• Kultuurisündmus

Noodid Peipsi Rannal. Puuluup

  • June 18, 2022 - June 18, 2022 @ -
  • Ranna Puhkebaas, Ranna
Ole meie uudistega kursis

“Noodid Peipsi Rannal” kontsertsari toimub iga suvi Ranna Puhkebaasis. Kontsertlava asub otse Peipsi Järve kaldal. Koht loob ideaalse õhkkonna, et luua muusiku ja publiku vahel eriliselt soe õhkkond.

Koha peal saab nautida kohaliku sööki ja jooki, imelist vaadet ja võrratut muusikat!

Sel aastal laval Puuluup. 

Puuluup koosneb kahest muusikust: Ramo Teder (sooloartistina Pastacas) ja Marko Veisson (kes on ka antropoloog ja õppejõud). 

Hiiu kandleid elektroonikaga ristav Puuluup kõigub pärimuse ja kaasaegsete muusikastiilide piiril, flirtides maailmamuusika, undergroundi ja popiga. Puuluup juhib hiiu kandle jõhvkeelte võnked läbi efektiplokkide ja luuperi ning kasutab alternatiivseid mängutehnikaid ja heli tekitamise võimalusi. Hiiu kandle mahedale sahinale lisanduvad elektrooniliselt võimendatud kajad, koputused, kriuksud ja krabinad. Muusika on kohati tantsuliselt pulseeriva rütmiga ning kohati filmilik ja tume, hiilides muistsete Vormsi talharpamängijate kambrites ja kandub neist edasi. Kõlab traditsiooniga impregneeritud omaloomingut, viiteid pungiklassikale ja õpetliku sisuga romantilist neozombiepostfolki.

Mehed ise sõnavad oma loomingu kohta tagasihoidlikult nii: “Meie peamine sõnum rahvamuusika kontekstis on see, et vaadake, hiiu kandlega saab teha igasuguseid asju, õppige pilli ning tehke ka. See on see, milles meist võiks rahvamuusikale kasu olla.”

Piletid Ticketer.

Korraldaja

Ranna Puhkebaas

Jälgi Sibulatee tegemisi
Liitu meie uudiskirjaga
Ole meie uudistega kursis
Filtreeri