• Uudis

Jõulukuu 2021 Sibulateel

21. November 2021

Jõulupaketid, jõulukingid, ruumid jõuluistumisteks.

Ole meie uudistega kursis

Jõulupaketid

Sibulatee ettevõtjate jõuluks sobivad paketid, mis mõeldud nii kümnele või veidi suuremale seltskonnale.

3 paketti Kolkjas

Kolkjas asuv vanausuliste käsitöötraditsioone elus hoidev Peipsimaa külastuskeskus on loonud kolm mõnusat paketti. Neist kaks esimest sobivad seltskonnale, kes peab lugu nii heast söögist kui väikesest käsitööst: pakett küünlakeerutuse, samovaritee ja õhtusöögiga; pakett  kuldamise, samovaritee ja õhtusöögiga. Kolmas pakett on puhtalt vabaõhupakett, mis viiakse läbi õhtupimeduses jõuluks uue kuue saavas õuepaviljonis: pakett samovaritee ja väikese vimkaga. 

Samovaritee ja präänikute õpituba

Varnjas asuv Samovarimaja kutsub külla Eesti parima präänikumeistri Natalja Rästase. Koos on kokku pandud umbes kahetunnine tore äraolemine, mis sobib kuni 16-sele seltskonnale: samovaritee ja präänikute õpituba Peipsiveeres. 

Lendava Laeva õhtusöögipakett

Eksklusiivne jõuluõhtusöök Lendavas Laevas koos iga roa juurde sobiva pokaali veiniga:
  • Tervitusjook – Cava Reserva 2017, Agusti Torello Mata, Penedes
  • Kreemine praesibula püreesupp / Pinot Gris, 2018, Chateau Edmond De La Fontaine, Luksemburg
  • Grillitud vutt valges veinis hautatud porgandi, röstitud punapeedi ja punase veini kastmega / Carignano del Sulcis Riserva, „Terrerare“, 2015, Sella&Mosca, Sardiinia, Itaalia
  • Kõrvitsa-vahtrasiirupi toorjuustukook / Beerenauslese, 2015, Schmitt Söhne, Rheinhessen, Saksamaa
Hind 45 € inimese kohta. Soovi korral pakutakse ka külma lauda (25 € inimese kohta). Lisaks saab tellida veinikoolituse Vein ja Vine sommeljeelt.
Ettetellimine martin@kriso.ee
Lendav laev

Jõulupakett lasteaedadele ja algklasside lastele

Kaks kultuuri ühes kandis – talurahva ja sakste jõulutegemised Liivi muuseumis ja Alatskivi lossis.
Jõulud talurahva moodi Liivi muuseumis: talulaste mängud ja müramised
rehetoas. Jõulupuu paruniproua juures lossis: tee, maiustused ja meisterdamine. Programmi hind 10.- lapse kohta, saatjatele tasuta. Programmi kestus 2 tundi. Info ja tellimine: info@muusa.ee või tel 51 44851

Jõulukingid otse Sibulateelt, TOP

10. Magasiaida enda tehtud moosid. Näiteks “Tuline sibulka rummiga” või “Metsamoori vürtsmoos”. Magasiaidal on oma e-pood, mis saadab ükskõik millisesse Eesti otsa. 

9. Voronja galerii moosid. “Tikrimoos džinniga”, “Kirsimoos tumeda šokolaadi ja konjakiga” või “Vaarikamoos valge šokolaadi ja grappaga”. Mis võiks Sinu lemmik olla? Voronja pererahvas peab Tartus muide ka tARTu poodi, neil oma e-pood. Mine tseki Voronja moose sealt või tARTu poest kohapealt. 

8. Mesi tare kodumaja ivan tšai. Ivan tšai, mis aitab 99 haiguse vastu. Ja õhtuti juues toob imelised unenäod (proovitud). Nõuta Mesi Tarest või Samovarimajast. 

7. Rannapuura kalapood või Peipsi kalapunkt ja nende kalatooted. Kalatooted purgis, karbis või vaakumkotis. Nii kohalikku Peipsi kala kui pikemat teed pidi siia jõudnud kala. Rannapuura kohapeal või suuremates toidupoodides, Peipsi Kalapunkti tooted kohapeal.

6. Kivi kõrtsi hoidised. Kivi kõrts on peale ümberehitust spetsialiseerunudki peamiselt toidu kaasamüügile. Kõrtsu leib ja salatid, erinevad hoidised. Suussulav! Võimalik osta kohapeal. 

5. Alatskivi lossi restorani moosid ja kastmed. Lossi resto sibulamoos on legendaarne. Lisaks erinevad kastmed lihadele. Võimalik osta kohapeal. 

