• Uudis

Peipsiveere programmi toetus Sibulateele

9. August 2019
Ole meie uudistega kursis

Sibulatee sai rõõmustava uudise, et Peipsiveere arenguprogrammi 2019. aasta voorust oleme toetuse saanud. Eesmärgiks ikka kohaliku elu arendamine, ettevõtlusaktiivsuse tõus ning Sibulatee piirkonna tuntumaks tegemine.

Toetuse eest tehtavad tegevused saame jagada kolme gruppi: Sibulatee lood nähtavaks, Sibulatee piirkonna turundus ning Sibulatee võrgustiku arendamine.

Ühisturunduse teemaplokis katame toetusega vajaduse olla lähemal meie piirkonda järjest enam jõudvate Soome ja Saksa turistideni. Ehk loome saksakeelsed Sibulatee trükised ning Sibulatee kodulehe põhiosad saksa ja soome keelde. Oleme juba välja töötamas Sibulatee muuseumite (jah, neid meil on suisa kuus!) haridusprogramme, et need kokku koondada kooliõpetajatele mõeldud ühistrükiseks. Ka see viimane saab loodud antud programmi toetuse eest. Lisaks aitab toetus katta meie 2020.aasta kahe ürituse, Kolkja Kelk ja Puhvetite päev, korraldamise kulusid.

Sibulatee lood nähtavaks alampeatükk on seotud lugude loomise ja nähtavaks toomisega. Innustust selleks saime oma Setomaa külaskäigult (tervitusi Setomaale!), kus tõesti iga giid oskas pajatada nii kohapärimuslikke jutte kui tõenäoliselt omavahel kokkulepitud uudistoodangut. Nii oleme antud projektiga koostööd tegemas Sibulatee-kandi kirjaniku Vahur Afanasjeviga, kellega koos valmivad 10 Sibulatee lühilugu. Lugusid hakkavad kasutame meie ettevõtjad ja giidid piirkonna tutvustamisel. Neist viie põhjal valmivad lühiklipid ja saavad teoks fotoseeriad. Lõpuks kutsume kokku Sibulatee piirkonnas viide külla nii kohalikud kui külalised, räägime valminud lugudest, vaatame filmiklippe ja fotosid ning saame rohkem kogukonnaga tuttavamaks. Ning kes teab, ehk saab just siit alguse mõne uue potentsiaalse ettevõtja teerada.

Sibulatee on jah ühelt poolt sihtkoht Peipsi ääres, kuid sama oluline on Sibulatee ettevõtjate võrgustik. Võrgustik on alati saanud õppesõitudelt häid ideid oma ettevõtete arendamiseks, siit on sündinud mitmed ühised paketid ning sündmused. Peipsiveere arenguprogrammi abil läheme kahepäevasele õppesõidule Ida-Virumaale, kus saame ülevaate kuidas turismiklastrina neil elu toimib ning loodame taas palju kõrva taha panna.

Peipsiveere arenguprogrammi projekt kestab poolteist aastat ning projekti maksumuseks koos omaosalusega on 24 617,60.

Sarnased uudised
Jälgi Sibulatee tegemisi
Liitu meie uudiskirjaga
Ole meie uudistega kursis
Filtreeri