• Uudis

Puhvetid Koosal, Välgis ja 2016

10. September 2016
Ole meie uudistega kursis

17.septembril 2016 toimub esimest korda Sibulatee puhvetite päev. Üheks päevaks avatakse ägedad hoovid ja õued, et teha ruumi puhvetitele. Pakutakse head ja paremat nii kohapeal nautimiseks kui kaasa ostmiseks. Koju kaasa saab tõenäoliselt minna nii õunamahla kui isetehtud mooside-hoidiste-purgisalatitega. Samal päeval ka Varnja sibulalaat, kust saad endale talvesibula varud kaasa soetada.

Uksed avab kuusteist puhvetit. Siin saad lugeda lähemalt kolme puhveti kohta, mis asuvad ehk kõige eraldatumates kohtades. Samas, olenevalt kustpoolt Sa Sibulateele lähened, on üks neist Sulle esimeseks teele jäävast puhvetist. Kaart orienteerumiseks: http://goo.gl/ZywsUF; samuti trükiversioonis kaardid saadaval puhvetites.

Puhvet “Kõrvits ja käbi” 

Kumb oli enne – kas kõrvits või käbi? Selge on see, et Välgi põlislaante vahel asuv puhvet „Kõrvits ja käbi“ pakub vähemalt seda esimest. Lauale on löödud värsked sügisannid, mis on saanud supiks, leivapealseks või hoopis koogiks. Kõrvitsale, seentele ja marjadele sekundeerib Lõuna-Eestis kasvatatud lihaveis.  Laiali on laotatud lauamängud, hakkajamad saavad vibulaskmises end proovile panna. Ja veel – avatud on ka puhveti kõrval asuva Välgi Püha Aleksander Nevski kiriku uksed!

„Kõrvits ja käbi“ on hea võimalus avastad Sibulateed lähenedes sellele suisa harjumatust küljest. Tulles Jõhvist või Palamuselt või Tartust tasub sõita mööda Tartu-Jõhvi maanteed, avastada Välgi metsasid ning leida põlispuude rüpest puhvet „Kõrvits ja käbi“.
Kõrvits, metsasaadused, lihaveis
58.58682, 26.89076
Avatud: 11-16
Kontakt: Signe +372 53431027
Lisategevused: lauamängud, vibulaskmine; avatud on Välgi Püha Aleksander Nevski kiriku uksed.
Kui lähened Tartu-Jõhvi maanteelt, pööra Patastelt Alatskivi/Välgi poole. Kui lähened Tartu-Kallaste maanteelt, pööra sinna poolt kas 25 km pärast Tartut (silt Välgi 12) või Tartu poolt tulles veidi enne Alatskivi (silt näitab Kokora ja Pala poole).

Puhvet “Koo ja kosu”

Kallaste poolt puhvetite päevale lähenejad võiksid kindlasti alustada Turgi talu kohvikust „Koo ja kosu“. Ehk saab nii kududa kui kosuda. Kudumiseks on toatäis kudumistelgi, kus soovijatele perenaine Veinika liigutused ette näitab ja kus valmib niimoodi puhvetite päeva vaibakene. Kosumiseks pakutakse pererahva ja sõprade poolt imelisi õunatoite, mis valminud just oma talu ubinatest. Tares avatud ka kangastelgedel kootud põrandavaipade näitus.
Õunatoidud mitmel moel
58.66463, 27.12701
Avatud: 11-17
Kontakt: Veinika +372 58068703
Lisainfo: Võimalus kududa kangastelgedel vaipa.
Asub Torilas. Tartu-Kallaste maanteelt Kallaste linna koha peal keerata Torila poole.

Turu puhvet

Kui lähened Sibulateele Tartu poolt otse mööda Tartu-Kallaste maanteed, siis jääb Turu puhvet risti-põiki Sinu teele. Koosa hakkajad naised eesotsas Sirjega on seljad kokku pannud  ning küla keskel asuv Turu puhvet pakub mitmet sorti pirukaid, plaadikooke ja sooje ning külmi jooke. Pirukasse on siin tee leidnud nii liha, kapsas, porgand kui muidugi sibulad.
Pirukad ja plaadikoogid
58.5264, 27.07769
Avatud 10-16
Kontakt: Sirje +372 5189935
Asub Koosal. Tartu-Kallase maanteelt pöörata Koosa alevikku.

Jälgi Sibulatee tegemisi
Liitu meie uudiskirjaga
Ole meie uudistega kursis
Filtreeri