• Uudis

Sibulatee otsib aardeid

14. January 2019

Anna teada, milline on Sinu arvates Sibulatee aare, mida kõigile tutvustada!
Tähtaeg 10.veebruar 2019.

Ole meie uudistega kursis

Sibulatee esimese juubeli ehk 10-aastaseks saamise puhul on meil 2019.aasta jooksul plaanis mitmeid toredaid ettevõtmisi. Neist esimene, mis üheltpoolt haarab Sibulatee piirkonna elanikke ja teisalt Sibulateele saabuvaid külalisi, läks käima jaanuari keskel.

Oma idee saime Muinsuskaitseameti loodud kampaaniast Eesti 100 aaret. Ametiga ühendust võttes saime positiivse sõnumi, et 2019.aastal on võimalik meie aaretega liitudes 100 aarde mängu rikastada. Aitäh Muinsuskaitseametile!

Kampaania “Sibulatee 25 aaret” algab aarete otsimise ja esitamisega, seejärel valitakse pakutust välja 25 avastamistväärt paika, koostatakse nende kohta küsimused ja kõik see vormub platvormil eesti100aaret.ee mängukeskkonnaks. Kõik, kes perioodil mai kuni september soovivad Sibulatee rohkem või vähem avastatud paiku, objekte avastada, saavad seda siis koos sõpradega teha mobiilirakendust kasutades. Otsitakse üles aare, vaadatakse see üle, tutvutakse mobiilis oleva taustainfoga, vastatakse seal küsimustele ning kogutakse punkte. Parimad saavad auhinnatud oktoobrikuus.

Kuni 10.veebruarini kogub Sibulatee ettepanekuid aarete osas. Ettepaneku võivad teha nii piirkonna elanikud kui Sibulatee suurimad fännid. Oluline on, et ikka need kõige vägevamad aarded üles leiame ja ritta seame. Objektid võivad olla nii loodusobjektid kui inimeste loodud. Peaasi, et nad on külalistele kättesaadavad ehk nende juurde on võimalik kasvõi kõndida ning et maaomanik on nõus külastajate käimisega. Objektid ei pea olema nö avatud ehk neid peabki saama vaadata väljaspoolt.

Kõik kõige olulisem info ning objektide kirjapanemine toimub lehel www.sibulatee.ee/25aaret.
Pane tähele, et aarete esitamise tähtaeg on 10.veebruar 2019. Peale seda Sibulatee liikmed arutavad ettepanekute üle ning teeme valiku.
Mängu aiatb kokku panna Peipsiveere Arenguprogramm, aitäh!

Jääme Su ettepanekuid ootama!

Sarnased uudised
Jälgi Sibulatee tegemisi
Liitu meie uudiskirjaga
Ole meie uudistega kursis
Filtreeri