• Uudis

Kümne-aastane Sibulatee

31. Detsember 2019
Ole meie uudistega kursis

Sibulateele oli 2019.aasta suurepärane! Meie kümnenda tegutsemisaasta märksõnad võiks kokkuvõtlikult olla: järjepidevus, uued tutvused, koostöö ning pidu ja pillerkaar.

Kui me kümme aastat tagasi alustasime, siis ega me ise ka teadnud, kuhu välja jõuame. Piirkonna ettevõtjad lootsid vaid, et koos tegutsedes saab paikkond kuulsamaks ja nii jõuab siia rohkem külalisi. Külalisi on piirkonnas nüüd kõvasti, eriti suvel kui eesti ja vene keele kõrval kuuleb nii inglise, saksa, soome kui läti keelt. Sekka mõningaid eksootilisemaid nagu prantsuse, hispaania, itaalia, korea. Ehk külalisi Sibulateel võõrustame maailma erinevaist paigust.

Järjepidevus on see, mis on meie olulisemaks märksõnaks. Kui on ikka iga kuu alguses koosolek, tuleb osaleda. Kui on vaja traditsioonilisi sündmuseid korraldada, tuleb pihta hakata. Hoida pidevalt oma külalisi informeerituna, hoida silma ja kätt pulsil erinevatel projektidel. Ja suhelda-suhelda-suhelda. Kõigest sellest, mis on teile paistva pildi taga, rääkisime ka Tartu Postimehele ning Kaspar kirjutas need kokku artikliks.

Uued tutvused. Meie võrgustikuga liitus sel aastal Ranna Puhkebaas, Kodavere Pärimuskeskus ning Rannapuura Kalapood. Meie üks liige lõpetas senisel moel tegutsemise, kuid avas hoopiski Kargaja Kuke Sauna. Kadrina mõisa avas nõiamajad ja uksed tegi lahti nende Pullitall. Suvel oli Peipsi Kalapunktil Kallastel avatud väga äge suvekohvik. Kalamehe talu avas uue peremaja. Ehk Sibulateele on taas rohkem ja rohkem põhjuseid tulla. Ning uue põneva tutvusena on meie lähikonnas selle aasta pirukameister Natalja ja parima sibulaväljapaneku omanikuks valitud perekond Djukov.

Koostöö sujus hästi nii Peipsimaa Turismi kui Tartumaa Turismiga, samuti EASi turismiarenduskeskusega, Eesti Toidu Kuu eestvedajatega ja Eesti Maaturismiga. Meil käisid külas nii blogijad kui ajakirjanikud, nii reisikorraldajad kui turismiinfokeskuste töötajad. Jagasime infot veel ja veel ja veel. Koostöö Tartu Uue Teatriga astus esimesi samme ja tulemusi näete kõik järgmisel aastal. Ja muidugi koostöö meie võrgustiku liikmete vahel, mille heaks näiteks oli kevadel üheskoos Sibulatee suunaviitade meisterdamine (olete neid ju liikmete väravate juures näinud?).

Pidu ja pillerkaar. Korraldasime kolm suurt sündmust: Kolkja Kelk koos talveprääznikuga, Sibulatee KALApuhvetite päev ja Sibulatee puhvetite päev. Neid väisas kokku üle 10 000 inimese ning suutsime kokku arvutada, et näiteks Sibulatee puhvetite päev tõi piirkonda ca 235 000 eurot tulu. Muidugi pidasime oma kümnendat sünnipäeva ja Sibulatee raiuti punasesse raamatusse ja pandi laulu sisse.  Sibulatee sai tänatud ja märgatud mitmel viisil: Sibulatee eestevdaja Liis Lainemäe on Peipsimaa Kuldkala omanik ehk üks parimatest turismiarendajatest Peipsi ääres; Liisule anti Peipsiääre valla vapitaldrik tubli töö eest Sibulatee arendamisel ning Siseministeeriumi poolt kodanikupäeva aumärk.

Mõned 2019.aasta olulised faktid, mida järgmisel aastal hea üle vaadata:

  • Sibulatee võrgustikuga on liitunud aasta lõpu seisuga 26 piirkonna ettevõtet-organisatsiooni.
  • Sibulatee 25 aaret mäng kaasas tublisti üle saja mängija, kes kõik aarded üles leidsid.
  • Oli suurepärane rääbise aasta:) Ja väga hea sibula aasta.
  • Aasta alguse jäämäed oli peamiselt Varnja küla all.
  • Päris mitmed tooted said peale märgise “Südamega Sibulateelt”.
  • Kodulehe loetumad lood puudutasid Sibulatee puhvetite päeva ning liikmete alamlehtedest külastati enim Alatskivi lossi ja Kalamehe talu.

Palusime teil oma sünnipäeva eel iseloomustada Sibulateed. Selle põhjal panime kokku ägeda Rooside sõja mängu, mida oma juubelil mängisime. Kokkuvõte teie vastustest võiks kõlada järgnevalt.

Kui Sibulatee oleks…:

  • … loom, siis oleks ta pigem kass, kala või madu
  • … värv, siis oleks ta pigem kollane, kuldne või sinine
  • … elukutse, siis oleks ta pigem kalur, aednik või kokk
  • … toit, siis oleks ta pigem sibulapirukas, suitsukala või kalasupp

Milline omadussõna iseloomustab Sibulateed enim? Omapärane, sõbralik, külalislahke
Milline nimisõna kuulub kindlasti Sibulateega kokku? Sibul, järv, kala
Sibulatee on meie sõprade jaoks pigem hea sõber, hoolitsev vanaema või romantiline naabritüdruk
Asjad, mis teevad teie jaoks Sibulateest Sibulatee: kohalikud inimesed, siinne toit ja erinevad kultuurid.

Selline see armas aasta sai, aitäh kõigile!

Lõppu ka meie sünnipäevavideo, mille Tom Zuravljov kokku filmis ja kokku lõikas.

Sarnased uudised
Jälgi Sibulatee tegemisi
Liitu meie uudiskirjaga
Ole meie uudistega kursis
Filtreeri

Cart