• Uudis

Kuidas me puhveteid pidasime. 2017

26. October 2017
Ole meie uudistega kursis

Kui 2016.aasta 17.september läbi sai, olid 16 Sibulatee kandi pere päris läbi. Oldi küll ette valmistatud, aga selliseks külaliste hulgaks polnud keegi valmis. Esimest puhvetite päeva organiseerides pidasime plaani, et kui tuleb 1000 külastajat, on väga hästi. Aga tuli ligikaudu 5000! Muidugi said toidud otsa, autodel oli külatänavatel liiklemise ja parkimise probleeme ning puhvetipidajatel ei olnud aega vahel külalistele “tere” ka öelda.

Mida me siis selleks aastaks kõrva taha panime? Tahtsime teha rohkem puhveteid, tegime! Pidasime plaani, et ühes puhvetis peaks ettevalmistusel ja samal päeval abis olema vähemalt 10 inimest. Enamikel abiliste arv 10 peale liikuski. Mõtlesime Varnjas liikluskorralduse peale. Saigi veidi parem. Kirikus käia ja head ilma paluda. Tehtud! Aga…

Aga jah, ilmal olid omad plaanid. 16.septembri hommik kuni lõunani oli väga vihmane, hilisem aeg väikeste vihmasagaratega. Oma uksed avas 25 puhvetit, pluss üks õhtupuhvet. Pakuti nii suppe, praade, ampse, magusaid kooke ja sibulapirukaid. Kokku käis sel aastal meid külastamas ligikaudu 3000-3500 inimest. Ehk külalisi jätkus kõikidesse puhvetitesse. Ja mis tuli ka külastajate tagasisidest väljas, et nii tore, et pererahvas jõudis igal pool külalistega suhelda. Ning et kõik olid meeldivalt rõõmsad:)

Mõned numbrid ja ilusad tsitaadid külaliste tagasisidest puhvetite päevale:

  • Keskmine külastaja külastas ühe päeva jooksul 5-6 puhvetit. Ega palju rohkem ju jõuakski:) Üks seltskond jõudis väidetavalt külastada 22 puhvetit (kiire arvutus ütleb, et 19 minutit ühe puhveti peale koos sõiduajaga; võibolla tõesti tehtav:)
  • Varaseimad külalised tulid kell 9 ja hilisemad lahkusid kell 21.
  • Pea pool külalistest väisas päeva koos sõprade seltskonnaga ning enim külalisi jõudis meile Tartust.
  • Puhvetitest meeldisid kõige enam külalistele: Mäng ja muusika, Aljonuška puhvet, Pindi-Järve puhvet ning Tädi Šura puhvet.
  • Soovitakse veel enam sibulapirukaid (imelik, neist ei saa vist kunagi küllalt) ja sibulatoite.
  • Kiideti väga lahkeid ja sõbralikke puhvetipidajaid. Suur osa arvas, et tahaks ka järgmisel aastal uuesti tulla. “Suur aitäh imetoreda ürituse korraldamise eest, nautisime päeva kogu südamest!”, “Esimesel korral kohata nii meeldivat ja toredat teenindust, tõi naeratuse näole, isegi kui vihma sadas 🙂 Suur aitäh!”, “Tubli ettevõtmine! Edu teile kõigile!Elan ise Peipsi kaldal, aga juba aastaid on meie pere traditsioonins nn sibulatuuril käia. See on imeline maailm. Iga aastaga läheb piirkond atraktiivsemaks.”

Meie oleme valmis ka kolmandat puhvetite päeva korraldama. Seega. Pane endale uue aasta märkmikku suurelt ja punaselt juba kirja:
OLEN 15.SEPTEMBRIL 2018 SIBULATEE PUHVETITE PÄEVAL.

Ning aitäh kõigile fotograafidele, kes puhvetite päeva sel aastal jäädvustasid! Rohkem pilt Sibulatee FBs ja sündmuse lehel.

Jälgi Sibulatee tegemisi
Liitu meie uudiskirjaga
Ole meie uudistega kursis
Filtreeri