• Uudis

Sibulatee puhvetid Kolkjal ja Ninal 2016

9. September 2016
Ole meie uudistega kursis

17.septembril 2016 toimub esimest korda Sibulatee puhvetite päev. Üheks päevaks avatakse ägedad hoovid ja õued, et teha ruumi puhvetitele. Pakutakse head ja paremat nii kohapeal nautimiseks kui kaasa ostmiseks. Koju kaasa saab tõenäoliselt minna nii õunamahla kui isetehtud mooside-hoidiste-purgisalatitega. Samal päeval ka Varnja sibulalaat, kust saad endale talvesibula varud kaasa soetada.

Uksed avab kuusteist puhvetit. Siin saad lugeda lähemalt Kolkja ja Nina kandi puhvetitest. Külatänavad on siin kitsad, seega ole liiklemisel väga tähelepanelik! Pargi nii, et külatänava keskelt saavad ka bussid vajadusel mööduda; ära pargi elanike sissesõiduväravaid kinni. Igaks juhuks võid jätta auto esiklaasile oma telefoninumbri (kui ikka väga häda käes…).

Kostja sibulatalu puhvet 

Viimaste aastate jooksul on Kostja oma sibulatalus võõrustanud palju külalisi, kes kõik on saanud maitsta sooje sibulapirukaid, juua samovariteed, pista põske keedusuhkrut ning kuulata peremehe ülevaadet sellest, kuidas vanausulised sibulaid kasvatavad. Seda saab ka puhvetitepäeva ajal! Muidugi saab siit kaasa osta ka talvesibulaid.
Sibulapirukad, samovaritee
GPS 58.5489, 27.21712
Avatud: 11-17
Kontakt: Kostja +372 5224056
Lisategevused: sibulakasvatuse tutvustustuurid kell 12, 14, 16.
Asub Kolkja sibularestorani taga. Autod parkida pigem restorani juurde tee äärde.

Tadi Šura puhvet

Tädi Šura kohvikut on Peipsimaa Külastuskeskuses varemgi peetud. See tähendab et kogu suve on tädi Šura kohvik pakkumas siin pirukaid. Kui nüüd, selleks üheks ja ainsamaks päevaks saab siit palju enamat. Tädi Šura leivanumbriks on puhvetitepäeval siguriroad. Sigurit on ju siinkandis kasvatatud aastasadu ja siniseõielisest taimest saab nii üht kui teist. Külastada saab tervet külastuskeskust ja uut sigurimuuseumi. Lastele õues ka mängumaja. Ja päris kanad!
Siguriroad, kalatoidud
GPS 58.5534, 27.21357
Avatud: 14-18
Kontakt: Kairi +372 55639398

Vaino talu puhvet (Nina külas)

Kuuldused kahest kalagiidist Peipsi ääres on levinud juba Eesti teise otsa. Kalmar ja Märt nakatavad oma hea tujuga kõiki külla saabujaid ning nende kalamehejuttudest ei saa iilagi küllalt. Vaino talu puhvetis pakuvad nad loomulikult kala! Ehk saab suitsukala ning mehed küpsetavad ise sibulapirukaid. Puhvetitepäevaks on valminud ka üks tegu koduõllet. Kui ilma on ja soovi ka, saab talust paadi laenutada, et sellega Peipsil lõbusõitu teha. Lastele kiik.
Suitsukala, sibulapirukad, koduõlle
GPS 58.60505, 27.20969
Avatud 11-17
Kontakt: Kalmar +372 5097849
NB! Väga kitsas tänav, ole liiklemisel tähelepanelik ja arvesta teiste autojuhtidega.
Lisategevused: Ilusa ilmaga saab paati rentida ja Peipsil sõita.

Jälgi Sibulatee tegemisi
Liitu meie uudiskirjaga
Ole meie uudistega kursis
Filtreeri