• Uudis

Sibulatee puhvetite päev kulges rõõmsate kohtumiste tähe all

16. September 2019
Ole meie uudistega kursis

14.septembril 2019 toimus neljas Sibulatee puhvetite päev. Oma uksed avasid ning head ja paremat pakkusid 23 piirkonna õue, aeda ja majapidamist. Menüüdes oli nii sibulat kui kala, nii jõhvikajooke kui kõrvitsasuppe, nii kukeseeneroogi kui magusaid kooke. Oluline osa oli ka söögikõrvasel ehk toimusid erinevad õpitoad, sai nautida näituseid ja muusikat, sai lihtsalt oma käed siin-seal külge panna.

Sibulatee eestvedaja Liis Lainemäe tõi välja puhvetipidajate arvamustele tuginedes, et selle aasta puhvetite päev tõi kaasa külastusrekordi. Sel päeval võis meie piirkonnas olla ligikaudu 6000 külalist, kes kõik päeva nautisid. Külaliste tagasiside annab märku, et väga hinnati puhvetipidajate rõõmsat meelt ning seda, et kohtumised pererahvaga olid vaid positiivsed. Kuigi sibulapirukad said puhvetitest otsa enne õhtut ning vihmasagarad kastsid toolid-lauad märjaks, on mõnus teada, et meie kandi rahvas oskab külalisi võõrustada.

Sibulatee parim sibulapirukameister 2019 on Natalja Rästas!

Esimest korda valiti meie piirkonna parim sibulapirukameister. Konkursile esitati 18 kandidaati meie kandi meistrite poolt. Pirukate laud oli tõesti väga esinduslik: oli nii lahtiseid pirukaid kui klassikalisi väikeseid kinniseid pirukaid, oli kasutatud nii nisu- kui tatrajahu, oli lisatud nii juustu kui suitsukala. Viieliikmeline žürii tegi oma tööd, maitstes kõiki pirukaid ning avaldates arvamust ja märkmeid tehes. Muidugi toimus see kõik nö pimetestimise teel, teadmata kes on konkreetse piruka valmistamise taga. Parimatest parima valimine oli pingeline: lõpuks tuli valik teha kahe võrdväärselt parima hulgast. Nii žürii tegigi ümbermaitsmise ja võitjaks tuli Natalja Rästas oma vanaema pärmitaigna sibulapirukaga. Nataljale palju õnne! Oma märgi saab kätte uus sibulapirukameister Sibulatee kümnendal sünnipäeval novembrikuu keskel ja saab seda uhkusega kanda järgmise sügiseni kui valime uue märgi kandja.

Sibulatee puhvetite päeva fotosid ja meeleolusid saab vaadata Sibulatee Facebooki kodust www.fb.com/sibulatee

Järgmise aasta Sibulatee puhvetite päev toimub 12.septembril ning enne seda saab veel kas ise oma puhvetiga või külastana kaasa lüüa Sibulatee KALApuhvetite päeval 2020.aasta aprillikuu lõpus.

Sibulapirukameisteri valimisest kirjutas ka Maaelu ning  Tartu Postimees.

Sarnased uudised
Jälgi Sibulatee tegemisi
Liitu meie uudiskirjaga
Ole meie uudistega kursis
Filtreeri

Cart