• Uudis

Sibulatee puhvetid Varnjas 2016

4. September 2016
Ole meie uudistega kursis

17.septembril 2016 toimub esimest korda Sibulatee puhvetite päev. Üheks päevaks avatakse ägedad hoovid ja õued, et teha ruumi puhvetitele. Pakutakse head ja paremat nii kohapeal nautimiseks kui kaasa ostmiseks. Koju kaasa saab tõenäoliselt minna nii õunamahla kui isetehtud mooside-hoidiste-purgisalatitega. Samal päeval ka Varnja sibulalaat, kust saad endale talvesibula varud kaasa soetada.

Uksed avab kuusteist puhvetit. Siin saad lugeda lähemalt Varnja kandi puhvetitest. Külatänavad on siin kitsad, seega ole liiklemisel väga tähelepanelik! Pargi nii, et külatänava keskelt saavad ka bussid vajadusel mööduda; ära pargi elanike sissesõiduväravaid kinni. Kui ruumi on, võid jätta oma auto suisa Varnja palvela juurde suuremale tänavplatsile ja jalutada siinsed puhvetid läbi. Igaks juhuks võid jätta auto esiklaasile oma telefoninumbri (kui ikka väga häda käes…).

Inna puhvet (asub Varnja-Kolkja vahel Kasepää külas)

Et kõik ausalt ära rääkida, siis peab alustama sellest, et Inna on küll puhvetile nime andnud ja pakub puhvetile ulualust, aga köögis toimetab sel päeval pigem Vladimir sõpradega. Teemaks on üks ehe ukraina köök. Mõelda vaid – vareenikud kartulite ja praetud sibulaga! Pirukad sibulatega, õunte ja marjadega. Erinevad präänikud, mis on nii kenad, et enne mõtled ikka kas hambad sisse lüüa.
Ehe ukraina köök; vareenikud, pirukad
GPS 58.52582, 27.23502
Avatud: 10-16
Kontakt: Inna +372 56953858

Voronja galerii puhvet

Suviti elavad Voronja galeriis monsieur Voronin ja madame Voronja. Nad pakuvad kõike head ja paremat deviisi all „linnavurle köök kohalikust toorainest“. Menüüst leiame nii Voronini sibulapiruka kui Voronja õuna-ploomikoogi. Joogiks, vastavalt ilmale, kas sooja või külma õuna-ingverijooki, käsitööveine ning -õllesid. Galeriis saab viimast korda sel suvel näha Sandra Jõgeva näitust „Usu küsimus“. Aias on õdusad istumispaigad ja tegevust igale lapsele, sest siin on õunapuu koos majaga (kus mine sa tea – elab ehk üks vanaemagi!). Huvilistele on tandemratta rentimisvõimalus. Kui Sa sel suvel veel ei ole jõudnud Voronja galeriisse, siis tasub läbi astuda, et head mälestused eesootavasse talve kaasa võtta!
Linnavurle köök kohalikust toorainest
GPS 58.49597, 27.23745
Avatud: 11-16
Kontakt: Raul +372 58844909
Lisategevused: avatud viimast korda sellesuvine Voronja galerii näitus

Puhvet „Järvemajake“

Perenaine Svetlana on soojus ise – nii külalislahke, nii sõbralik! Oma pere ja sõpradega avab ta oma kodu hoovil puhveti, kus pakub koduköögis keedetud ukraina borši ja kodust pitsat, kust ei puudu midagi, mis hetkel aias kasvab. Lisaks on menüüs isetehtud vorstid peekoni-seente-sibulatega. Ja värske hapukurk! Lastele on liivakast, korvpallilaud.  Koos Elena ja Herlingu puhvetiga moodustub kena kolmnurk Varnja küla viimases otsas, kus olemiseks tasub kindlasti aega varuda.
Bors, pitsa, isetehtud vorstid
GPS 58.48367, 27.24237
Avatud 11-16
Kontakt: Svetlana +372 56681154

Puhvet „Kajaka“                  

Mõista, mõista, miks on Elena ja sõprade puhvetil selline nimi? Selleks, et teada saada, tuleb kindlasti kohale tulla.  Otse järve ääres asuva puhveti menüü hitiks on kindlasti kalaseljanka. Pererahvas pakub ka pannkooke omaaia moosiga ning kompotti. Septembrituuli aitab leevendada taimetee. Ehk kui Svetlana kohvik on külastatud, tuleb pea et üleaedsete juurde, Kajaka puhvetisse külla tulla!
Kalaseljanka, pannkoogid, kompott
GPS 58.48278, 27.24231
Avatud 11-16
Kontakt: Elena +372 53518656

Puhvet „Lõpp-peatus“

Herlingu ja Marko juures ongi peaaegu et maailma lõpp. Vaid mõni maja veel ja edasi laiutab suur Emajõe soo. „Lõpp-peatuse“  on nad lahti löönud oma Mesi Tare juures. Suur roheline maja, sellest juba nii lihtsalt mööda ei sõida. Pererahvas kostitab külalisi puhvetipäeval eelkõige kalatoitudega. Lauale leiavad tee nii suitsukala kui uhhaa. Pirukaid ja kooke on valikus ka mitut sorti. Avatud peaaegu et karakatitsate näitus (teate ju küll: need, millega järvejääl sõidetakse) ning lastele jagub tegevust küllaga: liivakast, mänguasjad, värviraamatud. Kusjuures, kas menüüs on midagi kindlasti lastele.
Kalatoidud, pirukad, koogid
GPS 58.48099, 27.24239
Avatud 11-16
Kontakt: Herling +372 5668 1154

Jälgi Sibulatee tegemisi
Liitu meie uudiskirjaga
Ole meie uudistega kursis
Filtreeri