• Kultuurisündmus

Etendus “Ma tahaksin olla kui lill…”

  • September 10, 2021 - September 11, 2021 @ 19:00 - 21:00
  • Liivi muuseum, Rupsi
Ole meie uudistega kursis

10. ja 11. septembril esietendub Liivi muuseumis Kalev Kudu loodud autorilavastus “Ma tahaksin olla kui lill…”, kus Juhan Liiv alustab rännakut Tartu-Valga rongis, kuid jõuab välja jaapani zenbudistlikku kloostrisse. Lavastuse toob välja nullteater.

Kalev Kudu on nullteatri ja lavastuse kohta ise kirjutanud järgmist: “Alustame vaikselt, ilma suure kärata Liivi muuseumis. Oluline on algus. nullteatri nime alt on viimastel aastatel nii mõnigi lavastus välja tulnud, viimati enne pandeemiat “Hauakaevaja.”

Varasemalt on nullteatri esteetikas ilma ja valgust näinud Liivi kaks luuleetendust (“Mind vaatas ühe lille silm”) ning zenbudistlikest lugudest rituaaletendus”…lumi just on langenud üle Yoshino küla”. Minimalistlik, rituaalne, vaikust hindav lavastus “Ma tahaksin olla kui lill…” on Juhan Liivi tsüklis viimane.

1913. aasta hilissügisel alustab Juhan või ka Joannes Liiv, eesti luule enfant terrible, täiesti ootamatult oma järjekordset rännakut Tartust eikuhugi. Ta astub Tartu-Valga rongi. Rongis tuleb talle palju asju meelde, seal jääb ta ka oma loomuse ja teda ümbritseva looduse üle mõtisklema. Ta saab aru, et inimesena ta ei leia vastuseid neile põletavatele küsimustele ja siis ta tahab olla lill ja õitsev lill.

Paraku sõidab Liiv ilma piletita ja ta tõstetakse rongist enne Valgat välja.

On 1913. aasta 1. detsembri hommik. Liiv, nagu ikka, on õhukeselt riides, rändab hõlmad lahti, rind paljas… ja satub Jaapani zenbudistlikku kloostrisse.

Etenduse on koostanud ja lavastanud Kalev Kudu

Muusikaline kujundus: Kalev Kudu, Karl Edgar Tammi ja Kiwa

Liivi ja iseennast mängib Karl Edgar Tammi.

Esietendused 10. ja 11. septembril kl.19 Liivi Muuseumis, Rupsi külas.

Piletid Fientas.

Etendust toetab Eesti Kultuurkapital ja Liivi Muuseum

 

Jälgi Sibulatee tegemisi
Liitu meie uudiskirjaga
Ole meie uudistega kursis
Filtreeri