4. Alatskivi lossi keraamikakoda ja Taneli loodud toidunõud on pilkupüüdvaks kingituseks. Sobivad nii masinpesuks (kui raatsid) kui ka ahjupotid toidu küpsetamiseks ahjus. Saadaval lossi keraamikakojas kohapeal, soovi korral saadetakse ka posti teel. 

3. Alatskivi mõisamaitsete veinid. Viikingi veri, Guvernandi kullake, Preilna suveunistus. Ja veel muud ja muud. Ikka kohalikust marjast ja suure armastusega. Saadaval kohapeal või mõisamaitsete e-poes. 

2. Peipsimaa külastuskeskus on meisterdanud rikkaliku valiku tekstiiltooteid, selga, lauale, kööki. Ikka kasutades meie kandi pakutrükki või indigomeetodit. Saadaval kohapeal või e-poes

1. Sibulatee kinkekaart, mis avab 23 ust. Ehk kehtib 23 sibulateelise juures. Aga elamustevalik on suur-suur. On nii majutust kui toitlustust, nii muuseume kui õpitubasid, nii käsitööpoode kui kalastusvõimalusi. Kinekaardi saad osta Sibulatee e-poest. Saadame 10-euroste kaartidena (et saaksid soovi korral erinevate sibulateeliste teenuseid kasutada) üle Eesti Omniva või Smartposti automaatidesse. Tartus võimalik ka käest kätte saada.

Alatskivi lossi jõuluturg

Talvisel päeval enne jõule saavad muinasjutulises lossis kokku kauplejad ja kingiostjad. Lettidele tuuakse endatehtu: toidud, joogid, moosid-hoidised, käsitöö. Saalides kõlavad jõululood ning tunne on peaaegu et jõulune. Sel aastal kohtume siis 4. detsembril, avatud kell 10-16.

Vigurite advendikohvik

Vigurid on päris-päris ehedaid koostisaineid oma küpsetistesse ja kookidesse panev väike kodune pagaritöökoda Alatskivi-Kallaste tee ääres. Neljal advendipühapäeval avavad nad oma õues advendikohviku. Muusika ja jõulutuled, kuusepuu ja nunnud istumiskohad. Muidugi soojad joogid, maitsvad koogid, saiad ja pirukad. Ja piparkoogid!

Advendikohvik on avatud neljal pühapäeval (28.11, 5.12, 12.12, 19.12) kella 14st. 

Jõuluruumid ja ideed

Meie eelmise aasta artikkel jõuluruumide kohta pakub välja kohti tervel Sibulateel, kus oma jõuluaega veeta. Samuti leiad ülevaate siit sibulateeliste seminariruumide kohta.

Jõulupuud

Tähelepanelikumad küsivad, aga kus on ülevaade Sibulatee kiiksuga jõulupuudest? Jälgi lehte! Kui need tulevad, hakkab info ka siia jõudma. 

Küll on Alatskivi lossi mõned aknad jõuluselt särama löönud. Vaatamist tasuvad eriti siis kui hämarduma hakkab. 

Sel aastal on Sibulateel kolm kiiksuga jõulupuud. Vaatamiseks eriti toredad just õhtu edenedes ehk siis kui õues hämar või pime on.

Kodavere Pärimuskeskuse jõulupuu. Siinne Pala ja Assikvere kant on olnud omal ajal kuulus vankrirataste valmistamise piirkond ja nii on ka Kodavere “kuuse” ehitamisel kasutatud ennekõike puust vankrirattaid, millele on lisatud mõned endisaegsete põllutöömasinate metallrattad.

Jõulupuu valmis ühisloomena, rattad koguti kokku avaliku üleskutse abil ning need on pärit Alasoolt, Alatskivilt, Haavakivilt, Metsnurgalt, Nõvalt, Tagumaalt, Torilast ja Vealt. Suur aitäh teile, Aili Peemot, Andrus Salu, Eha Uusen, Meeme Soieva, Risto Liin, Tarmo Eres ja Uudo Eismel, et selle algatusega kaasa tulite ja olite nõus rattaid kogukondlikuks ettevõtmiseks välja laenama!

 

Palal asub ka Puukujurite töökoda. Puukujurid on need, kes imelisi kämpinguid, saunu ja muid majakesi ehitavad, mis rahvasuus “nõiamajad” nimeks saanud. Nüüd on nad vägagi teemakohase kuusepuu oma töökoja alale püstitanud. 

Mesi Tare kodumaja kiiksuga jõulupuu on sama uhke kui varemgi. Otse Peipsi kaldal, kasutades vanu kalavõrke, kuhu isegi kalu on sisse kinni jäänud. Eriti äge vaadata, kui Peipsi pealt rahulikku tuulekest puhub, mis jõulupuukest kiigutab. 

Sarnased uudised
Jälgi Sibulatee tegemisi
Liitu meie uudiskirjaga
Ole meie uudistega kursis
Filtreeri

Cart