• Uudis

Sibulatee KALApuhvetite päev 2020 ootab puhvetipidajaid

14. February 2020
Ole meie uudistega kursis

Kui meie sügisese puhvetitepäeva külalised on ikka öelnud, et “muidu on kõik hästi, aga kalatoite võiks veelgi enam olla”, siis nüüd parandame vea! Teistkordselt teeme aprillikuu lõpus KALApuhvetite päeva, mis toimub samal päeval kui üle Eesti on avatud kalasadamad ja kus toimub ka Varnja kalalaat. Ehk Sibulateel on ringi juba liikumas nii 4000-5000 külalist. Üks olulisemaid punkte on, et  iga avatava kodupuhveti menüüs peab olema vähemalt üks põhiroog kohalikust Peipsi kalast. Nii et kõik külalised saavad kohalike perenaiste-peremeeste kalahõrgutistest osa. No ja sekka ikka muud head kohalikku toitu ka:)

Kuni 1.märtsini ootame veel kohalike elanike sooviavaldusi puhveti avamiseks.

Kalapuhvetite päeval:
* Avame Sibulatee piirkonnas kuni 15 kodupuhvetit
* Igas puhvetis peab olema vähemalt 1 pearoog kohalikust, Peipsi kalast. Mida enam erinevaid roogasid, seda uhkem. Kalaabi saab Rannapuura kalapoest.
* Menüüs muidugi on oodatud ka muud toidud, mis tehtud kohalikust toorainest ja/või kasutades vanu piirkonnale omaseid retsepte.
* Kala töötlemisel on väga oluline puhtus ning et ei toimuks kokkupuudet muude toiduainetega. Need aspektid räägime läbi kinnitatud puhvetipidajatega koosolekul (ca märtsi lõpus).
* Igas puhvetis peab olema mingi kõrvaltegevus. On see siis kalafileerimise õpituba, mõne kalatoidu tegemise õpituba, kalapüüdmise õpituba, kala tundmise õpituba vms. Kalateemaline näitus, kalastamise vahendite näitus vms. Mõtle, mida kõike annaks järve, kala ja vee-elamustega siduda.
* Puhvetid on avatud 25.aprillil kell 11-17.
* Sibulatee omalt poolt toetab kõike reklaamiga.
* Kõigile, kes pole Sibulatee võrgustiku liikmed, on puhvetiga osalemise hind 50€, mis aitab katta reklaamikulusid.
Kui see Sind kõnetab, siis saada ekiri info@sibulatee.ee. Seejärel saadame Sulle puhveti kohta täidetava vormi.
Koos on Sibulateel tore toimetada!:)

2019.aasta KALApuhvetite päeva melu näed siit.

 

Jälgi Sibulatee tegemisi
Liitu meie uudiskirjaga
Ole meie uudistega kursis
Filtreeri