• Uudis

Millega sibulateelised üllatavad?

6. June 2017
Ole meie uudistega kursis

Sibulatee võrgustiku kõik kakskümmend kolm liiget igapäevaselt peavad plaani, kuidas areneda ja uusi tooteid luua nii, et Sinul oleks ikka põhjust Sibulateele tagasi tulla. Mitmed neist on suveks loonud ja turule toonud uusi ja ägedaid teenuseid: vaata, vali, broneeri ja naudi!

Alates juunikuust saab Alatskivi Lossijärvel sõita vesijalgrattaga. Sõitmiseks on kaks ratast, mida saab laenutada lossi administraatorilt. Laenutamine on tasuta isikut tõendava dokumendi alusel, tasuda tuleb tagatisraha 20 eurot. Samuti on lossipargis endiselt olemas discgolfi rada, millel mängimiseks 10 korvi. Alatskivi loss ise avatud iga päev kell 11-19.

Kolkjas Peipsimaa Külastuskeskuses saab sel aasta lisaks sigurimuuseumile, galeriile, käsitööpoele- ja kohvikule külastada Sinilniku töökoda ja uudistada Tädi Šura tuba. Sinilniku töökojas näed kuidas keskuse kangatrükkal kangaid trükib ja värvib. Tädi Šura toas eksponeeritakse Peipsimaa Külastuskeskusest leitud ajaloolisi esemeid. Ja muidugi on hoovi peal juba eelmisest suvest tuttavad kanad! suvel on külastuskeskus avatud iga päev kell 11-18.

Kivi kõrts Alatskivil küpsetab vägagi menukat leiba iga päev. Oled ju seal vahel toidu kõrvale pakutavast leivast ja maitsevõist kõhu peaaegu et täis söönud? Nii maitsev on see! Leiba on võimalik muidugi ka koju kaasa osta. Lisaks on perenaine hakanud tegema kohaliku omapärase lisandiga ciabatta-sugust saiatoodet. Alates jaanipäevast on Kivi kõrts avatud kuni kell 22.

Mesi Tare kodumajal Varnjas on uus saunapaat nimega “MesiSpa”. See on selle suve Peipsi kohustuslik elamus. Paadis ööbimine 2-4 inimesele, saunanurk ning kööginurk. Saunalavalt saab otse Peipsi järve hüpata. Vett ega elektrit paadis ei ole. Hind alates 100€. Muidugi on järve nautlejatele või kalapüüdjatele valikus rentimiseks ka aerupaate ja päramootoriga paate. Samuti on täienenud Mesi Tare jalgrattapark. Vali sobiv rentimiseks kasvõi värvi järgi!

Kohe-kohe ka võimalik Peipsi kruiis! Mesi Tare kodumaja kaudu saab hakata broneerima kuni 10sele seltskonnale jahiga Peipsil päevakruiise, kalastusretki. Sõida kasvõi koos sõpradega Varnjast Piirissaarele. Kodusadamaks jahil Varnja.

Liiv muuseumis toimub Kodavere pärimuslaager 19.-21. juulil, kuhu oodatakse lapsi vanuses 8-14 aastat. Meisterdatakse erinevates töötubades, kuulatakse-räägitakse muinasjutte, mängitakse ja tuuakse välja Kodavere murrakus näitemäng. Lisainfo Liivi muuseumi lehelt. Suvel on Liivi muuseum avatud iga päev kell 10-18.

Jälgi Sibulatee tegemisi
Liitu meie uudiskirjaga
Ole meie uudistega kursis
Filtreeri