• Uudis

Puhvetid Alatskivil ja ümbruses 2016

10. September 2016

sdfsd fdsf

Ole meie uudistega kursis

17.septembril 2016 toimub esimest korda Sibulatee puhvetite päev. Üheks päevaks avatakse ägedad hoovid ja õued, et teha ruumi puhvetitele. Pakutakse head ja paremat nii kohapeal nautimiseks kui kaasa ostmiseks. Koju kaasa saab tõenäoliselt minna nii õunamahla kui isetehtud mooside-hoidiste-purgisalatitega. Samal päeval ka Varnja sibulalaat, kust saad endale talvesibula varud kaasa soetada.

Uksed avab kuusteist puhvetit. Siin saad lugeda lähemalt Alatskivi ja Alatskivi kandi puhvetitest. Liiklemiseks info: maantee peal Alatskivi keskuses on veel teeremont, seega jälgi ajutisi märke või liikluskorraldaja märguandeid. Ligine Veinikeldri ja Talupuhvetile pigem Hirveaia tänavat pidi sisse sõites (Alatskivi kiriku vastast keerata Hirveaia tänavale).

Teeveere puhvet 

Nii nagu nimigi – ikka õige Teeveere puhvet asub tee veerel. Meie oma siis Alatskivi-Kolkja tee ääres. Perenaisel Terjel on ilus kollane majake, kus terrass justkui loodud külaliste võõrustamiseks. Teeveere puhveti märksõnaks on „vegan-köök“, sest peretütar Heleri armastab just seda tüüpi toite. Erinevad vegantoidud, sekka ka tavalise köögi soolast ning magusat kehakinnitust põllu-, järve- ja metsaandidest. No ja nende vana-aja vahvlite pärast tasub ka juba suund sinnakanti võtta. Lastele on liivakast, kiiged ja õuemänguasjad. Disc-golfi kettaid saab ka lennutada.
Vegan-köök
58.5859, 27.14893
Avatud: 11-17
Kontakt: Terje +372 53452192
Asub Alatskivi-Kolkja tee ääres Lahepera külas.

Perepuhvet

Nagu nimestki arvata – tegevusi on siin perele ja eelkõige lastele. Perepuhvet asub Alatskivi lasteaia juures ning head ja paremat pakuvadki lasteaia kasvatajad ja lastevanemad. Eelkõige teevad suu magusaks erinevad küpsetised, aga leidub muudki. Kogu puhvetitepäeva tulu läheb lasteia arendamisse ehk rõõmuks kohalikele lastele. Kõik, mis on lasteaia õues, on sel päeval külalistele mängimiseks.
Erinevad küpsetised
GPS 58.59855, 27.13457
Avatud: 10-17
Kontakt:  Heli +372 53757782
Lisainfo: Elav muusika kell 12 ja 14 Ingrid Sinilahe esituses.
Asub Alatskivil. Alatskivi-Kolkja tee ääres, Alatskivi kooli juurest pöörata elumajade poole.

Talusahvri puhvet

Talusahvris leidus alati moose, kuidagi tuli ju talv üle elada ja kartuli kõrvale taheti ka miskit head. Alatskivil magasiaidas avab üheks päevaks end talusahver. Siin on Kodavere kihelkonna erinevaid moose kasutatud nii pannkookide kui muffinite kõrvaseks, tehakse kamavahtu ja vahvleid. Muidugi imehea leib. Soojenduseks hea samovaritee. Avatud on käsitööpood.
Moosid, kamavaht, vahvlid, leivad, küpsetised
58.60195, 27.13479
Avatud 10-17
Kontakt: Jelena +372 5140991
Lisategevused: Lastele joonistusvõistlus ja soovijatele tehakse näomaalinguid.

Veinikeldri puhvet

Alatskivil on üks mägi, mis peidab endas saladust. Saladus on kõrvaliste pilkude eest kenasti varjatud. Üle aastate suletuna seisnud suure keldri uks avaneb puhvetite päevaks, et näidata siinse mäeveerse pereraha kulinaarseid katsetusi. Oad ja teised köögiviljad saavad mõnusaks ampsuks, letil on õunakoogid ja karaskid ning hundiallika vesi. Huvilised saavad täistundidel pimedegustatsiooni käigus arvata ära erinevaid koduveine. Muide, veinikeldri puhveti perenaine on aastaid katsetanud koduveinidega ning oma parimad palad toob ta nüüd esmakordselt meie külaliste ette. Lastele avatud ka väike mängunurk.
Köögiviljad mitmel moel, karask, veinid
58.60294, 27.13278
Avatud 11-17
Kontakt: Külli +372 5286598
Lisategevused: täistundidel koduveinide pimedegusteerimine.

Luulepuhvet

Tüdruk võtab ahjust leiba, sooja leiba – mõtelge! Juhan Liivi kodukoht on muutunud üheks päevaks luulepuhvetiks, kus võetakse ette muuseumi õunaaia saadused ning nii saab teha ise ubinamahla (oma tühi pudel kaasa). Ning õunamahla saab suisa ühe luuletuse eest! Kui õuntest kõht juba heledaks läheb, siis ikka koduleiba ja karaskit saab ka, pealerüüpamiseks taimeteed. Täistundidel toimuvad giidiga muuseumituurid ning lastele joonistamine ja mõned mängud.
Õunatoidud, koduleib ja karask
58.57088, 27.123
Avatud 11-16
Kontakt: Mari +372 51 5144851
Lisategevused: Õunamahla pressimine (luuletuse vastu õunamahl – võta kaasa purk või pudel); täistundidel giidiga muuseumituurid.

Sarnased uudised
Jälgi Sibulatee tegemisi
Liitu meie uudiskirjaga
Ole meie uudistega kursis
Filtreeri