• Uudis

H2O ja Eesti 100 aaret kutsuvad mängima

16. July 2018
Ole meie uudistega kursis

Sibulateel on käimas kaks külastusmängu. Ei saa seda aga teha läbi nutiseadme kodus istudes, vaid  mängudest osa võtmiseks tuleb päriselt ka kohale tulla. Räägime mõlemast.

H2O külastusmäng on Tartu – ja Jõgevamaa loodus- ja teaduskeskuste mäng, mis mõeldud eelkõige lastele (muidugi keegi pole öelnud, et suured seda mängida ei tohiks). Mängus saad arvutada, kui palju kaalub Eestimaa suurim rändrahn ja kui suur oli Kaali kraatri tekitanud meteoriit. Saad avastada, kuidas magavad kalad. Saad määrata putukaid, kes aitavad kaasa taimede tolmlemisele. Sedasi vastuseid otsides saad osa väikestest imedest ja mängu läbides oled saanud 100 korda targemaks! Mängimiseks tuleb ühest keskusest haarata mänguvihik, milles olevatele küsimustele saad vastuseid keskuseid külastades.

Mängus osaleb Sibulateelt Alatskivi looduskeskus, mis on avatud kolmapäevast pühapäevani kell 12-16. Mäng ise kestab kuni 16.septembrini 2018. Rohkem infot mängu kohta kodulehel.

Eesti 100 aaret on kogu Eestit haarav seiklus, mille mängimiseks tuleb luua endale eesti100aaret.ee lehele kasutajakonto, haarata kaasa nutiseade, lülitada sisse GPS ja minna Eestit avastama. Siin on 100 Eesti aaret, mille juurde jõudes tuleb oma nutiseadmes küsimustele vastata. Enamusele küsimustest leiab vastused kohapealt, sest mäng ei eelda sügavuti ajalootundmist või varasemat loodushuvi, vaid tahtmist teada saada ja huvi uurida. Mõnede aarete puhul on küsimustele vastamiseks vajalik ka aardeks oleva muuseumi külastamine. Väga tore on, et ei pea alla sikutama järjekordset äppi, vaid mängimine toimub veebibrauseris.

Mängu jooksul loositakse välja mitmel korral auhindu ja peaauhinnani punktide kogumiseks on aega kuni 2019.aasta septembrini.

Sibulateelt on mängus sees küsimused Alatskivi lossi ja Varnja palvela kohta. Kummagi aarde kohta küsimuste vastamiseks ei pea hoonesse sisenema.

Tulge Sibulateed avastama!

Jälgi Sibulatee tegemisi
Liitu meie uudiskirjaga
Ole meie uudistega kursis
Filtreeri