• Uudis

Kolkja Kelk 2022 kokkuvõte

20. March 2022

Kuidas see ilus päikseline päev läks? Kes oli parimad? Fotod ja video.

Ole meie uudistega kursis

2010. aastal otsustas hiljuti avatud Peipsimaa Külastuskeskuse pere luua uue traditsiooni. On ju tõukekelkudega siin kandis aastakümneid talvel sõidetud. Külavaheteed on head naabritel külas käimiseks ning poes sisseostude tegemiseks. Ning väga mõnus on tõukekelguga ka Peipsi jääle kalale minna. 

Mõledud-tehtud ning 2010. aastal toimus esimene tõukekelkude võistukihutamine Kolkja küla tänaval. Kui vähegi lund ja kelgutingimusi oli, peeti ikka Kolkja Kelku veebruari alguses.

2019. aastal võttis Kolkja Kelgu korraldamise üle Sibulatee võrgustik. Liitsime siia juurde ka Talveprääzniku ehk mõnusat kohalikku toitu ja kultuuri ning viisime kelguvõistluse Peipsi jääle. Tänapäeval on ju nii efektiivsed lumelükkajad, et head kelgu-tänavat on raske leida. 

Üritus jätkus nime all Kolkja Kelk ja Talveprääznik Peipsil. 2019. korral esimest korda Kolkja küla all Peipsi peal. 2020 ja 2021 jäi vahele seoses covid haigusega. Ja nüüd siis 2022 toimus sündmus 27. veebruaril. Kaaskorraldajaks Peipsiääre vald. 

Üritusel tehtud fotod Sibulatee FB lehel (kliki). Fotod Ahto Sooaru

Kohale saabus ca 400 osalejat ning 100 võistukelgutamise kohta said kiiresti täis. Viimased registreerijad võtsime vastu veel järvejääl. Nagu ikka – tung on suurem laste ja täiskasvanute hulgas, teismelised olid esindatud väiksema koosseisuga. 

Kuni 7-aastased võistlejad sai kõik väikese auhinna sõidu lõppedes, eraldi arvestust kohtade osas ei peetud. 

8-12 aastased sõitsid juba suuremal, 800-meetrisel ringil. Parimad: Ander Lents, Askur Arro ning Markus Põder. Parim tüdruk Johanna Liisa Longhurst.

Noored vanuses 13-16 jõudsid finišisse järjekorras: Ardi Madi, Mona Liisa Miljan, Anton Pašenkov, Mirtel Arro ja Mari Kivitalu.

Täiskasvanute klassi registreerisime osalejad alates 17. eluaastast. Naiste klassis olid parimad: Tiia Kiusalaas, Liana Arro, Eveli Lumi, Eda Raal ja Jane Võsso. Meeste parimad: Lauri Tanner, Peep Okk, Karl Vosokov, Tiit Sild ja Urbo Vilibert. 

Tiimid moodustusid neljast võistlejast. Oluline ei olnud ei sugu ega vanus, aga rõõmu oli näha nii põnevates kostüümides meeskondi kui seda, et meie päeva peaesinejad, rahvatantsutrupp Torbikud oli kaks meeskonda rajale saatnud. Kõige kiirem meeskond oli Kolm pulka ja naised. 

Päevale panid punkti isetehtud mootorkelkudega kihutajad. 

Aitäh kõigile külalistele, tõukekelgutajatele, Torbikutele, päevajuhile, Loodusturism.ee, toitlustajatele, auhindadega toetajatele, foto- ja videomeeskonnale, vabatahtlikele!

Väga suured tänusõnad toetuse eest Peipsiveere programmile!

Sarnased uudised
Jälgi Sibulatee tegemisi
Liitu meie uudiskirjaga
Ole meie uudistega kursis
Filtreeri