just need õiged ja teenindustahtelised noored! Ja hommikusöögiks olid meil kõige muu kõrval pannkoogid! Tasub tulemist:)
 • Teine päev algas Vene talus. Jälle siiralt soovitame: perenaine Ljuba on külalislahkus ise! Teeb selgeks kõik venepärased külaliste võõrustamise eripärad. Väga eriline programm, mida tasub grupiga tulles tellida.
 • Ermistu puhkeküla võlus taas teenuste rohkusega, eelkõige keskendudes looduspuhkust ja kalastamist armastavatele klientidele. Tõenäoliselt pani enim positiivselt hämmelduma kordatehtud ja nüüd külalisi majutav nõukaaegne kortermaja (ja muidugi oli ka kämpasid terve rodu).
 • Tõstamaa käsitöökeskusesse jäi nii mõnigi euro. Imelist näputööd ja kvaliteetset käsitööd oli väikesed ruumid täis! Mitte kaugel majast oli ka esimene RR uus märk, mille juures muidugi grupipildi positsiooni sisse võtsime.
 • Tõstamaal on keset linna kasvuthoone-maja. Mitte päris kasvuhoone, aga kasvuhoonet meenutav maja. Kuulub see Sillametsa taimeaiale, kes siia on teinud enda toodete müügiks ägeda koha. Kuulasime taluaia kogemusi ning nautisime lõunat, mida pakkus Janely koduköök.
 • Tõstamaa mõisat muidugi väisasime ning mõisapreili jutu saatel kolasime läbi vist pea kõik ruumid. Lõpetasime keldrikorrusel, kus oli tõeline ohhoo! Ehk sinna on kolinud kohaliku mehe entusiasmist veetav filmi ja kino väljapanek. Teinekord peab selle osa külastamiseks vähemalt paar tundi aega varuma!
 • Tamme talu ürdiaed pani meist nii mõnelgi ideed sumisema: kuidas lahendada aias peenarde paigutust, kuidas peenraid palkidega kujundada jne.

Teel tagasi Alatskivile oli meie buss täis õhkuvisatud ideesid, teotahet nende elluviimiseks ning sellist indu, mida iga päev ei kohta. Aitäh teile, Romantilise Rannatee liikmed, meid hästi vastu võtmast! Aitäh Mercedes ja Eveli meid saatmast ja infot jagamast! Jääme ootame vastukülaskäigule!

 

Jälgi Sibulatee tegemisi
Liitu meie uudiskirjaga
Ole meie uudistega kursis
Filtreeri